818 Shares 3275 views

Dodatkowe wydatki na podróże

Planując urlop, ludzie przede wszystkim obliczają koszty. Niektórzy ludzie mylnie uważają, że zakup pakietu "all inclusive", otrzymują wspaniałe pieniądze za te pieniądze, a rubel nie jest potrzebny. Niektórzy sądzą, że przy zakupie kosztów wycieczki nie kończą się. Ale co dokładnie trzeba będzie wymarzyć, nikt nie wie. I ten, kto widział siebie, zna.

Dowiedzmy się, ile pieniędzy trzeba jeszcze zabrać ze sobą.

1) To nie jest najważniejsze, ale oczywiste: kupno i rozrywka. Jeśli uważasz, że nie chcesz kupować w obcym kraju dziwnej rzeczy – po prostu boisz się przyznać się do siebie. Wszyscy turyści są przeciwni wszelkiego rodzaju sztuczek biznesu turystycznego.

2) Lotnisko. W niektórych krajach zwyczajowo jest płacić podatki lotnicze. Kwota jest niewielka, ale zaskoczenie jest świetne. Więc bądź gotowy. Twój bagaż może łatwo przekroczyć ustalony limit wagi, wtedy będziesz musiał otworzyć portfel. Jeśli lot jest klasą ekonomiczną, to prawdopodobnie będziesz musiał płacić za jedzenie na pokładzie. Są to koszty migracji.

3) Hotel. Logicznie rzecz biorąc, urlopowicz już zapłacił za wszystko. Ale to tylko jedna strona medalu. Ale w rzeczywistości możesz poczekać na dodatkowe opłaty, na przykład dla pilota z zwykłego telewizora. Cóż za dzikość – cudzoziemiec będzie myślał. Ale tak jest. Istnieje wiele niespodzianek w zagranicznych hotelach – trzeba zapłacić za napoje, których nie pijesz, za internet, którego nie używałeś. Wystarczy wypełnić jakiś dokument rejestracyjny w pewnych punktach, turysta nie kiwnęła.

Moralność: to reszta nie zepsuło cię i nie rozczaruje, bądź na ostrzeżeniu i przygotuj kilka dodatkowych stu euro na wszelki wypadek.

Źródło: order.lexx-travel.ru