804 Shares 2141 views

Zasady postępowania w kampanii wycieczkę lub podróży

Zawód turystyka przyczynia się do poprawy zdrowia, budować wytrzymałość i uzyskać nowe doświadczenie. Ale to święto jest zawsze obarczona niebezpieczeństwem, czy to noc czy dzień wędrówki wycieczka w góry lub obszarów zalesionych. Zawsze jest szansa, aby uzyskać rannych lub niechętnie HURT towarzyszami. Aby tego uniknąć, trzeba znać zasady postępowania w kampanii.

ubrać prawidłowo

Odzież powinna być silna, wolna i zawsze pasuje do pogody i pory roku. Buty lepiej wybrać zamknięty z twardymi podeszwami. Dziewczęta powinny zapomnieć o obcasach, z nich może zdezorganizować lub złamać nogę.

Kampania zawsze konieczne nakrycia głowy. W czasie upałów, chroni od udaru słonecznego i cool – wiatr. Aby uniknąć przegrzania, nie jest konieczne, aby otoczyć się mocno. Lepiej umieścić kurtkę z wami i nosić go kiedy naprawdę będzie zimno.

Nie zapomnij zabrać ubrania na zmianę, ochrony przed deszczem i ustaw do snu, jeśli wycieczka z noclegiem. Rzeczy lepiej spasować lub nie pakować torbę i plecak, aby uwolnić ręce.

Oddanie apteczki

Zasady bezpiecznego zachowania w kampanii powiedzieć, że każdy turysta powinien być apteczka. To, oczywiście, najlepiej. Trasa może się zdarzyć, i lepiej być przygotowanym na wszystko. Jeśli zamierzasz podróżować grupę, możliwe jest uzgodnienie, że leki zajmie ktoś jedną lub więcej osób.

Tak oto, co powinno być w pieszej pierwszej pomocy:

 • tynki;
 • Opaska (włączając elastyczne);
 • wełny;
 • szelki;
 • zieleń brylantowa, jod, nadtlenek wodoru;
 • amoniak;
 • węgiel aktywny;
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
 • zimne leków;
 • leki przeciw alergii;
 • krem do opalania i odstraszający owady (na trekking w cieplejszych miesięcy);
 • Poszczególne leki (ciśnienie leki, inhalatory na astmę, i tak dalej).

Dowiadujemy się zakazy dla dzielnicy

Przed wyruszeniem do rekreacji na świeżym powietrzu, byłoby miło, aby dowiedzieć się zasady postępowania podczas wyjazdów do danej lokalizacji. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do obszarów, gdzie masz zamiar po raz pierwszy. Jeśli leniwy, rozrywką może cloud grzywny lub nawet areszt.

Być może w zamierzonym miejscu wypoczynku zabrania się napalić, polować, ryby lub zbierać grzyby. Wszystkie te niuanse sprawdzić w wyspecjalizowanych organizacjach.

Nie odchodzić od planowanej trasy

Przed wyjazdem na wycieczkę, należy pamiętać, aby ludzie wiedzieli, dokąd idziesz do odpoczynku. Muszą wiedzieć, gdzie cię znaleźć, jeśli nagle coś się dzieje. Z tego powodu nie zmienić trasę lub zgłosić nową lokalizację telefonu komórkowego.

Spacer wzdłuż ścieżek. Więc mniej prawdopodobne, aby zgubić, aby przeszkadzać dzikich zwierząt i roślin złamać. Jeżeli turyści przestrzegać zasad zachowania się w kampanii, że dbają o zachowanie flory i fauny.

Trzymamy systemu touring

Gdziekolwiek jesteś, najbezpieczniejszą rzeczą, aby przejść zorganizowanej kolumny. Więc wydasz mniej energii i zaoszczędzić czas, nawet po przejściu długiego dystansu.

Jak przejść zamówienie? Trzeba zebrać w jednej kolumnie w pewnej odległości od siebie i poruszać się w tym samym tempie. Nie może się nie udać, a nawet więcej, aby wyprzedzać przyszłość dzieje.

Zasady postępowania (Trekking) w różnych typach terenu

Podczas jazdy przez las trzeba spojrzeć na nogi, tak aby nie potknąć się na korzeniach drzew. Przechodząc przez krzaki, ważne jest, aby przenieść oddziały ręcznie. Wielu po prostu zwolnić węzłów i maszerując za osobę musi skręcić w bok, tak aby nie pozostać bez oka. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, gdy idziesz w grupie. W gęstych zaroślach niemożliwe, aby pomieścić wszystkie gałęzie. Dlatego uczestnicy kampanii trzeba zwiększyć dystans do czterech metrów, tak aby nie zranić siebie.

Jeżeli burza złapany w lesie, w każdym razie nie stanąć pod wysokimi drzewami (zwłaszcza pod-stojącej). Ucieczka do obszaru niewymiarowych lub usiąść w otworze. Ponadto, w deszczu nie jest konieczne, aby przejść na korzeniach drzew i skał, ponieważ stają się bardzo śliskie.

Skalistego terenu ma swoje własne zasady zachowania turystów w kampanii. Takie miejsca są niebezpieczne, ponieważ są stale narażone na upadek i stoczeniu głazów. Dlatego podróżujący trzeba uważnie patrzeć na szlaki i stoki, a także pamiętać, że każdy kamień może się poruszać. Jeśli zauważysz głaz, a następnie zgłosić się łańcuch do całej grupy.

Spotkanie ze zwierzętami

Jeśli widzisz duże dzikie zwierzęta (wilki, lisy, niedźwiedzie, jelenie, itp), ich nie zbliżać. Zmniejszając odległość jest zazwyczaj postrzegane jako przejaw agresji, dlatego, że bestia zaczyna się bronić i atakować. Byłoby prawo iść w przeciwnym kierunku, ale nie działają, i ciche kroki.

