483 Shares 8109 views

Jak usunąć wirusa z komputera. działania priorytetowe

Pomimo faktu, że obecnie większość właścicieli komputer są świadomi niebezpieczeństwa związanego z podłączeniem do Internetu bez oprogramowania antywirusowego zainstalowanego dość często na forach wywołały pytania, takie jak „jak usunąć wirusa z komputera.” Dzieje się tak, ponieważ codziennie pojawiają się nowe wersje szkodliwego kodu. Mimo że program ochronny zapewnia automatyczne pobieranie informacji o nich – tak zwane bazy, czasem algorytm detekcji może nie działać prawidłowo, a wirus dostanie się do systemu. Chociaż nie ma panaceum, zbyt często powtarzane infekcja – to okazja, aby myśleć o zmianie programu ochrony.

Krok pierwszy: skonfigurować ochronę

Tak więc, jak usunąć wirusa z komputera? Przede wszystkim należy zrozumieć, że jeśli zainstalowane oprogramowanie antywirusowe nie identyfikować zagrożenia, nie ma sensu korzystać z oprogramowania do skanowania plików i katalogów komputerze – będzie to bezskutecznie. Decyzja w następujący sposób: musi być zmuszony, aby pobrać zaktualizowaną ustawienia bazy danych i wyszukiwanie „złośliwego oprogramowania”, aby wybrać paranoiczny reżim (lub jego odpowiednik). Czasami ta metoda jest skuteczna. Nawiasem mówiąc, jest to dobry sposób, aby przetestować antywirusa, ale nie zbyt miłe.

Drugi krok: Aktualizacja plików systemowych

W wielu artykułów o tym, jak usunąć wirusa z komputera, zaleca się, aby skorzystać z aktualizacji systemu operacyjnego (odpowiednia ikona znajduje się w Panelu sterowania). Przy poszukiwaniu złośliwego kodu, wszystkie środki są dobre …

Krok trzeci: odinstalowanie zainstalowanego antywirusowego programu i czysty system

Jeśli będziemy aktualizować poszukiwanie bazy danych nie powiedzie się, wówczas taka ochrona nie ma sensu. W menu „Start”, wybierz „Panel sterowania” i uruchomić „Programy i funkcje”. Oto lista antywirusa – musi być usunięty. Następnie należy oczyścić niektóre foldery systemowe – tylko głównym złośliwy plik może ukrywać się w nich. Można użyć programu CCleaner – to poprawnie usuwa zawartość katalogu tymczasowym Temp.

krok czwarty

Ten krok jest jednym z najważniejszych. Musisz wybrać skaner programu i sprawdzić, że wirusy na komputerze zostały poprawnie zidentyfikowane i usunięte. Istnieje sporo z tych decyzji, więc jeśli ktoś był nieskuteczny powinien spróbować innego. Ważne jest, aby zrozumieć, że wszystkie środki są dobre. Na przykład, można spróbować użyć roztworu z Malwarebytes nazwie AntiMalware (nie zapominając, przed skanowaniem do aktualizacji programu). Również użytkownicy zadając pytanie „Jak usunąć wirusa z komputera” często zalecają Pająk skaner Dr.Web.

Piąty etap: zintegrowana ochrona

Niezależnie od tego, czy to możliwe, aby osiągnąć wynik w usunięciu wirusa lub nie, ostatni akapit, należy zainstalować nowy program antywirusowy. I to nie jest to, co było. Na przykład, jeśli z wprowadzane do systemu zainstalowane NOD32 złośliwych programów, to trzeba szukać alternatywy. – Kaspersky, Avira, Norton, itp po aktualizacji baz danych i analizy sygnatur konfiguracji, można przystąpić do ostatecznego skanowania wszystkich dostępnych dysków.