304 Shares 8687 views

W starożytnej stolicy Chin: opis, historia i ciekawostki

Ancient Chiny niekompetentny kapitał ludzki może zaskoczyć ich liczbę. Było ich czterech, ale w ostatnim stuleciu lista została poszerzona do 7 kapitałów. Pokrótce przyjrzymy się każdej z nich.

Peking

Pierwszą stolicą starożytnych Chinach, podobnie jak wszyscy inni, był położony w pobliżu kalenicy. Pierwsze osady na tym terenie istniały od pierwszego tysiąclecia pne. e. Podczas wojskowej twierdzy dynastii Zhou został zbudowany tutaj. Została założona w 1368 roku dynastii Ming. Od jakiegoś czasu stolica została przeniesiona do Nanjing, ale cesarz Yongle stolicy dynastii Ming z powrotem do Pekinu. Architektura nowoczesnej Pekinie jest w dużej mierze spuścizną Ming i dynastii Qing. Podczas panowania ostatniego z nich słynne Ogrody Peking zostały zbudowane, Stary Pałac Letni. Podczas panowania dynastii Ming zbudowany Świątynia Nieba, Cesarski Pałac. To przekształcił Cesarz Yongle Pekin, co sprawia mu wygląd szachownicy.

nanking

Nawiasem mówiąc, stolicy starożytnych Chinach od czasów pierwszego cesarza – Szanghaj. Jednak naukowcy nie mają listę miasta i Szanghaj nie jest uważana za jedną z historycznych stolic.

Nanjing jest jednym z najstarszych chińskich miast. Było stolicą dziesięć dynastii i Chińskiej Republiki Ludowej. Dziś jest stolicą Jiangsu. Nanjing jest centralnie położony pomiędzy dwoma innymi stolicami starożytnych Chin – Pekin i Szanghaj. Nanjing przetłumaczona nazwa oznacza „południową stolicę”. Miasto zostało założone w V wieku. BC. e. To tutaj największą liczbą najniebezpieczniejszych powstań. Nawiasem mówiąc, tu jest pochowany założyciel dynastii Ming. W 1853 roku miasto stało się stolicą państwa Taiping rządzone przez Hun Syutsianya. W 1912 roku, pod naciskiem rewolucjonistów stało się stolicą Republiki Chińskiej.

Dziś Nanjing jest Development Center. Każdy dzień tutaj pozostaje coraz więcej obcokrajowców. Miasto uzupełnia hotele, wieżowce oraz luksusowe centra handlowe. Jak Szanghaj, to zamienia się w kosmopolitycznym mieście.

Chanyaan

Lista starożytnych stolic Chin nadal miasto Chang'an, którego nazwa oznacza „trwałego pokoju”. Na swoim życiu czasu, aby odwiedzić stolicę kilku stanach w Chinach. Dziś jednak, w jego miejscu jest miasto Xi'an.

Pierwsze osady pojawiły się podczas neolitu. Stało się stolicą Chang'an okresie Cesarstwa Tang. Podobnie jak w Pekinie, budynek przypominał szachownicę. W połowie VIII wieku, było ponad 1 milion osób, które według standardów czyni miasto największych na świecie. Podczas panowania dynastii Ming, stolica została przeniesiona do Pekinu i Chanyaan przemianowany Xi'an.

Luoyang

Stolica starożytnych Chinach, możemy teraz spojrzeć na historię, był również jednym z najstarszych miast na świecie. Luoyang miasto było stolicą różnych państw chińskich. Historia miasta rozpoczęła się w XI wieku. BC. e. Uważa się, że jest to pierwsza stolica Chin, który został zbudowany na planie myśli-out, z uwzględnieniem kosmologiczne semantykę. W 770 pne. e. Luoyang był stolicą imperium Zhou. Po tym, było stolicą królestwa Wei, Trzech Królestw i dynastii Jin Zachodzie.

