216 Shares 3423 views

Małe kwiecie: opis i zdjęcie

Zdarza się, że nie wiemy, co nazywają się małymi kwiatami, chociaż używamy ich do dekoracji łóżek i pomieszczeń. Rośliny o takich kolorach spełniają kilka funkcji. Czasami mają piękne liście, a kwiaty są postrzegane jako niewielki dodatek do nich. Również małe kwiaty zaciemniają bukiet piękna wielkości, dając im lekkość i urok. Są one uprawiane w pokoju i na kwiatowym łóżku, na ulicy stoją rośliny ampułki, ozdabiając je ulicami miast, parków i placów.

Ma? E kwiaty w ogrodzie

Wczesną wiosną małe kwiaty kwitną najpierw. Są nazywane: pierwotne lub efemeryczne. Drugie imię, które otrzymali z faktu, że wkrótce po kwitnieniu część z powierzchni ziemi zanika. W gruncie jest żarówka, która w przyszłym roku będzie zadowolona z kwiatów. Nazwa małych kwiatów: przebiśniegi, Honoodoksy, białe kwiaty, Pushkinia, rzadkie (niebieskie przebiśniegi), dwuskrzydłe lasy. Bardzo podobają się wszystkim, którzy ich widzą, ponieważ świadczą o nadejściu wiosny. Te rośliny nie wymagają specjalnej troski. Okresowo trzeba je sadzić, aby krzaki nie stały się bardzo gęste. W przeciwnym razie przestaną rozkwitać, a następnie zupełnie zniknąć.

Po wyginięciu pierwiosnków pojawiają się inne rośliny, które mają małe kwiaty. Blossomed Muscari, delikatne, niebieskie dzwony, zbierane w gęstych kwiatostanach. Inną nazwą kwiatu jest hiacynt mysiego. W kształcie kwiatostanu, to właściwie przypomina hiacynt, tylko kwiaty są znacznie mniejsze. Powtarza się dzieląc krzak lub samosiew. Krzewy rosną szybko, liczba krążków wzrasta. Z tych kwiatów granice są tworzone dla wielkokwiatowych tulipanów, narcyzów, kwitnących w tym samym czasie. Kwiaty są niebieskie z białą ramką, fioletową, białą. Suszone łodygi z owocami są używane do tworzenia bukietów zimowych.

Zhivuchka

Nieco później, jest dub, czyli zhivyachka. Może się oswoić w ogrodzie, szybko rozciągać się, opanować nowe tereny. Kwiaty są fioletowe, podobne do kształtu do gardła lwa. Liście są ciemnozielone, purpurowe odcienie. Kwiat uzasadnia jego nazwę. Jeśli nie podążasz za obszarem swojego siedliska, vita może rozprzestrzeniać się na całą witrynę. Dotyczy to nie tylko dzikich roślin, ale także roślin odmianowych. Obszar, na którym rosną livewire, nie musi być chwastem, ponieważ chwasty nie mogą przebijać gęstej pokrywy.

Odmiany dekoracyjne różnią się głównie kolorem liści. Może być marmurowy, karmazynowy lub zielony z białymi plamkami. Nadmiar wąsy musi być usunięty okresowo, tak aby nie tracić rośliny poza wyznaczonym obszarem.

Gypsophila

Jedną z najbardziej znanych roślin z małymi kwiatami jest gipsfilia. Od dawna z powodzeniem wykorzystywano bukiety, uzupełniając piękne piękne kwiaty. Wzrost gipspila panikuje i elegancko.

Wysokość krzewu hipokampalnego wynosi do 1 metra. Łodyga jest gałązki, gałąź. Krzew jest skromny, delikatny. Liście są wąskie, szare, zbliżające się do korzenia. W kwiatostanach zbierane są małe białe kwiaty. Zaczyna się kwitnąć w czerwcu, a kończy się w sierpniu.

Oprócz zwykłych bukietów świeżych kwiatów, motyle gipsowe służą do tworzenia różnych kompozycji zimowych.

Rozwijaj go i na kwiatach. W tym celu utworzono specjalne klasy. Są rośliny o różowych kwiatach. Oprócz prostych, istnieją gatunki z kwiatami frotte i semimarve. Są kwiaty i niskie, do 40 cm.

