121 Shares 7262 views

Prosty reinstalacji Windows XP

Każdy użytkownik komputera powinien wiedzieć, jak ponownie zainstalować system Windows XP. Dlaczego? Ponieważ taka potrzeba może pojawić się w dowolnym użytkownikiem komputera. To nie zawsze jest specjalistą może przyjść do ciebie szybko. I czy nie płacić za coś, co można zrobić samemu jakościowo? Wystarczy przeczytać te informacje, i mogę was zapewnić, że ponowne zainstalowanie systemu Windows XP staną się rutyną. Ponadto, jest to bardzo ekscytujący proces dla tych, którzy lubią swój komputer osobisty i komfortową pracę na nim.

Dziś modne jest produkować tzw instrukcje „dla opornych”, pracę edukacyjną na PC, tworzenie stron internetowych, korzystanie z programów komputerowych. Nasz przewodnik w jakiś sposób zbyt „dla opornych”, tak napisał w najbardziej przystępnej formie. Teraz można założyć, że będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego od dziś dla ciebie nie jest problemem w tej dziedzinie już nie są „czajnik”, ale zaawansowani użytkownicy. Dobrze, niech się uczyć?

W rzeczywistości, nic skomplikowanego o nim. Niemniej jednak, w trakcie ponownej instalacji OS (system operacyjny) mogą być pewne niuanse, które na pierwszy rzut oka może wydawać się nawet problemów. Zachowaj spokój, a następnie ponownie ich Windows XP przejdzie łatwo i wygodnie.

Więc, co musimy przede wszystkim? Oczywiście, dysk instalacyjny z systemem Windows XP. Jeśli instalacja lub ponowna instalacja jest wykonywana na netbooku, potrzebny jest napęd flash USB zamiast tarczy. Sam dysk można kupić, można też pobrać system operacyjny z Internetu. Tutaj też można zdecydować, jak możliwości i sposobów obfitują.

Kolejny krok – musimy dostać się do BIOS-u. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Trzeba po ponownym uruchomieniu komputera na samym początku kilka razy (jeśli do niego przyzwyczaić i raz wystarczy) i naciśnij klawisz Delete. W menu BIOS rozruchowego (Boot) znajduje się dysk CD-ROM i przenieść go na górę. wersje BIOS są nieco inne, ale istotą jest to, że musimy ustawić rozruch z dysku CD-ROM (lub pamięci flash, oczywiście).

Zapisz, wyjdź z BIOS. Ponowna instalacja systemu Windows XP trwa i menu instalacji OS pojawi się przed nami. Teraz wybierz żądaną partycję do instalacji systemu. Zazwyczaj dysk „C”. Dysk musi być sformatowany, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Mylić w tym samym czasie jest po prostu niemożliwe, ale jeśli tak się stanie, po prostu uspokoić i przyjrzeć się bliżej w menu ustawień.

Wszystko dysk jest sformatowany, instalacja trwa. System kopiuje na dysk twardy (HDD) plików instalacyjnych, a następnie automatycznie uruchamia ponownie komputer. Teraz rzeczywiście zaczyna natychmiast ponownie zainstalować system Windows XP. Zainstalować wszystkie niezbędne sterowniki. Mimo że jest to możliwe i umieścić go do ciebie dalej i nie trzeba.

Ale w żadnym wypadku nie powinno być płyt dołączonych do zakupu komputera wraz z kartami płyt głównych, kart graficznych, monitor, dźwiękowych i sieciowych. Wystarczy instalowania systemu na koniec kolejki zostanie wstawiony do dysku CD-ROM i postępuj zgodnie z instrukcjami. Często wszystkie niezbędne sterowniki są na tym samym dysku, a być może w twoim przypadku wszystko zostanie zainstalowany system operacyjny.

Więc po pracy mamy proste manipulacje, zwłaszcza po formacie dysku, Windows XP nadal będzie ponownie zainstalować się automatycznie. Ona sama się skończy i trzeba tylko ręcznie wpisać jako pożądany nazwę komputera i ustawić regio, n, gdzie jesteś. Prawie wszystko to – i wkrótce pojawi się ekran powitalny systemu operacyjnego.

Teraz najprawdopodobniej będzie chciał uaktualnić systemu Windows XP, ponieważ po ponownym zainstalowaniu wszystkie poprzednie operacje te zostały utracone. W tym celu wystarczy zwykle kliknąć na „Start” jest to niezbędne do wykonywania automatycznych aktualizacji systemu operacyjnego. Jednocześnie można aktualizować i inne programy, takie jak Microsoft Office. Oczywiście, trzeba mieć dostęp do internetu. Potem, z każdym ustawieniu, każda kolejna aktualizacja systemu Windows XP nastąpi automatycznie. To wszystko mądrość. Gratulujemy nowej wiedzy!