549 Shares 972 views

Wlać trochę oleju w silniku

Każdego roku liczba samochodów na drogach rośnie, a teraz już nie jest towarem luksusowym, ponieważ nie jest w prawie każdej rodzinie. Na to, aby służyły Ci przez długi czas potrzebuje starannej opieki. Nie mniej ważny jest dobór oleju wlewając do silnika samochodu. Dlaczego trzeba oleju, który jest wylany olej do silnika? Olej wlewając do silnika konieczne jest wykonanie szeregu funkcji:

  1. z mechanizmami grzewczych i silnika i / m olej chłodzi je;
  2. Zmniejsza elementy cierne, co powoduje polepszenie osiągów silnika i zmniejszenie zużycia paliwa;
  3. Silnik zapewnia szczelność;
  4. Chroni powierzchni / m na korozję i ścieranie;
  5. zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na częściach silnika i produktów utleniania.

Który wlewa olej do silnika?

To nie jest najlepszy, aby zaoszczędzić pieniądze i wypełnić dobry olej, dając pierwszeństwo znanych producentów. W ten sposób można zmniejszyć zużycie swoimi części samochodowych i przedłużyć jego żywotność.

Przy zakupie nowego samochodu, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy, stoją przed dylematem, jaki rodzaj oleju wlać do silnika i / m? Pierwszym krokiem jest, aby zajrzeć do instrukcji samochodu. Zazwyczaj nie jest określony, który olej jest zalecany do stosowania w okresie zimowym i Leathen czasu i co lepkość oleju jest zalecana do tej marki A / m. Lepkość i jej zależność od temperatury otoczenia, jest jedną z głównych cech oleju. Parametr lepkość skrócie SAE. Jeżeli charakterystyka oleju, który można wypełnić, nie spotka się z zaleceniami producenta pojazdu, może to spowodować utratę mocy silnika. Gęsty olej najlepiej nadaje się do silników pracujących pod dużym obciążeniem, a olej o obniżonej lepkości lepiej jest użyć dla silników o wysokich obrotów. Jeżeli samochód b / r, to lepiej sprawdzić u poprzedniego właściciela, który wylał olej. Jest to konieczne, ponieważ wymiana oleju może uszkodzić samochód. Kolidować z różnych rodzajów olejów nie jest zalecane.

Jaki rodzaj oleju lepiej?

Następujące rodzaje oleju:

– mineralne (ropa naftowa). Olej mineralny ma lepsze właściwości smarujące. Jest często używany przy pierwszym napełnieniu. Płynność oleju mineralnego nie jest stabilny. Według jego właściwości, jest gorzej niż syntetycznych i półsyntetycznych. Pozytywnym aspektem w odniesieniu do semisyntetyczną jest to, że lepiej jest być rozbudowany i nie ma potrzeby w użyciu jego utylizację niebezpiecznych chemikaliów.

– syntetyczne. Ten rodzaj oleju jest bardziej stabilne właściwości: termiczną i chemiczną. Jest mniej podatny na jakichkolwiek wpływów zewnętrznych, ma dłuższą żywotność. Jest to jednak kosztowne i ma duży pobór odpadami.

– półsyntetyczny. Ten rodzaj oleju jest gorszy pod względem właściwości do syntetycznego, ale dobre w stosunku do ceny niej, to znaczy, że jest tańszy. Ma dobry zestaw funkcji, ale ma mniejsze ograniczenia szronu. Zaleca się, aby wypełnić samochodu z dużą przebieg jeżeli dymy syntetyczne oleju wzrasta.

Oleje powinny detergent właściwości przeciwzużyciowe, środki dyspergujące, korozję, demulgujące i właściwości ochronne, niska lotność, wysoka stabilność termiczna i termooksydacyjna.

Producenci chemicznych produkować oleje, które są przeznaczone do silników benzynowych, oleju napędowego i uniwersalne. Olej uniwersalny – to nie jest zły wybór, ale lepiej jest użyć olej zalecany przez producenta i / m, który jest zaprojektowany specjalnie dla danego typu silnika.

Jeśli zdecydujesz, jaki rodzaj oleju wlać do silnika, to należy wziąć pod uwagę stan techniczny pojazdu, rodzaju silnika, kompatybilność z wybranym oleju silnika, jakości paliwa, warunków eksploatacyjnych.