Gypsophila wdzięczny rośnie do wysokości 50 cm. Krzew ma kształt kuli. Na wolności rozwija się na Kaukazie.

Anafalis

Anaphalis to wieloletnia roślina ogrodowa z małymi, białymi kwiatami. Małe kwiecie, których zdjęcia zostały przedstawione poniżej, dotyka ich delikatności.

Łodyga jest prosta, jej wysokość sięga 30-70 cm. Kwitnie od lipca do jesieni. Anafalis cechuje wysoka odporność na mróz, dlatego nie jest konieczne przykrywanie jej na zimę. Dobrze rośnie na piaszczystych glebach o neutralnej kwasowości. Wolałby częściowy odcień.

Anafalis jest używany do tworzenia kompozycji zimowych, rosną na kwietnikach, krawężnikach. Metoda reprodukcji – przez sadzonki. Nasiona wysiewane są wczesną wiosną w szklarni. Po zagrożeniu nawracajĘ … cym mrozem, wyruszajĘ … na łóżko kwiatowe.

Braglia

Brallia to roczna roślina sadzonkowa o wysokości 5-30 cm. Kwiaty są małe, bez zapachu, różnią się kolorem. Mogą być białe, niebieskie, pomarańczowe i fioletowe. Wyrasta na działkach słonecznych, na glebach gliniastych i piaszczystych, o neutralnym działaniu kwasowym. Nie toleruje zalewania. Kwitnie od lipca do jesieni, aż do pierwszych mrozów.

Użyj broughall do sadzenia w doniczkach, rosną na kwietnikach i krawężnikach. Kiedy rosną w doniczkach, musisz upewnić się, że ziemia nie wysycha. Może to doprowadzić do śmierci rośliny.

Angelonia

Angelonia jest rośliną wieloletnią. Ale ze względu na fakt, że nie toleruje nawet małych mrozów, zwykle dorasta jako roczna. Możesz kopać anioła na zimę i przechowywać w piwnicy aż do wiosny.

Wysokość prostej łodygi wynosi od 5 do 30 cm. Małe kwiaty anielki mogą mieć różne kolory: niebieski, biały, różowy, fioletowy. Kwitnie całe lato.

Angelonia woli uprawiać na gliniastych i piaszczystych gliniastych ziemiach o neutralnej kwasowości. Lubi umiarkowane podlewanie. Kultywuj je na słonecznych obszarach. Są one używane do sadzenia w doniczkach, uprawianych na kwietnikach, krawężnikach.

Gutchinzia Alpine

Guchinziya Alpine – wieloletnia roślina pełzająca o wysokości 5-30 cm. Kwiaty są małe, białe. Warto do wczesnego kwitnienia, który zaczyna się w kwietniu i trwa do czerwca. Odporna na mróz, nie wymaga schronienia na zimę.

Może rosnąć na piaszczystych gliniastych glebach neutralnej i kwaśnej reakcji. Kocha słońce, ale rośnie dobrze w półmroku. Wymaga umiarkowanego podlewania.

Wylądował guchinziyu w ogrodach skalnych i krawężnikach. Podczas rozmnażania nasion wysiewa się bezpośrednio do gleby.

Arnails saksofryzuje

Arendse jest jednym z najpiękniejszych gatunków tej rośliny. Małe, ale piękne kwiaty zdobią alpejskie wzgórza i kwietniki. Saxifrage jest bardzo bezpretensjonalną rośliną. Może osiedlać się i rozwijać z powodzeniem na kamienistych zboczach, w wąwozie. Im wyżej rośnie, tym jaśniejszy kolorystyka kwiatów i liści. Sama roślina odnosi się do hybryd torfowiskowych podobnych do mszaków. Jest odporny na mróz, mało wymagający do warunków wzrostu.

Stworzono odmiany saxifrage Arendsa z różnymi kolorami płatków. Mogą być białe ("biały dywan"), fioletowy ("purpurowy dywan"), różowy, karminowo-czerwony. Kwiaty wznoszą się wysoko nad trawą, pozostawiając w środku jedynie cienkie, brązowe łodygi. Peduncles należy usunąć po tym, jak kwiaty na nich wyblakły. To przyczynia się do długiej kwitnienia. Te rośliny rozmnażają się małymi kwiatami przez nasiona, dzieląc krzak lub sadzonki.