Podczas podróży można spotkać się z wężami, z których niektóre mogą być trujące. Jakie są zasady postępowania w kampanii turystycznej powinny być przestrzegane w takich sytuacjach? Nigdy nie należy dotykać węża, a ona czołga się przez. Po prostu zamarznąć i nie dokonywać żadnych gwałtownych ruchów.

Naprawdę niebezpieczne, że wąż, którego nie zauważyli. Spójrz na nogi i iść tam, gdzie dzieje się usiąść. Jeśli jest to zwalone drzewo lub pnia, najpierw z kranu na nich. Postaraj się, aby runda ulubionych miejsc węży porzucone budynki, martwego drewna, bagno, półki na klifach. Gdy zgryz natychmiast skontaktować się do szpitala.

Owady mogą być również niebezpieczne

Najczęstszymi nosicielami chorób zakaźnych w kampanii – to kleszcze. To bardzo ważny czas, aby usunąć je z organizmu. Dlatego od czasu do czasu sprawdzać siebie. Nie zapomnij o odpowiednim ubraniu, a także o kremy i spraye przeciw kleszczom.

Także w przyrodzie mogą powodować problemy pająki, osy, pszczoły i szerszenie. Jeśli masz uczulenie na nich lub jesteś ugryziony więcej niż trzy razy, należy natychmiast skontaktować się ze szpitala. Aby uniknąć takiego rezultatu, należy przestrzegać podstawowych zasad zachowania się w wędrówkę: Sukienka prawidłowo, nie machać rękami owadów kłujących i nie zakłócają ich uli.

Ochronę środowiska

Zazwyczaj, gdy turyści ustawić namioty, pierwszą rzeczą, jaką mają wyrównać powierzchnię i pokroić igieł do wykładania aby utrzymać ciepło i aby „sex” miękkie. Ale tempo w lesie będzie samodzielne łysych drzew. Zastosowanie spadła oddziałów lub nabyć specjalistyczne maty camping.

Dbać o drzewa, nie jechać w gwoździ w nich coś powiesić. Lina jest zawsze możliwe do powiązania i unbind. Do drewna, należy stosować wyłącznie martwego drewna. Można je łatwo rozpoznać po braku liścia. Zwłaszcza żyjących drzew, jak wiadomo, nie palić.

Staraj się nie używać środków czystości do mycia naczyń. W tym celu naturalne środki są idealne piasek i popiół. Jeśli naprawdę nie mogą bez typowych chemikaliów, użyj go jak najdalej od zbiorników wodnych i źródeł wody pitnej.

Ogniska w marszu

Nie rozpalić ogień pod drzewami. Wystarczy przypalić jeden oddział, a korona pożar, którego nie można zgasić. Jeśli masz stary kominek, korzystania z nich, a nie do produkcji nowych.

Jeśli wziąć z dziećmi, spędzać z nimi informowaniu i powiedz nam o zasadach postępowania w kampanii. Dla dzieci ogień – coś przyciąga. Często wspinać się do niego, nie zdając sobie sprawy, że mogą być ranny.

Po powrocie do domu, sprawdź kominek. Nie trzeba się rozpraszać lub podeptałem żar, wystarczy wypełnić je wodą.

przedmuch

Aby móc się zrelaksować w naturze, trzeba dbać o nią. Najbardziej proste – nie pozostawia żadnych śmieci. Dlatego bierzemy z dużym opakowaniu, zebrać je i podejmują wszelkie odpady do najbliższego śmietnika. Oczywiście, część odpadów może być spalony, ale nie starają się zrobić z plastiku. Bądź kulturę i zabrać z odpadów, które opuściły nieostrożnych turystów.

resztki żywności mogą być pozostawione w drzewie i ogon wlać do wody. Grateful ptaki i zwierzęta zawsze znaleźć i jeść podczas urlopu.

Dbać o innych podróżnych

Istnieje niepisane zasady zachowania się w kampanii, które spełniają świadomych ludzi. Oczyść szybę i inne zanieczyszczenia zbiorników, brzegi rzek, łąk i innych miejsc, które znajdują się na drodze. Jeśli to możliwe, naprawy uszkodzonych urządzeń: Ławki, schody, umywalki.

Jeśli zauważysz oznaki uszkodzenia, należy zwrócić uwagę na dokładną lokalizację i powiadomić odpowiednie władze: władze lokalne, organizacje kontrolne, Forest Service, etc.

Dzieci mogą pójść nie tylko wędrówki z rodzicami. obóz szkolny i wiejskie ośrodki oferują również dzieci chodzą do zwiedzania pieszo lub pojechać do lasu w nocy. Tutaj każdy jest zmuszony do słuchania ich lidera i spełnić jego wymagania.

Zasady postępowania w kampanii dla uczniów

Oczywiście, w każdej zorganizowanej grupy będzie miał swoje rozkazy, ale nie jest to podstawowa lista zasad, których należy przestrzegać, aby dzieci w każdej sytuacji:

 • nie pozostawi bez zgody głowy;
 • zgłosić się do kierownika niebezpieczeństw widziana;
 • nie jeść nieznanych jagody i grzyby i rośliny;
 • nie pić wody z rzek, jezior i studni;
 • nie wchodzi w zbiornikach wodnych bez zgody starszy;
 • nie rozpalać ogień na własną rękę;
 • informuje szef dolegliwość.

Tak aby nie przesłaniać resztę od natury, dbać o ich bezpieczeństwo. Znajomość podstawowych zasad pomoże zachować zdrowie a niekiedy życie.