327 Shares 7832 views

Jaką markę wybrać rower do jazdy stała się przyjemnością: Porady doświadczonych

Tak więc, zanim pójdziesz do sklepu i kupić sobie przyjaciela dwukołowy, trzeba zdecydować, co rower trzeba. Przecież oni są w różnych typów, a każdy z nich jest przeznaczony dla konkretnych celów.

Więc, jakie są rowery:

 1. rower szosowy. Ten zasłużony „weteran” wśród swoich krewnych. Były one znane w Związku Radzieckim, a takie marki jak „Ural” i „Ukraina”, były popularne zarówno u dzieci jak i ich rodziców. Taki rower ma kilka zalet. Ku górze kierownicy, zamknięta rama z górnej rury pionowej szerokiej miękkich i siodło zapewnienia wygody podczas lądowania. Drugim niezbędnym wygoda tej formy – dobry rozmiar kół i średniej grubości opony, które zapewniają dobrą przyczepność z podłożem, a także o wielu prędkościach. rower droga nadaje się do wędrówek, wypraw wędkarskich lub grzybami.
 2. Wygodny rower. W zasadzie tego rodzaju nie różni się od stanu ruchu, z wyjątkiem niektórych dodatkowych urządzeń, takich jak zawiesiny i przedni widelec rury dwuspadowej. Jednakże, jeśli zamiarem jest, aby uciec w gąszcz, to będzie łatwiej na nierównych szlakach leśnych.
 3. rower miejski. Ten rodzaj transportu jest wykorzystywany wyłącznie do miejskiej „dżungli”. To znacznie różni się od swojego kolegi podróżnika. Koła miała mniejszą średnicę, a ramka – otwarta i posiada składany mechanizmu. To nieznacznie zwiększa ciężar roweru, ale czyni go bardziej zwarta i pozwala na przechowywanie na balkonie.
 4. rower szosowy. Jest on przeznaczony wyłącznie do jazdy na bardzo gładkich dróg z dobrym asfaltem. rama roweru w taki zamkniętego koła, o większej średnicy, ale opon bardziej delikatne i gładkie guma. Skóra ma postać tak zwanych „rogów”, który przewiduje dogodnym lądowania rozwoju dużych prędkości. Jednak siła jest znacznie gorszy od swojego kolegi drogi. Zanim więc zdecydować, który wybrać rower marki Zdecyduj, gdzie i co masz zamiar z niego korzystać.
 5. Sport-touring rower. Ten rower podgatunek drogowy przeznaczony na długich trasach na drogach utwardzonych. Rama jest silniejsza i stanąć na obu hamulców kół typu kleszcza.
 6. Rowery sportowe. Są one przeznaczone do kolarstwie torowym, cross-country – wyścigi cross-country, downhill – zjazd z góry, jak również różnego rodzaju akrobacje i skoki. Jeśli jesteś w jednym z tych sportów, aby określić, jaki typ roweru marki do wyboru, trzeba odwiedzić pro shop.

Ale jakie parametry powinien posiadać idealny rower:

 1. Lekkość. Są chwile, kiedy nie jest twoim przyjacielem dwukołowy zabierze Cię, i vice versa. Na przykład takie można zrobić, jeśli opona jest przebita. Dlatego decyzja o co marka roweru wybrać zależy od zdolności fizycznej i masy modelu.
 2. Trwałość i niezawodność. Ten rodzaj transportu jest, oczywiście, nie jest to maszyna, ale łamie też. I po każdej podróży poza miastem lub na wycieczkę rybackiej kupić części zamienne do rowerów jest mało prawdopodobne, ktoś będzie chciał.
 3. Utrzymywalności. Mówiąc wprost, że rower nie powinien być tak „wired” do części zamiennych musiał udać się do innego miasta lub zamówić je z innych krajów do niej.
 4. Łatwa obsługa. Obejmuje to zrównoważenia transportu, jego bezpieczeństwa, squat, niezbędnego dla rozwoju dobrej prędkości. Ze względu na charakter naszej rowerze drogowym musi dobrze radzić sobie z szorstkiej powierzchni.
 5. Cena. Jest to bardzo ważne kryterium. Przede wszystkim musisz zdecydować, ile jesteś skłonny wydać na tym pojeździe. I dopiero wtedy spojrzeć na prawo marki. Z reguły większość zachodnich marek montowane w Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej znanym z nich są drogie, ale tańsze, nawet sprzedawane na rynkach towarowych, chińskie rowery mogą być „jednorazowym”. Lepiej jest znaleźć kompromis, a nie starać się uratować, bo oszczędności mogą być warte nawet życia.

Teraz, gdy wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie tego pojazdu, kwestia jaką marką rowerową do wyboru, nie będzie dla Ciebie problem.