254 Shares 2073 views

Berberysu. Sadzenie i pielęgnacja na działce

Berberys – największy rodzaj krzewów w wysokości od 30 cm do 3 m Kolor liści różnorodnych roślin (jak ja urodził Berberis.) – zielony, brązowy, czerwony, nakrapiany, żółty. Nowoczesne hodowcy mogli przynieść miniaturowych odmian, które mają liście z obramowaniem wokół krawędzi, a nawet groch. Tart i kwaśne owoce berberysu nie jest bardzo duża – zazwyczaj 7-10 mm, ale są odmiany, które mają ich wielkość sięga 15 mm. Również one są pomalowane na różne kolory – różowy, czerwony, fioletowy, niebieski i czarny z powłoką woskową.


Berberys jest szczególnie piękne wiosną, gdy promienie słoneczne odbijają się w wiszących racemes kwiatów.

Berberysu. Sadzenie i pielęgnacja. Wybór lokalizacji

Zacienione miejsca do sadzenia to Słońce kochający rośliny nie są kategorycznie odpowiednie. Kolorowanie krzew proporcjonalna do światła słonecznego pieszczotliwym liści. A owoc jest rośliną nie będzie.

Przez berberys gleba jest skromny, rośnie dobrze zarówno na czarnoziemu i na subglininkah. Doskonałe transfery gruntowych. Wystarczająco zima-hardy i odporna na suszę.

Ze względu kolyuchezubchatym przylistkami, roślina jest powszechnie stosowany jako element dekoracyjny żywopłoty.

Sadzonki są sadzone w otwartym terenie na wiosnę i jesienią. Sadzenie jeden krzak berberysu, wybrać miejsce, które jest wolne od przeszkód i innych roślin o średnicy 1,5-2 metrów. Ból i cieni nie pozwoli roślin tworzą proporcjonalny koronę. Aby stworzyć żywopłot za metr jest umieszczony drzewko 4.

Otwór pod berberysu krzew kopać dość dużej głębokości. – 40-50 cm średnicy – 50-60 cm należy dodać w ziemi humus lub kompost, nawóz dla roślin. Po posadzeniu roślina potrzebuje obfitego nawadniania.

Berberysu. Sadzenie i pielęgnacja. nawóz

Głównym pielęgnacja roślin proces jest nawożenie 2-3-krotnie w okresie letnim. Pierwszą z nich prowadzi się przed kwitnieniem wodne „Agricola” nawozów roślin jagodowych i kwitnienia: 10 litrów wody na 1 ul. łyżka. Po drugie – Nitrophoska podczas formowania jagód 2 łyżki. łyżki na 10 litrów wody. Po wysuszeniu (trzeci) podawanie należy po zbiorze: 50 g siarczanu potasowego i 100 g superfosfatu po odkręceniu gleby. Berberys potrzebuje tylko do ładowania nawadnianie (jesienią i wczesną wiosną).

Berberysu. Sadzenie i pielęgnacja. Powstawanie korony

Jak mnogostvolovym krzewu berberysu jest bardzo dobry do tworzenia form dekoracyjnych. Przycinanie odbywa się zwykle wczesną wiosną, aż liście rozkwitły. Berberys również oczyścić i odmłodzenie, usuwając suche, połamane, stare i bardzo grube gałęzie.

Berberysu. Sadzenie i pielęgnacja. Ochrona przed owadami i chorobami

Berberys roślin szkodliwych mszyce i Sawfly. Po wykryciu tych owadów na liściach krzewów muszą być traktowane z roztworem tytoniu i mydłem. Po zbiorze zalecane rozwiązanie natryskowej „Spark de” Przygotowanie: 10 litrów wody, 10 g.

Choroby grzybicze przynieść znacznie więcej szkody niż berberys szkodników. Choroba ta, jak rdza, wpływając na cały klaster naraz, uważany za najbardziej niebezpieczne. Po wykryciu okrągłych pomarańczowe na wewnętrznej wkładki boczne, traktowane rośliny były natychmiast mieszanina Bordeaux (1% roztwór) i po 7 dniach od przygotowania „Topaz”.

Gdy choroba, która nazywa się „pleśń” (powłoka na liściach i pędach w postaci powłoki proszkowej), dotknięte gałęzie i liście berberysu jest konieczne, aby usunąć i spalić.