620 Shares 1181 views

„Białe jabłka napełniania”, które stały się legendą

hodowcy domowe osiągnęły w rozwoju nowych odmian niespotykane wyżyny. Jest to szczególnie widoczne, jeśli spojrzeć na liczby utworzonych rodzajów jabłoni i innych drzew owocowych.

Zapoznaj się z „białą” nadzienie: Te jabłka są tak dobre, że po prostu wolą korzystać z bardziej zaawansowanych kucharzy do produkcji swoich arcydzieł żywności. Co jeszcze Charakteryzuje odmiany? Zobaczmy!

Wygląd jabłko jest dosyć typowym: Drzewo osiąga wysokość pięciu metrów, korona jest zaokrąglona. W odróżnieniu od wielu naszych wspólnych odmian, owocowanie rozpoczyna się od trzeciego do piątego roku po posadzeniu lub szczepienie. Należy pamiętać, że drzewo jest specjalnie zaprojektowany do uprawy ją na środku pasma. Pierwsza wzmianka o niej pojawiła się sto lat temu.

Ta wczesna odmiana! Pomimo dojrzałości, obfite owocowanie i innych zalet, które słynie z „białej” nadzieniem, jabłka powinny być używane przez maksymalnie dziesięć dni po odstawieniu. W przeciwnym razie tracą niemal smak i zapach, a ciało staje się luźne i kruche.

Tak więc, jeśli nie masz ochoty lub możliwości natychmiast po dojrzeniu angażować się w masie ich przetwarzania, nie jest zalecane, aby wziąć pod ogród „białego nadzienia”. Te jabłka są dobre, ale tylko do wczesnego zużycia świeżej lub do natychmiastowego przetwarzania (szczególnie dla soku).

Gramatura 200 g owoców osiągnie Miąższ ma przyjemny słodko-kwaśny smak, który jest bardzo orzeźwiający w okresie letnich upałów. Nawiasem mówiąc, można rozpocząć, aby usunąć je w sierpniu. I tu jest pewien wyjątek. Fakt, że dana odmiana jest trudno przypisać do branży, a zatem dojrzewanie owoców jest bardzo nierówna. Musimy strzelać do nich raz w kilku przejściach.

Znaki w pełni dojrzałe, aby odsłonić niezwykle łatwe. Myślisz, dlaczego odmiana była taka nietypowa nazwa? Fakt, że w pełni „gotowy”, „białe wypełniające” jabłka stają się prawie czysty biały kolor. Na tle innych zielonkawo-żółtawe „krewnych” są doskonale widoczne.

Mimo pewnego „kruchości” jabłek, czy jabłonie tej odmiany dobrze tolerowany nawet przez bardzo zimnymi zimami. Ale tu musimy pamiętać, że z jakiegoś nieznanego powodu, ich kora jest szczególnie atrakcyjne dla ptaków i myszy, a zatem wybielić pnie powinny być szczególnie ostrożnym.

Zauważ, że „białe odmiany drzew wypełniające” Jabłka są tak dobre, są bardzo wymagające warunki uprawy. Wolą żyznych glebach lekkich, w miejscu sadzenia powinna być bardzo wysoka jakość spustowy.

Na domyślnie ostatnia reguła i blisko stojących wód gruntowych drzewo owocowe z tego gatunku szybko umierają.

I kolejna ważna cecha, która jest często zupełnie pomijane (a często po prostu nie wiem) ogrodników początkujących: jabłko odmiany „Białe nadzienie” jest samobesplodnym! Po prostu, jeśli posadzone w pobliżu dwóch takich jabłkiem i dostarczyć je do zapylania przynajmniej kilkanaście uli, mogą one nie dają plony.

Na tej podstawie, odmiany powinny być uprawiane obok drugiej jabłko kulturowego.