544 Shares 6798 views

Wewnętrzny błąd komunikacji w „Operze”: przyczyna i rozwiązanie

Dość często, wielu użytkowników sieci World Wide Web przy użyciu konkretnej przeglądarki do surfowania po internecie zmierzyć się z problemem braku komunikacji. I „Opera” nie jest wyjątkiem. Czasami ten brak objawia się SSL-bug. W „Opera”, aby go naprawić to dość proste, jeśli wiesz, że źródło jego wygląd. Oto kilka możliwych przyczyn błędów i najprostszych sposobów na zwalczanie tego zjawiska.

Wewnętrzny błąd komunikacji w „Operze”: charakter awarii

Jeśli weźmiemy pod uwagę podstawowe przyczyny tego typu błędu, trzeba najpierw wiedzieć, co to jest. Co do zasady, usterka w ogóle stanowi system zabezpieczeń z powiadomieniem, choć nie zawsze tak jest.

Protokół SSL, w rzeczywistości, bardzo podobny do HTTPS to bezpieczny system połączeń, gdy dane wysyłane i odbierane przez terminal użytkownika są szyfrowane. W technologii certyfikatu SSL wykorzystuje specjalny system przewidziany przez zasobów internetowych, potwierdzające bezpieczeństwo danej witrynie.

Gdy użytkownik otrzymuje komunikat informujący, że certyfikat podczas próby połączenia się z witryną wystąpił błąd w „Operze”, nie ma potrzeby się spieszyć zmuszony do serwisu. W wielu przypadkach może to być bardzo niebezpieczne.

Z drugiej strony, nie jest to jedyna sytuacja, w której może wystąpić taka awaria. Rozważmy możliwą przyczynę błędu i od razu podkreślić swoją technikę eliminacji, w każdym przypadku (z chwil straty z powodu błędu operatora Teraz nie będą brane pod uwagę, ponieważ użytkownik nie jest w stanie).

infekcja wirusowa

Bardzo często sytuacja, gdy istnieje wewnętrzny błąd komunikacji w „Operze”, można nazwać normalnym przenikanie wirusów, złośliwego kodu lub apletów. mogą częściowo blokować połączenie i zainstalować własną przekierowanie (przekierowania) do innych, przeważnie niezbyt bezpiecznych witryn. Dlatego też, gdy konieczne jest zwrócenie uwagi na pasku adresu. Co do zasady, zamiast wprowadzania żądania nie zostaną pokazane zupełnie inny adres.

W tym przypadku, jest wysoce zalecane, aby nie używać zainstalowanego personel antywirusowego, aby znaleźć i wyeliminować zagrożenie. Lepiej trochę przenośne narzędzia lub rozruchu zanim uruchomi się system z płyty jak Kaspersky Rescue Disk. Nawiasem mówiąc, druga opcja jest korzystna, ponieważ współczesne wirusy są w stanie rozstrzygnąć w pamięci RAM, a następnie uruchom sektorów dysków i partycji logicznych.

Ustawienia zapory i antywirusowe

Nie mniej popularne jest tzw błąd uwierzytelniania w „Operze”. W większości przypadków jego występowanie jest związane wyłącznie z zakazów ustanowionych w ustawieniach i parametrach skanera antywirusowego i Zapora systemu Windows.

Walka to łatwe. Istnieją dwie opcje: wprowadzić żądane miejsce na liście wyjątków antywirusowych lub zrobić to samo, ale dla przeglądarki, w ustawieniach firewalla. W zasadzie, zapora może być wyłączony w ogóle, ale tylko pod warunkiem, że terminal ustawiony oficjalną wersję licencjonowanego produktu antywirusowego, który monitoruje zapobiegania przenikania z zewnątrz zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Nieprawidłowa data i godzina

Wewnętrzny błąd komunikacji w „Operze” może również wystąpić z powodu niewłaściwego ustawienia daty i czasu, choć jest to przyczyna pośrednia. Istotą zrozumienia jest to, że, na przykład, data jest ustawiona na kilka lat do przodu. Jeśli witryna działanie certyfikatu wygasła za dany okres czasu, oczywiście, przeglądarka traktuje to jako spóźnione. To samo odnosi się do ustawiania sięgają kilku lat. Potem okazuje się sytuację odwrotną: certyfikat nie weszła jeszcze w życie i nie jest uznawane za autentyczne.