Nasiona wysiewa się w pudełku w marcu. Gleba musi być luźna, opróżniona, zawiera torf, piasek i glebę liściastą, próchnę. Nie można zmoczać gleby w naczyniach, w których rosła saksofraga. Po trzech tygodniach rośliny są gotowe do nurkowania.

Propagując sadzonki saksofrydów umieszcza się pod szkłem w pudełkach zainstalowanych w cieniu. Temperatura powinna wynosić około 22 stopni. Zachowaj w razie potrzeby dużą wilgotność, podlewając glebę.

Krzewy są wspólne wczesną wiosną lub jesienią. Roślinę saxifrage na zacienionych obszarach. Jeśli sadzisz go w słonecznej witrynie, musisz podać roślinie codziennie podlewania.

Małe kwiaty w ogrodzie

Wśród roślin doniczkowych znajdują się również rośliny drobno kwitnące. Dlaczego są uprawiane przez plantatorów kwiatów, ponieważ nie przyciągają takiej uwagi jak duże kwiecie? Rośliny o małych kwiatach wyróżniają się czymś innym. Zazwyczaj są to piękne liście.

Różnorodne begony są cenione przez ogrodników. Kwiaty są małe i nieatrakcyjne, ale liście są piękne. Ale są wśród begonii i tych, które są cenione za ich kwitnienie.

Begonia, wiecznie zielone

Begonia kwitnie szybko, jej piękne, zaokrąglone zielone lub czerwone liście i małe kwiaty zbierane w kwiatostanach, ozdobią roślinę przez cały rok.

Ostatnio wykorzystano ją w projektowaniu krajobrazu do dekoracji łóżek kwiatowych i kwietników. Begonia jest kwitnącą – krzew o wysokości do 40 cm. Łodygi są soczyste, kruche. Kwiaty są proste, pół-podwójne lub frotte. Kolor biały, różowy lub czerwony.

Begonia kwitnące kwiaty nie wymagają specjalnej troski. Może rosnąć na jakiejkolwiek glebie. Lato wymaga dużo wilgoci. Zimą jest podlewany mniej, monitoruje się, że ziemia nie wysycha. Pod koniec jesieni roślina musi być oświetlona lampą fluorescencyjną, rozciągającą się na lekki dzień. Temperatura w pokoju zimą powinna wynosić co najmniej 14 stopni, latem około 20. Lubi zwiększoną wilgotność. Begonia kwitnie źle toleruje zimno na parapecie, więc w zimie musi być odsunięty od okna.

Przez cały rok karmić rośliny nawozami mineralnymi o małym stężeniu. Begonia odtwarza kiedykolwiek kwitnące siewki apatyczne, zakorzenione w wodzie. Młode rośliny sadzone są w lekkiej glebie z terenów sodowych, próchnicy, piasku, torfu.

Możesz rozwijać begonie, które kiedykolwiek kwitną od nasion. Małe ziarna kwiatów są wysiane bezpośrednio na powierzchnię, nie zanurzając ich w ziemi. Posypać i przykryć szklanką lub folią. Po sadzonkach ma trzy liście, zostaje przeszczepiona do doniczki.

Rowleanus

Wśród drobnych roślin małych liści pierwotnej formy znajduje się kwiat. Jest to odmiana roulaneus (raccoon) (senietio). Jego nici podobne do zawieszenia. Są one pokryte małymi, kulistymi liśćmi o średnicy do 1 cm. Kwiatostany Rouleanus są takie same, jak liście, białe.

Najczęściej rouleanus jest używany jako roślina ampel, ale może być posadzony w dużej misce wraz z wysokim krzakiem. Potem rozprzestrzenia się na powierzchnię gleby, przykrywając ją.

Jak każdy soczysty, ragwort należy ostrożnie podlewać. To nie wymaga dużo wody latem. Zimą podlewanie jest jeszcze ograniczone. Upewnij się, że gleba w garnku nie jest całkowicie sucha. Temperaturę obniża się do 7 stopni Celsjusza.

Zakład jest trujący. Stosowanie oddzielnych części nie doprowadzi do szybkiego śmiertelnego wyniku, ale przy ciągłym wchłonięciu soczystej trucizny do organizmu może powodować marskość wątroby lub rak wątroby. Wszystkie części tego słodkiego, na pierwszy rzut oka, rośliny są trujące.