874 Shares 6925 views

Gurami mozaikowy: reprodukcja i utrzymanie ryb

Ryby karłowaty Pearl pochodzi z półwyspu Indochin. To przebywa w płytkich stawach zarośniętych wysp Indonezji i Tajlandii.

Opis gatunków

W niewoli długości ryby nie przekracza 12 centymetrów. Farbowanie to jest bardzo interesujące. Karłowaty ma srebrny korpus z fioletowym odcieniu. Na jej stronach znajduje się duża liczba regularnie rozmieszczonych plam i plamek białych, przypominający rozproszone perły. W wyglądzie, ryby wygląda bardzo imponująco. Znajduje się w tylnej części jego ciała, płetwy grzbietowej i skrzelowych są w tym samym kolorze perłowym połyskiem z.

Podczas tarła gurami mozaikowy jest jeszcze bardziej elegancki. Łowimy intensywne fioletowe zabarwienie, dzięki czemu punkt „perły” zdobyć blask. U samców piersi, dolna powierzchnia pokrywy skrzelowymi i płetwa odbytu do ogona jasnopomarańczowego koloru.

W przeciwieństwie do kobiet jest mężczyzna, jak w przypadku innych rodzajów karłowaty, fakt, że kobieta jest krótsze płetwy grzbietowej i bardziej okrągły kształt jego końcówki. Samiec posiada ostrą grzbietową żebro rozciągające się do ogona. Jest odróżnić od samic i kilku jasnych kolorach.

Gurami mozaikowy – bardzo nieśmiały ryby. W przeciwieństwie do niebieskiego i naniesionego gatunku, że jest wrażliwy na zanieczyszczenie wody i zmiany temperatury otoczenia. Gurami są spokojne i dobrze dogadują się z innymi rodzajami akwariowych mieszkańców. Po obfity odbierania paszy zwierząt lub unoszą się w górnych warstwach wody, a tym samym nie rosną one z otaczającym powietrzem. Karłowaty nie lubią jasne światło w akwarium i dlatego stara się ukryć w krzakach. Pływające ryby pasz pobierane z dna lub wód powierzchniowych.

Pearl karłowaty: treść

Ryby mogą być trzymane w małych pojemnikach, gęsto posadzonych roślin. Woda w akwarium powinna być czysta i ma temperaturę około 23 stopni, a dom ryby być mało światła. Optymalna głębokość zawierający akwarium karłowaty wynosi 35 cm. Prowadzenie napowietrzania wody, nie jest to obowiązkowe. Jako pasza karłowaty preferuje Bloodworma i suche, a lepiej jest – żyć rozwielitki.

reprodukcja gourami

Podobnie jak inne labirynt ryby karłowaty może pojawiać się w temperaturze nie niższej niż 20 ° C. Na relaksujący zbiornik tarła powinny zostać przeniesione do ustronnym miejscu w pobliżu, gdzie ludzie nie będą chodzić, możliwe jest również z zewnątrz, aby go zamknąć. W sezonie lęgowym akwarium należy umieścić parę grubych krzewów, w której samica mógł ukryć od samca podczas tarła.

Zwykle mężczyzna niezależnie przygotowuje gniazdo na powierzchni, składający się z pęcherzyków powietrza, ale zdarza się, że gourami perłowy ikry bez gniazda. Następnie ziarna kawioru rozłożone na powierzchni wody, co daje mniejszą liczbę narybku. W jednym miocie tarła wynosi od 60 do 210 jaj.

Najprostszym sposobem, aby uzyskać potomstwo z tylko dojrzałych młodej pary. W normalnym rozwoju, ryba staje się dorosły, po ośmiu miesiącach, czasami rozwój jest opóźniony aż do 14 miesięcy. Od osoby starsze potomstwo niepowodzeniem. Karłowaty, które zostały przełożone jaj do jednego roku życia, są w stanie wyprodukować 4-5 mioty w odstępach 10-dniowych, a potem przestają się rozmnażać.

Pipping jaj odbywa się dwa dni po tarle. W tej chwili są jeszcze słabe i małe, z pęcherzyka żółtkowego, który pomaga im żyć nawet do trzech dni. Następnie można zacząć karmić infusoria smażyć, a za pięć dni – dać im przesiać przez częste pyłu netto na żywo. Jeśli taki kanał nie jest dostępny, Palczaki podawany jogurt, który przemywa się czystą wodą z surowicy. Pasza powinna być co trzy dni, co najmniej części zwiększenie wzrostu ryb.