348 Shares 4709 views

Tani monitora komputera. Przegląd niedrogie monitory, wskazówki dotyczące wyboru

Obecnie na rynku jest tak wiele tanie monitora do komputera, z powodu obfitości modeli dokonać trudnych wyborów. Ponadto, zakres cenowy jest bardzo szeroki. W związku z tym, że jest niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie, ile monitor, ponieważ cena zależy od tysięcy parametrów. Zestawienie to zawiera najlepsze modele, które znajdują się w dolnym przedziale cenowym. Wszystkie z nich są tanie i dobre, o czym świadczą pozytywne opinie od klientów.

1. miejsce – AOC E970SWN

Pierwsze miejsce w badaniu niedrogich monitorów dostać Model AOC E970SWN. W zależności od sklepu można kupić za 4200-4300 rubli. Choć jest to najtańsza oferta na rynku, co tłumaczy dość wysoki popyt.

Jednak warto zauważyć, że monitor wykorzystuje matrycę TN TFT, który jest już nieaktualne. Charakteryzuje się bardzo niskimi kątami, a przy patrzeniu pod kątem, obraz zniekształcony. Ogólnie rzecz biorąc, model nie jest zły: ma przekątną 18,5 cala, rezolucji 1366h 7, 68 i WLED świateł. W rzeczywistości, wielu sprzedawców wskazują go jako monitor 19-calowy, choć w rzeczywistości jest nieco mniejsza.

Ze względu na niską cenę, dobrą jakość wykonania i szczegóły, zalecamy AOC E970SWN jako niedrogiego monitora komputera. Jego jedyną wadą – jest bardzo małe kąty widzenia ze względu na stosowane TN-matrycy.

2 miejsce – model Samsung S20D300NH

Ten model można kupić za 5000 rubli średnio, ale powiedzieć, ile dokładnie Monitor Samsung S20D300NH, nie można. W jednym sklepie, jego cena wynosi 4700 rubli, w drugim – 5200.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego ekranu, jest także wykorzystane TFT TN-macierzy, co oznacza niskie kąty widzenia. Pozostałe parametry są takie same, tylko rozmiar ekranu 19,5 cala. Można również zidentyfikować małe RTT pikseli (5 ms), który jest charakterystyczny dla sieci TN-macierzy. Być może jest to ich jedyna zaleta.

Jakość wykonania i powyżej wszelkich pochwał obrazu, dzięki czemu urządzenie jest zasłużenie zajął drugie miejsce.

3. miejsce – Viewsonic VA2055Sa

Średnia cena monitora – 5300 rubli. W tej chwili przed nami urządzenia z matrycą MVA podświetlaną WLED. Mimo, że jesteśmy w przedziale cenowym, w którym nie ma droższe IPS-matrix.

Ale warto oddać hołd monitorować Viewsonic VA2055Sa. Że stosuje się dobrą matrycę z dużymi kątami 178 stopni (poziomo i pionowo), przy czym ekran o przekątnej 19,5 cala i rozdzielczości – FullHD (czyli 1920 x 1080). Tak więc tu wysoka jasność 250 cd / m 2, ale czas reakcji jest bardzo wysoka – 16 ms. Oznacza to, że monitor idealnie nadaje się do surfowania po Internecie lub pracy, ale nie może być używany do gier. Tylko obraz, gdy aktywne działania w grze będzie „zwolnić”. Nie są wysoce zalecane Wybierając ten model, jeśli masz zamiar uruchomić grę na komputerze.

4. miejsce – LG 19M37A

Ceny dla tego modelu w Internecie są w zakresie 5300-6500 rubli. Tak powinno wyglądać bardziej ściśle ze sprzedawcą.

Jak Monitor LG 19M37A pochwały zwłaszcza nie za nic. Oto proste, niedrogie cechy matrycą TN WLED i oświetlenie. Gdy monitor przekątnej 19 cali jego klasyczne rozdzielczości 1366 x 768. Jako zaletę nad ma czas reakcji odróżnić pikseli (5 ms), lecz Tn macierzy jest charakterystyczny.

