307 Shares 5667 views

Jak prawidłowo i które przeprowadzają szczepienia u królików

Króliki szczepienia są konieczne, aby zwierzęta nie boli, dobrze uprawiane i ewoluował. Wśród królików domowych są najbardziej podatne na choroby zakaźne. Wiele z nich prowadzi do śmierci zwierząt, więc króliki szczepione są niezbędne. Najczęstsze choroby są wśród tych zwierząt myksomatozy i choroby krwotocznej. Zdarza się, że zaszczepione zwierzęta nie chorują na długi czas, ale zdarza się to rzadko i nie musi polegać na nich. Szczepienia królików, które są wykonane na czas i wykwalifikowanego specjalistę uratuje zwierzęta przed chorobą, a jeśli zachoruje, to wszystko odbędzie się w świetle i nie są niebezpieczne dla ich formy życia.

szczepienia królików

Dla królików, jak również dla wszystkich innych zwierząt, nie jest to regułą żelaza ze szczepieniem – zwierzęta muszą być zdrowe. Jeśli zauważysz, że zwierzę jest źle, szczepienie powinno być odroczone na czas. Wykonując szczepienia jest bardzo ważnym punktem jest zgodne ze schematem: jeśli umieścić kilka szczepień i nieodebranych przez określony czas, a następnie trzeba zacząć wszelkie szczepienia na wstępie. Nie jest konieczne, aby być szczepione króliki sam, powinna być przeprowadzona w klinice, a jeśli masz dużo zwierząt, konieczne jest zwrócenie się do weterynarza do domu.

Jak już zostało powiedziane, króliki najczęściej cierpią na choroby wirusowe, takie jak choroby krwotocznej i myksomatozie. Stosowana jako szczepionka przeciw chorobie w każdym z wymienionych indywidualnie lub złożonej szczepionki przeciwko obu chorób. Różne specjaliści różnych opinii o którym szczepionka jest lepszy, mono lub kompleks. Ale co najważniejsze, nie jest konieczne, aby podjąć decyzję o wyborze szczepionki na własną rękę, nawet jeśli to zrobi doświadczonego weterynarza.

Szczepienia królików: czas podawania

Są pewne okresy, kiedy jest to możliwe, aby szczepić zwierzęta. Szczepionka myksomatozie można podawać zwierzętom, której trzy miesiące. Szczepienia przeciwko zakażeniom wirusowym krwotocznych dozwolonych po ukończeniu królik 12-14 miesięcy, a to dotyczy nawet ciężarnych królików. Ponowne szczepienie odbywa się w ciągu roku.

Szczepić króliki, jak można w klinice weterynaryjnej i w domu. Wielu ekspertów przeciwstawiać szczepień w przychodni, motywują to jest fakt, że zwierzę jest narażona na dodatkowe ryzyko wystąpienia podczas transportu i pobytu w szpitalu. Ponadto, zwierzę dostaje dodatkowy stres, które mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Ale znowu, nie ma potrzeby uciekania się do samodzielnego szczepienia zwierzęcia. Tylko doświadczony ekspert będzie mógł zostać zaszczepione odpowiednio dostosować dawkę leku oraz ocenę ogólną kondycję zwierzęcia przed jego zaszczepieniu.

Szczepionka jest całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt, i wstrzykiwany podskórnie. Odporność przedłużonym powstaje na trzeci dzień i trwa przez cały rok.

Oprócz tych dwóch chorób królików cierpiących z powodu takich chorób posiada:

– pasterelozy – zakażenie bakteryjne, które występuje w małych ognisk. Ten chorób podatnych króliki, począwszy od 40 dni, a na każdej porze roku. Zwierzę jest dużo gorączka, katar, biegunka, zapalenie spojówek, zapalenie płuc później rozwinięte;

– salmonelloza i infekcja bakteryjna. Najczęściej chorzy króliki w wieku 1-3 miesięcy. pasza dla zwierząt odmawia wstępu, senność i ospałość, biegunka potem;

– colibacteriosis – kolejne zakażenia bakteryjne, które często cierpią z królików. Znaki apetyt, biegunka, depresja i wycieńczenia.

Immunizacji z tych chorób stosuje się złożoną szczepionkę, która jest wytwarzana przez „Witebsk biofabrika” i „Stawropol biofabrika”.