Rozkwit osiągnęła w czasach dynastii Sui, Tang i Song. Luoyang stał się kulturowym kapitał Chanyaanya. Budynek wschód od stolicy, jak to wówczas nazywano Luoyang, rozpoczęła się w czasach panowania dynastii Sui. Zaledwie 2 lata udało się zbudować nowy, zmienić miasto. Jednakże wszystkie budynki zostały znacznie uszkodzone podczas koniec dynastii Tang, który jest wyznaczony przez wojnę. Luoyang Renaissance rozpoczęła się za panowania dynastii Yuan i Ming. Na dzień dzisiejszy – to małe, stosunkowo nowoczesny prowincja.

kaifeng

Historyczna stolica Chin zostały uzupełnione o trzy więcej miast. Jeden z nich – Kaifeng. Miał bardzo wiele nazw: Byanlyan, Dalian, Liang, Bantszin. Stolica była w okresie panowania dynastii Song w okresie od 960 do 1127. Podczas panowania dynastii Han, miasto miało wielkie znaczenie militarne. Wkrótce jednak królestwo Wei zbudowany w tej dziedzinie jego kapitału, nazywając go Dalyan. Kiedy królestwo Wei został pokonany przez królestwa Qin, miasto zostało zniszczone i opuszczone. Podczas panowania Imperium miasta Eastern Wei ponownie został nazwany Kaifeng. Wielokrotnie miasto zmieniło nazwę na żądanie władców. Kaifeng pod różnymi nazwami jest stolicą stanu Później Han Później Qin, późniejszy Zhou. Naukowcy szacują, że w okresie 1013-1027 lat miasto było największym w świecie.

W czasie swojego istnienia, miasto wielokrotnie niszczone przez interwencji wojskowej lub klęsk żywiołowych. Nie przeszkodziło władców odbudować to za każdym razem i uczynić stolicę swego państwa.

Hangzhou

Lista starożytnych stolic Chin nadal miasto Hangzhou, który jest zdecydowanie prowincji. W dawnych czasach, przed inwazją Mongołów, miasto nazwano Lin'an. Było kapitału w okresie panowania południowej dynastii Song. W tym czasie był najbardziej zaludnione miasto świata. Do tej pory miasto jest znane z naturalnego piękna, rozległych ogrodów herbacianych i West Lake. Istnieją dwa ważne historyczny zabytek – Pagoda Baochu 30-metrowy i mauzoleum Yue Fei. Tak jak poprzednio, miasto jest historyczne centrum. W każdy weekend przyciąga setki Chińczyków, aby zobaczyć słynne zabytki. Ponadto, Hangzhou – potężny ośrodek przemysłowy. zwany także miasto tysięcy chińskich korporacji. Produkuje ogromne ilości towarów. International Airport sprawia, że możliwe jest uzyskanie z Hangzhou do każdego większego miasta znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej.

Anyang

Do tej pory miasto jest małe miejskich regionu. Anyang powstał po królestwa Qin zjednoczonych Chin w jednym imperium. Słońce na Imperium podziału administracyjnego Anyang stał się dwupoziomowy. Ponadto, miasto stało się ośrodkiem Xiangzhou władze zbierać. Pod koniec Cesarstwa Sui zaczął tu na niesamowitą skalę powstania przeciwko rządowi. Miasto znacznie zubożała dlatego stał się polem bitwy podczas An Lushan Rebelii.

W lecie 1949 roku, po zwycięstwie w wojnie domowej, komuniści zorganizowali województwo, miasto, które było podporządkowanie Anyang. Przez wiele lat był członkiem Anyang różnych powiatach i regionach. W 1983 roku w mieście Anyang County został stworzony.

Dziś dowiedzieliśmy się z siedmiu starożytnych stolic Chin. książka historia może powiedzieć dużo więcej, ale historia Chin jest niezwykle ogromne i skomplikowane, więc zainwestować w artykule jest bardzo trudne do skalowania. Jednak dowiedzieliśmy się najważniejszym i najbardziej interesujący z historycznych stolic Chin, jak również niektóre pogrążyła historycznych korzeni miasta i dowiedzieć się ich aktualny status. W każdym razie, starożytnej stolicy Chin są bardzo interesujące nie tylko dla naukowców, ale także dla zwykłych turystów. Chiny – tajemniczy kraj, który fascynuje swoją różnorodnością i jasności.