W sklepach internetowych można znaleźć wiele dobrych opinii na temat tego modelu. W szczególności, klienci są bardzo zadowoleni z niską ceną i dobrą jakością monitora. Jego jedyną wadą to możliwe – jest podgrzewana w trakcie pracy. Kąty widzenia są zbyt małe, ale będzie pobierać ponownie brak technologii TN, a nie specjalnie dla tego monitora.

5. miejsce – NEC AccuSync LCD73V

Proste i format kwadratowy monitora 5: 4 rozdzielczości 1280 x 1024, przekątnej wynosi 17 cali, i jest wyposażony w TN-matrycy. Zauważ, że format kwadratowy jest przestarzała, a praca dla tego monitora jest bardzo niewygodne, nie wspominając o gry.

Deklarowane charakterystyki kąta widzenia wywołujące – 140 i 160 stopni, poziomo i pionowo, odpowiednio. Sądząc po opiniach, model jest skuteczny i niezawodny, idealny biura, gdzie nie ma sensu kupować drogiego sprzętu. Po dwóch lub trzech latach użytkowania mogą ulec poluzowaniu śrub obudowa. Ale problem jest rozwiązany za pomocą śrubokręta Phillips. Biorąc pod uwagę cechy cenę monitora jest całkiem właściwe.

6. miejsce – Philips 223V5LSB

Dla tego modelu sprzedawców poproszony 5400-5700 rubli. To jest droższe niż w poprzednich ekranów, ale Philips 223V5LSB ma pewne zalety. Zanim jednak zaznaczyć TN-matrycę i wszelkie niedogodności wynikające z tego.

Główną zaletą – rozdzielczości high-FullHD, który umożliwia oglądanie filmów w wysokiej jakości. A w ogóle, monitor będzie mógł odgrywać żadnej content-FullHD. Jego przekątna większa niż we wszystkich modelach – 22 cali. Po przekątnej 21,5 cali, ale producenci wolą, aby określić dokładnie 22 cali. Więcej unikalne cechy i korzyści nie. Parametry jasności (250 cd / m2) i kontrast (1000: 1) standardowe.

Opinie klientów w większości pozytywne. Wiele zadowoleni z wysokiej jakości wykonania samego urządzenia i oszałamiające odwzorowanie kolorów. Jest to krawędź wyświetlacz, który uzasadnia wyższą cenę. Inżynierowie firmy Philips udało nieaktualne matryca TN podniesiona do nowego poziomu i zrobić to tak, że nawet przy dużych kątach zniekształceń kolorów oglądania, choć nie całkowicie nieobecne, ale są trudno zauważalne. Obraz jest zaskakująco łatwy, stały się jasne i oczywiste, więc trudno określić, jaki rodzaj matrycy tutaj.

7. miejsce – Viewsonic VA2261-2

5400-5500 rubli – jest to średni koszt niedrogiego monitora komputera. Wyższa cena w porównaniu z modelami powyżej jest to uzasadnione rozdzielczości FullHD (1920 x 1080) i przekątnej 22 cali.

Jednak model jest bardzo małe kąty widzenia (90 i 65 stopni, w poziomie i w pionie, odpowiednio). Jasności (200 cd / m2) i kontrast (600: 1) w ilości wystarczającej realizowane dobre WLED technologii światło bez migotania.

Model sieci dostaje dobre opinie, ponieważ jego taniość i FullHD-zezwolenia. Jest to jeden z nielicznych monitorów, które kosztem 5,5 miliona ma FullHD rozdzielczości i wystarczająco duże przekątnej.

8. miejsce – BenQ GL2250

model monitora BenQ GL2250 będzie kosztować 5700 rubli. Niektóre sklepy devaysa kosztować więcej niż 7000 rubli, więc należy być ostrożnym przy wyborze dostawcy. 8-te otrzymał ze względu na wyższe koszty w porównaniu do swoich konkurentów, ale cechy i zalety, że nie przyznają się do nich, a czasem nawet przewyższa.

