865 Shares 5063 views

Wszystkie części Resident Evil w kolejności. Opis głównej serii gier

W tym samym czasie, wszystkie części Resident Evil w celu dotarcia do najbardziej popularnych platform, dzięki czemu każdy użytkownik mógłby korzystać z holistycznej historii. Każdy osobny projekt z pracowni programistów Capcom miał swój własny styl i został zapamiętany przez innowacyjne rozgrywki. Ta funkcja została zachowana przez autorów do dziś.

Pierwsze gry

Warto wiedzieć, że wszystkie części Resident Evil, aby nieco zmienić gatunek serii. Pierwszy z nich był wykonywany w duchu tego przerażenia i spowodował przerażenie wśród graczy. Nawiasem mówiąc, miały one te same imiona co seria, a tylko numery wskazały kolejność przejazdu.

Działka opowiadała o rozpoczynaniu rozprzestrzeniania się wirusa na obrzeżach miasta Rakun. Chris Redfield i jego partner Gil próbowali zbadać tę sprawę, aw drugiej zaś byli zaangażowani w zamordowanie potworów i badanie tajemniczej choroby. Gra obejmuje zwiedzanie miejsc, strzelanie z wrogami i rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek. Mieli wiele przerażających chwil, które tworzą niezapomniany nastrój.

Kontynuacja serii

Wszystkie części tej linii są pamiętane przez historię i postacie, ale była to trzecia część, zwana Resident Evil 3: Nemesis, która umożliwiała poczucie prawdziwego strachu. W nim programiści poprawili nieco grafikę i zmienili nieco rozgrywki. Właśnie w tej grze użytkownicy mają okazję poznać jednego z najbardziej strasznych bossów w całej branży – Nemesis.

Po tym projekcie pojawiła się pierwsza trójwymiarowa część linii o nazwie Code: Veronica pojawił się. W centrum działki znajduje się brat i siostra Redfield. Claire próbowała dowiedzieć się więcej o tajemnicach Umbrella, ale została porwana i wysłana na wyspę zarażoną wirusem T, gdzie spróbuje przetrwać. Grając dla swojego brata, użytkownicy będą szukać swojej siostry i próbować dowiedzieć się czegoś nowego o chorobie, która zamienia ludzi w zombie. Gra była niczym nowym w porównaniu z trzecią częścią.

Po tej grze w 2002 roku ukazała się gra z serii Zero, która opowiada historię, skąd pochodzą potwory z miasta Rakun i pokazują moment, w którym urodził się wirus. Wszystkie części Resident Evil, aby opowiedzieć historię z różnych stron, a nie w chronologii wydarzeń.

Znane części

W 2005 r. Wydano czwartą część serii, zwaną Resident Evil 4, która na wschodzie jest znana jako Biohazard 4. W tym, gracze przejęli kontrolę nad znanym już Leonem Keneddim, w misji powrotu z niewoli córki prezydenta – Ashleya Grahama.

Rozgrywka w niej całkowicie się zmieniła, a na jej podstawie powstały prawie wszystkie przyszłe części. Zarządzanie przechodzi od osoby trzeciej, a przejście jest bardzo trudne.

W kontynuacji antagonistów są Chris Redfield i Sheva Alomar. Są członkami nowej organizacji zajmującej się zniszczeniem całego biowlaponu na świecie. Wysłano ich do Afryki, gdzie firma Umbrella, zniszczona w czasie historii, przeprowadziła eksperymenty z wirusami.

Następna część – Resident Evil: Revelations – opowiada o zdarzeniach poprzedzających rozpad firmy, która założyła wirusa. Passage rzuca graczy na ogromny statek, gdzie Chris Redfield wpadł w pułapkę. W tej części gra powraca do elementów przeżycia i przerażenia. Użytkownicy poczują brak zasobów i amunicji.

Ostatnie części

Ponieważ szósta część serii ponownie powróciła do gatunku akcji, gracze zdali sobie sprawę, że wszystkie części Resident Evil w kolejności nie mogą być uważane za podobne. W tym projekcie są cztery fabuły, które splecione. Fałszywe nastawienie w grze polega na rozrywce i otwartych potyczkach na ulicach miast z tłumami zarażonych zombie. To odejście od gatunku nie było lubiane przez wszystkich fanów, a więc kontynuacja Resident Evil: Revelations 2 był wykonany w stylu klasycznego horroru. Był podzielony na epizody i próbował zrobić wiele przerażających chwil związanych z zmutowanymi ludźmi i zwierzętami.

Ostatnia część serii została wydana w 2017 pod nazwą Resident Evil 7: Biohazard. Wszystkie wydarzenia odbywają się na terenie rodzin Bakerów, gdzie główny bohater poszedł z powodu listu ukochanej dziewczyny. W tej dziedzinie niebezpieczny nosiciel wirusa uwolniony.