141 Shares 9790 views

American Eskimo Dog – mały cud

Śnieżnobiałe puszysta kulka niespokojny z czarnego Beady eyed – tak wygląda American Eskimo Dog. Niewielka okrążenie pies dobrze z roli towarzysza i pilnować wrażliwy. Małe rozmiary i lekka w charakterze zapewnić psy tej rasy trwałej popularności wśród miłośników zwierząt domowych.

Historia hodowli

Istnieją dwie wersje ras Spitz. Według pierwszego, na początku XX wieku, German Spitz zostały przywiezione do Stanów Zjednoczonych. Negatywne postrzeganie całego Aryan dał nową nazwę – The American Eskimo Dog. Obie rasy mają ze sobą wiele wspólnego, ale są one ustawione jako różne.

Druga wersja sugeruje, że pojawienie się tego psa – skrzyżowanie kilku skał, sprowadzony do Ameryki przez imigrantów. Należą do nich białą keyskhond, German Spitz, białą włoską Spitz. Wynik był mały, kompaktowy i bardzo mądry pies.

Pierwszy zauważyli zwykłe artystów cyrkowych. Wychwyt tych psów, zdolność do uczenia się, wraz z atrakcyjnym wyglądem, szybko uczynił ich ulubieńcami artystów i publiczności.

Po przedstawieniu publiczność chętnie kupił szczenięta za przyzwoitą kwotę pieniędzy. W Stanach Zjednoczonych i za granicą, a dziś dość drogie – posiada w swojej rasy psów American Eskimo Dog. Cena szczeniaka waha się od 500 do 1000 dolarów.

Nowy pies rasy został oficjalnie uznany dopiero w 1985 roku przez American Kennel Club. Nieco później, uznane organizacje, takie jak AKC, CKC, NKC, UKC, ACR, APRI.

opis

Wszystkie psy tej rasy są podzielone na trzy grupy:

 1. Standardowe Spitz. Wysokość kłębu – od 38 cm do 48 cm, żywej wagi – od 8 kg do 16 kg.
 2. Miniaturowy American Eskimo Dog. Wysokość 30 cm do 38 cm, o masie 4,5 kg do około 9 kg.
 3. Że. Wysokość – 23 cm do 30 cm, ciężar – od 2,4 kg do 4,5 kg.

Wiele znaków na zwierzętach są podobne:

 • Głowa – mała, z ostrym pysku;
 • uszy – trójkątne, zaokrąglone, pokryte krótką sierścią;
 • Ciało – kompaktowy i mocny, lekko wydłużony;
 • ogon – pierścień złożony z powrotem;
 • Inteligencja – wysoki, pies jest łatwe i przyjemne do szkolenia i rozwój sztuczek cyrkowych;
 • Charakter – odważny, zabawny i elastyczny;
 • Średnia długość życia – 16 lat.

Wełna jest luksusowa ozdoba z tych psów. Czysto biały lub kremu (wolno odcieniu brązowym) całkowicie osłania korpus zwierzęcia. Na klatce piersiowej i szyi tworzy puszystą kołnierz.

Płaszcz składa się z dwóch warstw – z podkładu i warstwy wierzchniej. Trwać absolutnie prosto i bardzo miękkie. Ten „płaszcz” jest wodoodporny i doskonale ciepły pies. Haircut zwierzęta nie są wymagane. Przy prawidłowej pielęgnacji jest to żaden problem.

zawartość

Istnieje kilka cech treści amerykańskiej Spitz:

 • Szybki i wesoły charakter psa wymaga dzieje. Codzienne spacery z aktywnych gier doskonale pomoże rozwiązać ten problem.
 • Strzyżenie wymaga starannego czesania ją. Należy to zrobić nie mniej niż dwa razy w tygodniu. Podczas linienia, taka procedura powinna być codziennie.
 • karma dla psów – ważny problem. Absolutnie nie można karmić skrawki tabeli pet od właścicieli. Najlepiej nadaje paszy wysokiej jakości przemysłowej.
 • Wszelkie drażniące Spitz reaguje szczekaniem. Powinna to być dziecko, aby nauczyć psa, aby być cichy.

braki

Spitz wymaga stałej uwagi. Bezgraniczna miłość do pana ma swoje negatywne strony. To nie może być pozostawiony w spokoju przez długi czas zwierzęcia. Będzie miał załamanie nerwowe.

Nadal istnieją problemy związane z psiego zdrowia. Osoby niebieskooka dotkniętych ślepotą. Niewłaściwe odżywianie prowadzi do dysplazji stawów biodrowych i kolanowych. Brak zapobiegawczej kontroli pcheł może spowodować zapalenie skóry, które wymagają długotrwałego leczenia. Ale przy prawidłowej konserwacji i edukacji najlepszego przyjaciela, aby znaleźć.