684 Shares 1915 views

Kinsey skala: tajemnice orientację seksualną

Kwestie życia seksualnego są wśród tych, którzy zawsze będą dbać o ludzkości. Zwłaszcza kwestie tożsamości seksualnej. Do tego jest specjalne narzędzie – skala Kinseya. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Alfred Kinsey: nota biograficzna

Ten biolog, seksuolog, który spędził większość swojego życia na uczelni w Stanach Zjednoczonych na Środkowym Zachodzie. Teraz jego imię nosi nazwę Instytutu.

Jego droga w nauce zaczęło się od zainteresowania entomologii. On przygotował i opublikował podręcznik biologii dla licealistów. Ale w historii Kinsey był bardziej podobny do ojca seksuologii, a nie jako wielkiego biologa. Badanie zmienności godowych wśród owadów doprowadziło go do idei, że człowiek może być różne warianty zachowań seksualnych. Skala profesor Kinsey został opracowany, który pozwala na określenie orientacji danej osoby.

W 1935 roku Kinsey pierwszy wyraził wyniki swoich badań w dziedzinie ludzkiej seksualności publicznie. Raporty otrzymane od wyników rozmów tysięcy ludzi, stała się bestsellerem, rozsławione przez ich autora i są nadal popularne.

Omów pracę Kinsey

Przypadkowo lub nie, ale badanie profesorów zbiegła się z okresem, który jest znany jako „rewolucji seksualnej”. Oczywiście, one spowodowały ostrą debatę. Był oskarżony o rozpuście, uważany oni swoją pracę moralnie poniżające, oskarżony o kontakty seksualne z dziećmi, jak również z faktu, że jego badania są oparte na wywiadach z więźniów. Do tej pory nazwa Kinseya może powodować agresywną reakcję, ponieważ uważa się, że legitymizuje homoseksualizmu. Po tym wszystkim, dzięki badaniom prof Kinseya homoseksualizmu usunięty z listy chorób psychicznych.

Nawet dziesięcioleci po śmierci naukowca, można usłyszeć kontynuację debaty. Jego badania starają się zrzucić winę na wolnych błędów statystycznych i metodologicznych. Jednak to wszystko nie zmienia zakresu wkładu naukowego w obszarach nauki, które wcześniej były pod silną zakazu.

Jaka jest skala Kinseya?

Jest to narzędzie do mierzenia orientacji seksualnej ludzi. W tym celu opracowano skalę sześć punktów. Na jednym końcu skali bezwzględna geteroseksulnost na drugim końcu – w absolutnym homosexuality. Pomimo faktu, że skala sześć-punkt, w rzeczywistości, w jej osiem gradacji: 0,1,2,3,4,5,6, X.

Badaczka mówi, że nie ma absolutnej odrębności w większości przypadków jedności.

skala cechy

To nie jest test psychologiczny. Choć nazywany „Skala Kinseya” w Internecie można znaleźć ogromną liczbę przypadków testowych. Jest to sposób pewności siebie, gdy człowiek sam określa się na podstawie doświadczeń seksualnych, które zostały doświadczył w ciągu ostatnich trzech lat.

Oznacza to, że skala nie ujawni ukryte uprzedzenia czy coś takiego, co człowiek sam nie wie. Kolejny ważny wniosek – ocena może się zmienić w ciągu całego życia, w zależności od tego, jak zmienia charakter ludzkiego współżycia.

Na podstawie takiego instrumentu, jak skala Kinseya, test również istnieje, ale jest modyfikowany przez innych badaczy na podstawie prac prof.

Jak używać wagi?

Kinsey skala dla mężczyzn i kobiet jest dokładnie taka sama. Znaleźć jej miejsce, trzeba wziąć pod uwagę liczbę kontaktów seksualnych z osobami tej samej lub przeciwnej płci. Ważnym punktem – że kontakty! A nie fantasy, erotyczne sny, oglądane filmy i wywiady na temat intymnych tematów. Wszystko, co się liczy, to prawdziwe kontakty.

Jeśli doświadczenie homoseksualne nie trzeba w ogóle – to odpowiada wartości 0.

Jeśli masz kontakt ze swoimi osobami płci były sporadyczne, ale z płcią przeciwną – regularne, sytuacja ta odpowiada wartości 1.

Jeśli doświadczenie osób obojga płci sporo, ale wciąż z przeciwnej – więcej, odpowiada wartości 2.

równość doświadczenie odpowiada rysunku 3.

Odpowiednio, gdy niewielki odstęp od strony styku homoseksualnych – 4, ze znaczną przewagą – 5, w obecności doświadczenia seksualnego tylko z jej podłodze i braku płci przeciwnie – 6.

Jeśli studiował przez trzy lata nie było kontaktu seksualnego w ogóle, co odpowiada wartości X – aseksualności.

W rzeczywistości jest to jedna kwestia, a siedem możliwych odpowiedzi na to. To wszystko. Żadnej tajemnicy i mistycyzmu. Więc jeśli marzysz, aby ujawnić tajne skłonności swojego męża lub swojej dziewczyny i myślę, że to pomoże ci w skali Kinsey rosyjski, trzeba zrezygnować z tego pomysłu. To nie zadziała.

modyfikacja testu

Jeśli nadal chcesz grać, jest to modyfikacja testu, który został opracowany przez Frits Klyayn. Szczególnie godne uwagi w tym punkcie skali Kinseya dla kobiet. Zdać egzamin łatwo w internecie w Internecie.

Dlaczego kobiety? Oni często zadają pytania o orientację seksualną, ale też mężczyzn. Klein odmiana znana jako „Grille orientację seksualną” i zawiera 21 pytań. Ten test zawiera pytania nie tylko o doświadczeniach z życia w przeszłości, ale także o tym, co seks osoba jest atrakcyjna dla Ciebie, w tym sytuację, jeśli są wolne od strachu i uprzedzeń. Z osobami podłogi chcesz przejść przez doświadczenia seksualne, czy to było idealne sytuacji, gdy są wolne od uprzedzeń i lęków, która jest obecna w fantazji i marzeń? W teście są nawet pytania o emocjonalnych preferencji i preferencji dla komunikacji. Wynik podawany jest w procentach homoseksualnych i biseksualnych i heteroseksualnych bezpłciowy.

Wypróbuj go i być może dowiedzieć się o sobie lub swojej czegoś partnerskiego ciekawy. Ale nie należy traktować zbyt poważnie przetestować rezultaty.