859 Shares 2493 views

Biały ekran na laptopie i innych wad boczne obrazu: przyczyny i metody diagnozowania

Niektórzy użytkownicy czasami stwierdzić problem, że podczas korzystania z laptopa biały pasek na ekranie (ilość pionowych i poziomych pasach) pojawia się ekran lub nie działa w ogóle. Programistyczny sposobem rozwiązania tej sytuacji nie zawsze tak jest. Ale o to, aby zdiagnozować przyczyny nawet w domu, jak to możliwe.

Biały ekran w laptopie lub zespołów: Przyczyny

Ogólnie rzecz biorąc, na ekranie może pojawić się nie tylko białe paski poziome lub pionowe, co wskazuje na awarię sprzętu.

Często można zauważyć, wsady, dublowanie zawartości, cieniowania lub zaciemnienie ekranu. Co może powodować takie awarie? Główne powody, większość ekspertów sugerują, co następuje:

  • przegrzanie lub awaria karty graficznej;
  • uszkodzenie płyty głównej;
  • nieprawidłowości w matrycy z kratką;
  • Pętla uszkodzenia pomiędzy głównym i ekranie;
  • Problemy z całego systemu.

awarie oprogramowania, jeśli nie włączyć ekran laptopa, nie ma tak wiele i są one związane głównie z nieprawidłowo zainstalowane sterowniki lub prób adapter wideo do korzystania z oprogramowania do wymagań powyższej konfiguracji akceleratora graficznego. Czasami problem może również wystąpić podczas próby podkręcania kart graficznych. Ale w większości przypadków jest to naruszenie „żelaza” dokładnie na poziomie sprzętowym (fizyczną).

Rozwiązywanie problemów i usterek oprogramowania

Jeśli całkowicie biały ekran na laptopie – może to oznaczać zawiesić aktualnie działającej aplikacji lub sterowników „rajdowa”.

Pierwszy problem jest rozwiązany przez awaryjnym zamknięciu programu przez „Task Manager”, zwany „trehpaltsevoy” kombinacja Ctrl + Alt + Del lub polecenia taskmgr w menu „Run» (Win + R).

Drugim problemem, kiedy nie był biały ekran na laptopie, może być rozwiązany przez ponowne zainstalowanie sterowników. przynajmniej przez „Menedżer urządzeń” Aby to zrobić, wystarczy ponownie uruchomić urządzenie, a potem zainstalować lub zaktualizować odpowiedni procesor sterowników graficznych. Ale można użyć specjalnych narzędzi do automatycznej aktualizacji sterowników nie tylko film, ale również wszystkie inne urządzenia znajdujące się w konfiguracji.

Czasem fakt, że biały ekran na laptopie nie reaguje w ogóle do wszelkich działań, które mogą prowadzić do wymagających zastosowań (najczęściej jest to gra, wymagania systemowe są znacznie wyższe niż te, które są obsługiwane przez kartę graficzną). W tym przypadku aplikacja jest lepiej, aby zakończyć (jeśli nie pomoże, „Device Manager”, można korzystać z laptopa awaryjnym zamknięciu i uruchom ponownie), a następnie całkowicie usunięte.

karty graficzne

Teraz kilka słów o wyglądzie pasy, zmarszczki i inne efekty. Najczęściej przyczyną jest przegrzanie karty graficznej. Wykonana jest zbyt duże obciążenie, a chłodnica nie może poradzić sobie z chłodzeniem. Można, oczywiście, że eksperci spowodował dodatkową warstwę pasty termicznej, ale to pomoże tylko na chwilę.

Ustalić, że przyczyna leży właśnie w karty graficznej może być całkiem proste. W tym celu do laptopa poprzez standardowe złącze VGA należy podłączyć stacjonarny monitor. Jeśli skutki błędów pojawią się na nim, a potem sprawa jest w filmie i musi zostać wymieniony. Może to problem z płytą główną, ale tuż przed bez specjalnej wiedzy i umiejętności w elektronice nie dotrze.

Jeśli zespół i wizualizacje na drugim monitorze, możemy stwierdzić, że takie naruszenie matrycy i pętli łączącej.

Sprawdź ekran matrycy

Ekran Matryca test może również wykonać samodzielnie. W tym celu częściowy technika deformacja. Najpierw spróbuj trochę presję na matrycy w zakresie maksymalnych zespołów akumulacji, a następnie spróbuj go lekko wyginać w płaszczyźnie poziomej.

Jeżeli odkształcenie zmiany koloru, matryca będzie musiał być wymieniony. To samo należy zrobić, jeśli zauważalne zmarszczki lub w poprzek ekranu przechodzi szeroki biały pasek, albo obraz wygląda jak negatyw, czy jest się na zmianę kolorów w całym etapów bagażnika (nawet jeśli wprowadzić ustawienia BIOS-u).

Czy pętla jest OK?

Jeśli nie włączyć ekran laptopa, problem jest wyraźnie uszkodzony pętli łączącej znajdujący się między pokrywą a jednostką klawiatury. Etap pobierania może czasami pojawić, lub tętnienia zespół, zastępując czarny ekran.

Jeśli występują one, starają się szybko otworzyć i zamknąć pokrywę, upewniając się, że obraz. Wszelkie zmiany znak będzie usterka pętli (czasem obraz może migotać, marszczyć, pojawiające się dodatkowe wiersze i kolumny pikseli w postaci białego, etc.).

Biały ekran na laptopie: co robić?

Wreszcie kwestia pozostaje otwarta tak, aby wyeliminować takie problemy. W programowo jasne. Dwie metody zostały opisane powyżej. I lepiej nie instalować program lub grę, która wymaga laptop po prostu nie ciągnąć. We wszystkich innych przypadkach, gdy przyczyną awarii jest określona przynajmniej na samym poziomie podstawowym, aby naprawić lub wymienić problematyczne składnikiem jest nieuniknione.