627 Shares 8537 views

Co temperatura ciała jest uważane za normalne u kotów?

Temperatura ciała kotów, choć wyższa niż u ludzi, ale wciąż ma swoje granice. Wszelkie odchylenia od normy należy zadzwonić właścicielom alarmu i podniecenia. Wiele osób próbuje dowiedzieć się, który temperatury ciała kotów w nosie, ale to nie tak. Ostateczny werdykt i dokładne na zdrowie zwierzęcia może zostać podjęta jedynie na wskaźniki termometru.

Normalne koty temperatury

Jeśli właściciel miał wątpliwości co do stanu swojego zwierzaka, należy użyć termometru. Pierwszą oznaką choroby powinny być zawsze temperatura ciała kota. Norma – od 38 do 39 stopni. Nie ma konieczności uciekania się do takich znaków narodowych, jak mokry nos lub sennego zachowania. Nie zawsze te objawy wskazują na chorobę PET.

Zwiększona lub zmniejszona termometr wydajność zależy od wielu czynników. W tym przypadku znaczenia i wiek zwierzęcia i płeć, i pory roku. Jak w każdym innym zwierzęciu, normalna temperatura ciała kotów zależy przechodząc w swoich procesach ustrojowych. Podczas ich snu znacznie zmniejszona wydajność, a utrzymanie tego stanu wymaga minimum energii. Podczas posiłku temperatura ciała kota wzrasta do 38,5, ale pozostaje normalny. Limit 39 stopni można osiągnąć tylko w stanie aktywnym, gdy zwierzę jest dużo skoków i działa. Należy zauważyć od razu, że kocięta normalny poziom nieco wyższy niż u dorosłych członków gatunku. Wynika to siedzący tryb życia. Aby upewnić się, że stan czynny kociąt spędza kilka razy więcej energii, ponieważ ich narządy i układy jeszcze nie dojrzał.

Mierzyć temperaturę na zwierzę zaleca się w ciągu dnia, po pewnym czasie snu. Faktem jest, że w trakcie wykonywania wieczorem może nieznacznie wzrosnąć, a rano – wręcz przeciwnie.

Jak mierzyć?

Zanim zdecydujesz której temperatura ciała kotów, trzeba znać pewne niuanse. Pomiary są dokonywane tylko za pomocą termometru rtęciowego, chociaż niektórzy lekarze weterynarii mogą korzystać z elektronicznego analogowego. Różnica polega na tym, że pierwsze pokazy dokładniej, a drugi – o wiele szybciej, ale z błędami.

Aby zmierzyć podawać termometru doodbytniczego. Dla właścicieli zwierząt domowych to nieoczekiwane inicjatywa będzie prawie nic, więc zaleca się wykonać procedurę, wraz z asystentem, kto by zachował zwierzę w pozycji poziomej. Dla łatwego łapy mocujące garnitur grubej blachy lub ręcznikiem. Konieczne jest również, aby trzymać głowę kota ręcznie, ponieważ może on zacząć gryźć. Ponadto, działanie to będzie uspokoić psa: będzie odczuwał ciepło ze swego ludzkiego przyjaciela. Najbardziej skutecznym sposobem na ustalenie zwierzę – Hard wziąć go za kark i lekko dociskane do powierzchni poziomej (podłoga, sofa).

Przed włożeniem termometru pewnością rozmaz wazeliny (olej dowolny zabronione). W rezultacie mogą być wyświetlane po upływie 3 minut. Jeżeli dane liczbowe w przedziale 38-39 stopni, można uspokoić i zostawić zwierzę. W przeciwnym razie trzeba szukać przyczyny choroby. Jeśli temperatura jest zbyt podniesione lub opuszczone, konieczne jest pilne do weterynarza.

Oprócz sposobu doodbytniczego jest kolejny sposób pomiaru – termometr ucho na podstawie podczerwieni. Termometr ten jest idealnym rozwiązaniem dla określania stanu kota w domu. Nie ma żadnych przeciwwskazań i nie powoduje negatywnych emocji mieć zwierzaka. Jego norma w stopniach – od 37,8 do 39,5. Jedyną wadą takiego pomiaru jest to, że podczas zapalenia ucha termometr może pokazać kilka punktów wyższe niż jest w rzeczywistości.

Hipertermia u zwierząt domowych

Wzrost temperatury ciała u kota może mieć miejsce z kilku powodów. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na obecność chorób zakaźnych zwierząt. Ponadto, aby zwiększyć robaki wpływ na wydajność. Jeśli kociąt pasożytów jelitowych, temperatury mogą osiągnąć 41 stopni Celsjusza. Jednak główną przyczyną hipertermii jest brak równowagi bakteryjnej w organizmie. Jeśli dane temperatura jest znacznie wyższa niż normalnie, pilna potrzeba przynajmniej obniżyć do 39,0. Jak wynika z hipertermii u kotów rozkłada związki białkowe, co mogłoby mieć kłopoty z sercem i innych narządów wewnętrznych. Pierwsze oznaki braku substancji witalnych jest wypadanie włosów i złuszczanie skóry. Ponadto, w podwyższonej temperaturze w zwierzętach często oddechu i pulsu. Ciężką i przewlekłą przepływu hipertermia pojawia się odwodnić.

lód może być używana przez jej stosowania w miejscach, gdzie nie ma wełny zmniejszenie temperatury. Ważne jest, że zwierzę pił dużo i nie było w pobliżu grzejników. Kocięta, których wyraźne osłabienie i brak apetytu, należy wstrzykiwać wodę za pomocą strzykawki. Wszelkie leki są powoływani wyłącznie przez lekarza weterynarii.