Jest to dobry tani monitora do komputera za pomocą znanego TN-macierzy i WLED podświetlany. W przeciwieństwie do poprzedniego wzoru, kąty widzenia są znacznie szersze – 170 i 160 stopni, poziomo i pionowo, odpowiednio. Aby monitorować swoje pieniądze jest dobra, ale użytkownicy są następujące wady zwolnić: Niedostateczny kontrast obrazu, twarde i niewygodne przyciski regulacji mają blasku krawędzi, nie jest dostarczany kabel DVI do podłączenia.

9. miejsce – ASUS VX207NE

Ten monitor jest dla ASUS VX207NE komputer w sklepie kosztuje 5500 rubli, w innych – 7000 rubli. Trudno jest wyjaśnić, w jaki sposób tak duża różnica w cenie, ale jest. Dlatego przy wyborze należy pamiętać, że realna wartość modelu – około 5500 rubli.

Przekątna jest 19,5 cala, rozdzielczość – klasyczne 1366 x 768 również znajduje się w zakresie zwykłych TN matrycą z bardzo niskimi kątami (90 i 65 stopni, w poziomie i w pionie). 9 miejsce model otrzymał ze względu na dobre opinie klientów. Jest niezawodny, tani i stylowy. W każdym biurze idealnie pasują, ale jako monitor do domu nie jest zalecany do stosowania.

10. miejsce – Acer AL1717Asm

To Monitor „Acer” z ekranem 17-calowym jest warte 6500 rubli. Model, choć zbiera dobre recenzje, ale należy zauważyć, że jest przestarzały. Wszystkie monitory o przekątnej są kwadratowe, a nie panoramiczny proporcji 5: 4.

W szczególności, model o rozdzielczości 1280 x 1024 są standardowe TN-matryca, przy czasie reakcji wynoszącym 8 ms. To najwyższa jasność (300 cd / m 2), ale nie na tyle kontrast (tylko 500: 1). Charakterystyczną cechą jest wbudowane głośniki, które jest swego rodzaju reliktem przeszłości, zamiast rzeczywistej przewagi. Należy pamiętać, że do tej pory, to monitor jest przestarzały, ale jego cena jest lepsza pod względem jakości wykonania i zdjęciach wielu współczesnych modeli.

Jak wybrać tani monitor do mojego komputera?

W rankingu, zidentyfikowaliśmy modeli low-end, zebrali pozytywne recenzje. Wszystkie one mają TN-macierzy, co jest technicznie znacznie za matryc IPS. Jednak dostępność IPS-matrycy znacznie podnosi koszt samego ekranu, dzięki czemu klasa jest ograniczona tylko technologia TN przy wyborze monitora niskich kosztów. Ale jeśli wybór będzie można natknąć się na monitorze z matrycą IPS i mniej więcej taką samą wartość jak model z technologii TN, a następnie rozważyć sobie szczęście.

Ponadto, przy wyborze wygląd producenta. Wiele nieznanych chińskich firm próbuje zalać rynek pracowników państwowych, którzy nie mogą pochwalić się wysoką jakością. W rezultacie, w przypadku może dochodzić nawet do tego, że piksele zaczynają się kruszyć. Wolę znanych marek: Samsung, Asus, Philips, Dell i tak dalej ..

Rozdzielczość i rozmiar ekranu – kolejnym elementem w doborze niedrogich monitorów. Zawsze wybrać szeroki ekran, ponieważ kwadrat monitora o proporcjach 4: 3 lub 5: 4 będzie działać bardzo niewygodne. Minimalna rozdzielczość – 1366 x 768. Jeśli rozdzielczość jest niższa niż ta wartość, ten model również obejść. Będzie to widoczne dla poszczególnych pikseli, na którym oczy szybko znudzi.

Podsumowując: od czasu do czasu przez katalogach różnych sklepach internetowych. Często można natknąć się na atrakcyjne zniżki i oferty. Dzieje się tak, gdy sklepy starają się szybko sprzedać NIE nieświeży odpowiednich towarów.