Z sytuacją, instalując prawidłową datę i godzinę w ustawieniach systemowych. Ale to nie zawsze pomaga, więc muszę zwrócić się do parametrów daty i czasu systemowego, które są w systemie BIOS.

Zmiana ustawień SSL w przeglądarce

Innym jednym z powodów, gdy istnieje wewnętrzny błąd komunikacji w „Operze” jest niepoprawna konfiguracja podstawowych parametrów przeglądarce, w szczególności wsparcie protokołu SSL.

Nie będzie musiał wejść do głównego menu przeglądarki, a następnie konsekwentnie przejść do ustawień zaawansowanych i wybrać zakładkę Zabezpieczenia. To menu ma specjalny przycisk, aby otworzyć sekcję certyfikatów bezpieczeństwa, które w wyświetlonym oknie należy ustalić kleszcz «SSL» przedmiot. Po wykonaniu tej procedury, zmiany są potwierdzone przez naciśnięcie przycisku «» OK i ponownie uruchom przeglądarkę jest wykonany.

Jeśli chodzi o chwilach, gdy wtyczka błąd jest w „Operze” (nie wiem co), najprawdopodobniej jest to spowodowane tylko tym, że wtyczka jest wyłączona lub w potrzebie odnowienia (powiadomienie o aktualizacjach czasami może być wyłączona, zwłaszcza w przypadku SEO, pracuje w trybie Live). Jak wynika, wystarczy zaktualizować niezbędne dodanie lub nadbudowę, na przykład, można pobrać z oficjalnej strony internetowej o tej samej Adobe Flash Player, a następnie zainstalować go w systemie pre-zamknięcie „Opera”.

Jest całkiem możliwe, w przeglądarce zainstalowanej wtyczki AdBlock, która czasami może również zablokować dostęp do stron treści (często pop-ups). W razie potrzeby, Add-ons ustawień, można ją wyłączyć.

Błąd certyfikatu w „Operze”: ręczna instalacja certyfikatu na przykładzie „Kaspersky Lab”

Jest jeszcze inny ciekawy sposób, aby rozwiązać problemy. Rozważmy to dla tych systemów, które wyznaczają urzędnika antywirus „Kaspersky Lab”. W zasadzie, podobne działania mogą być stosowane do każdego innego skanera, różnice są tylko w menu i lokalizacyjnych nazwami.

Tak więc, aby rozpocząć na przełomie do ustawień antywirusowych, a dodatkowa sekcja wybiera sieć. Po aktywacji, sprawdź w dolnej linii jest aktywne certyfikaty klucz instalacyjny certyfikat. Kliknij na nim i uzyskać nowe menu z certyfikatem przycisk ustawiania ręcznego. Po naciśnięciu należy zapisać plik certyfikatu do dogodnej lokalizacji, takich jak „Pulpit”.

Teraz przejdź w ustawieniach „Opera” i użyć kombinacji Ctrl + F12, przejdź do sekcji Ustawienia zaawansowane, a następnie w kategorii bezpieczeństwa. Tutaj jesteśmy zainteresowani karcie wydawców. Wcisnąć przycisk znajdujący się na prawo od importu i określ ścieżkę do pliku certyfikatu (w naszym przykładzie, przechowywane na „pulpicie”). Następnie kliknij przycisk Ustawienia, zapisać zmiany i ponownie uruchomić przeglądarkę.

wniosek

Jak widać nic skomplikowanego. Ale to tylko powszechne i, że tak powiem, najczęstsze przyczyny takich błędów. Przed podjęciem decyzji w sprawie stosowania działania, powinien jasno zrozumieć sytuację.