316 Shares 4774 views

USE – ścieżka do społeczeństwa robotów.

Stolica Francji jest mało prawdopodobne, aby być ostatnim miejscem na planecie w poziomie wykształcenia ludności, a francuskie uniwersytety nie są ostatni w Europie. Pragnienie rosyjskiego Ministerstwa wdrożyć zachodniego systemu edukacyjnego kraju sprawia, że patrzeć na to, co czeka na absolwentach rosyjski i studentów w najbliższej przyszłości na przykładzie Francji.

W szkołach francuskich Uniform State Exam wprowadzone dawno temu. Znany jest jako BAC i bierze swoją nazwę od słowa „bachelor”. W swej istocie, egzamin – jest analogiem LHC. BAC został wprowadzony we Francji w następującym motywacji: w celu zapewnienia równych warunków dopuszczenia dla wszystkich studentów, aby wyeliminować korupcję z systemu edukacji, ujednolicenie wymagań do absolwentów. Ie zapewnienie rzetelności i integralność.

System został zaprojektowany na drobiazgi, pod nim jest alokowana wystarczająco dużo pieniędzy. Ale wszystko okazało się, z dokładnością do przeciwnie. I w zasadzie można powiedzieć, to nie jest tylko o edukacji francuskiej.

Najnowsze badania wykazały, że tylko 16% studentów pierwszego roku Uniwersytetu, który niedawno przeszedł zbiornika badawczego dyplomowy dla matematyków i fizyków wierzy, że 3/6 i 1/3 są równe. Przyczyną doświadczonych nauczycieli widzą w organizacji edukacji szkolnej – Someone błędnie podano tę równość uczniów i wszyscy pilnie zapamiętane. A jeśli ci sami uczniowie matematycznie udowodnić na następnej lekcji, równy jeden trzy sześć sekund, ale także sumiennie i cicho postrzegają ten osąd.

Nawet ci, którzy przeszli rygorystyczny wybór szkoły absolwent, a ktoś z frakcji i algebry jako całości, wszystko jest w porządku, zgodnie z wyrokami kadry profesorskiej absolutnie nie wiem, jak rozumieć i myśleć. Kierunki nauczyciel wykonują doskonale, dokładnie i na czas, jeśli potrzebujesz czegoś nauczyć lub zapamiętać, nie ma również problemu. Ale to trudno myśleć o sobie dla nich. Ta funkcja w studentów, zgodnie z kadry profesorskiej, całkowicie zanikły.

Powstaje uzasadnione pytanie: „Jak to się mogło stać?”. Po tym wszystkim, Francja zawsze była uważana za kraj, w którym hoduje się wysoko na tyle wykształceni i inteligentni ludzie. I gdzie zrobić zjednoczonego państwa?

Francuscy naukowcy ujmowane są światowymi liderami w dziedzinie matematyki, fizyki teoretycznej, w wysokiej technologii. Ale w tej chwili dotyczy to wystarczająco cienką warstwę społeczeństwa francuskiego, który pozwala na utrzymanie płynności finansowej nauki francuskiego, składający się z osób starszych i starszych „dinozaurów”. Warstwa ta obecnie nie rzeczywiście dostać, z wyjątkiem imigrantów z Rosji, Chin i innych krajów trzeciego świata.

I odpowiedzieć na pytanie, jak to się mogło stać, możemy tylko powiedzieć, że jeśli nie było, to potrafił.

Jedyną rzeczą, że to wszystko nie będzie trwać wiecznie. Zwłaszcza, że reforma edukacji rozpoczął się nie tak dawno temu, aw tym samym czasie w społeczeństwie francuskim, a tam jest zupełnie inny punkt widzenia.

Zwolennicy tego poglądu (są wśród nauczycieli akademickich) uważa, że edukacja we Francji wszystko jest w porządku i że współczesne społeczeństwo potrzebuje doskonałych wykonawców. Nie ma dużej różnicy, co pacjenci uczą. Równie, matematyki i fizyki na Uniwersytecie można zastąpić dowolnym dyscypliny ponieważ Średnia długość życia ze świadomością, że nie będzie potrzebował tych przedmiotów. Zadaniem szkoły i uniwersytetu – dobór i szkolenie posłuszny i pracowity wykonawczej. Którzy nie mieszczą się w ich liczby, należy zamiatać ulice, siedzieć przy kasach, stojąc przy maszynie. Wszakże w obecności normalnej edukacji w prosty „twardych pracowników”, zaczyna mieć pewność, aby zacząć myśleć o swoim życiu, o losach świata, sensu życia. W efekcie okaże się nieszczęśliwym pracownika, że nie jest to absolutnie konieczne, aby nikomu. Dlatego, aby nauczyć ich, że nie ma potrzeby, bo to tylko zaszkodzi im w ich przyszłym życiu.

Inteligentnych ludzi, według tej teorii, trzeba całkiem sporo. Według tego samego punktu widzenia, kreatywni ludzie nie muszą być wspierane i w każdym przypadku będzie uderzać swoją drogę.

Teraz staje się jasne, co robi Unified stanowy egzamin. To jest, kiedy człowiek, zamiast myśleć samodzielnie i uczyć go do swoich dzieci, próbując zmniejszyć całe życie do zestawu algorytmów i testów, świat oczekuje ogólne otępienie. Mimo że jest to możliwe, a wariant, w którym wprowadzenie różnych testów, takich jak na egzaminie było możliwe ze względu na prostotę myślenia ludzi w społeczeństwie. Ale jeśli oferta Rosji kupić wszędzie kupić dyplom lub świadectwo egzaminu, staje się po prostu straszna dla kraju.

W każdym razie, być może lepiej jest korupcją niż społeczeństwie idiotów robotów. Jednak promyk nadziei, że jak w każdym przedsięwzięciu, STOSOWANIE ugrzęznąć i umierają na połacie Rosji, a kraj jest nic poważnego nie jest zagrożone.