Objawy i przyczyny hipertermii

Główne objawy to temperatura ciała kotów wzrosła, zmiany w ich zachowaniu i statusu. Te objawy to osłabienie, ciągłe wstrząsy, słaby apetyt. W zwierząt z hipertermii na 2 dni przychodzi ciężkim odwodnieniem, częste oddychanie i bicie serca. W rzadkich przypadkach, zwierzęcia stanu porażenia lub strachu. Powody, dla zwiększenia temperatury może być zakażenia i wirusy i pasożyty. Najczęściej jest to z powodu obcych mikroorganizmów zwierząt przeżywają ostrą złe samopoczucie i gorączka. Ponadto podwyższona temperatura może być konsekwencją upośledzenia metabolizmu awarii układu hormonalnego lub obecność guza. Przed założeniem przyczyn początku hipertermii wykluczyć wykonania z reakcji zwierzęcia na lek i przynęty.

Hipotermia u kotów

Par z wyższych stawek od zwierząt często obserwuje się zmniejszone. Taka temperatura ciała u kotów może być wynikiem hipotermii lub choroby nerek. Hipotermia czasami powoduje skomplikowaną operację, w której stosowano znieczulenia.

Przy niskich temperaturach zwierzęta stają się przygnębiony, apatyczny i patrząc na odosobnionym miejscu cieplej, na przykład w pobliżu akumulatora. Kociąt objawem choroby może być zmierzwione futerko zauważalny drżenie i blady kolor śluzu. W domu można pomóc ocieplenia PET. Jednak proces nie powinien trwać zbyt długo. Jeśli ocieplenie nie przynosi rezultatów, należy udać się do specjalisty.

Temperatura kot przed porodem

W trakcie ciąży, zwierzęta są rzadko obserwowane zmiany temperatury. Jednak kilka dni przed wprowadzeniem zmian wrodzonych są nieuniknione. Po pierwsze, dotyczy to zachowanie kota, kiedy zaczyna budować swoje miejsce w nim zataskivaya miękkich zabawek, papieru, a nawet żywności. Zmartwieniem w przypadku zwierzęcia nie jest konieczne. Najważniejsze – być świadomi jakiej temperaturze ciała bieżącego kota. Norma na kilka dni przed porodem – 37 stopni.
W tym czasie, koty gruczołów sutkowych puchnąć, a jej chód zaczyna przypominać niedźwiedzia. Zachowanie może zmienić z dnia na dzień – od nadmiernej troski łagodnym mruczenie. W zaledwie kilka dni przed porodem zwierzę może odmówić jedzenia, ale nie martw się. Najważniejszą rzeczą dla gospodarza w tym czasie – aby monitorować stan swojego zwierzaka. Normalna temperatura ciała u kotów dzień przed ocieleniu może różnić się od 36,8 do 37,7 stopni. Następnego dnia po środkach dostawy nie powinny wykraczać poza 37,5-39,2.

Temperatura u kociąt

Wskaźniki najmłodszych członków gatunku są często wyższe niż tempo dorosłych. Fakt, że kocięta są bardzo aktywne pomimo swojego wieku i drobne ciało niezabudowanej. Dlatego temperatura u kotów i kociąt mogą różnić się do pewnego stopnia. Jeśli jesteś pierwszy wskaźnik wydajności do 39,0, potem drugi – do 40,5.

W słabych kociąt temperatura nie przekracza znaku 38,0 stopni. Z drugiej strony, zbyt wysokie opłaty mogą być nawet bardziej szkodliwe i prowadzić do śmierci.

Temperatura na sphynxes

Przedstawiciele tej rasy różni się od innych nie tylko w wyglądzie, ale wewnętrzne parametry ciała. Na przykład, temperatury ciała-sphynxes koty mogą wynosić od 38,5 do 39,5. Podobna sytuacja jest z noworodków. Ich wydajność powinna wynosić nie więcej niż 40 stopni. W ogóle, koty tej rasy stopy nie różni się od temperatury sfinksów dorosłych. Niektórzy właściciele są pod stałą podniecenia, myśląc, że ich hipertermii domowych, ponieważ jest zbyt gorąco. Ta opinia jest błędne, ponieważ ciepło z sfinksów przesyłane bezpośrednio do ludzi, aby dotknąć. Konwencjonalnej wełny mineralnej zapobiega przepływowi ciepła.

diagnoza

Określenia odchylenia temperatury od normy u kotów jest łatwe. To wystarczy, aby zmierzyć swój zwykły termometr.

Jeśli nie ma gorączki u kotów, zaleca się, aby zidentyfikować przyczynę dokonania analizy biochemicznej zwierzaka krwi, badanie w celu określenia choroby układu odpornościowego i moczu.

W ciężkich przypadkach, weterynarze wysłany zwierzę na x-ray lub USG narządów wewnętrznych.