816 Shares 8171 views

Jak stworzyć grę na „Android” na własną rękę

Wiele osób pobierania gier na platformy mobilne, pomyśl: „Dlaczego nie sen rzeczywistością Dlaczego nie zrobić produkt, który jest lepszy i bardziej interesujący niż to, co jest już oferując branży interaktywnej rozrywki?” Jeśli nie wiesz, jak tworzyć gry na „Android”, ale chcą się uczyć, ten artykuł będzie mówić o niektórych pułapek, które czekają na początkujących programistów.

pomysł

Pierwszą rzeczą, która jest wymagana do stworzenia gry – idea. W pierwszym etapie może być napisany w jakiejkolwiek formie. Pożądane jest, że to „przylega” było zrozumiałe. Najprawdopodobniej w procesie jego realizacji zostaną zmienione. Coś będzie trzeba dodać, ale coś – całkowicie usunąć lub zmienić. Nie ma w tym nic dziwnego – w dalszej części opracowania funkcjonalnych nie tylko trzeba dokładnie opisać, ale w celu sprawdzenia jego przydatności.

Nie jest konieczne, aby całkowicie zrezygnować początkowy opis idei i zaczynają tworzyć rosyjską grę na „Android”, pomiń ten krok. Zbieranie pomysłów – główny punkt wyjścia, z którego łatwiej jest rozpocząć ruch. Ponadto idee przedstawione w referacie będą patrzeć na plany obiektywnie może wyprzedzeniem i poprawienia niedociągnięć.

Lista funkcji

Tak jak do tworzenia gier na „Android” jest niemożliwe bez szczegółowego opracowania na tym etapie będzie musiał kontynuować pracę w edytorze tekstu i opisać cechy, które będą w grze. Oto przykład: seria God of War – to slasher. Broń bohatera – bat. Podczas walki można zrobić piękne długie ataki combo. Każdy poziom jest zakończona walki z szefem.

Ta lista jest dość skąpy i odzwierciedla jedynie główne cechy, to znaczy te, które produkują grę na tle innych. W rzeczywistości istnieje wiele więcej, ale pozostałe funkcje są drugorzędne. W opisie pierwszy iść do tych, bez których Twoja przyszłość stworzenie nie może istnieć, a ostatni – mniej ważne, które mogą być uśmiercane przez wzgląd na szybkość rozwoju.

Dizdok

Jak więc stworzyć nową grę bez tego dokumentu jest prawie niemożliwe, aby pracować i nad nim. Dizdok – skrót od „dokument design”, zawiera najbardziej szczegółowy opis:

 • model obiektowy i funkcjonalność podmiotów.
 • Specyfikacje funkcjonalne.
 • zawartość gry.
 • Interfejs.
 • W razie potrzeby można ją dodać do bazy wiedzy.
 • Model obiektowy.

model obiektowy

Model obiektowy zawiera informacje na temat każdego podmiotu gier: broni, zbroi, NPC, czar, odtwarzacza. To jest unikalny dla każdej gry.

Funkcjonalnością należy rozumieć:

 • Mogę nosić usunąć Kupię Sprzedam poprawić.
 • Czy inwentarz po śmierci.
 • Czy tracą siłę w czasie lub po jakiejś akcji.
 • Zwiększa czy znaku lub grupy.
 • Czy zestaw specjalnych właściwościach.

Powyższe elementy nie są obowiązkowe, ich liczba może być zwiększona lub zmniejszona dla każdej jednostki w grupie.

specyfikacje funkcjonalne

W trakcie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób tworzyć gry dla „Android”, należy powiedzieć o następnej sekcji dizdoka. Specyfikacje funkcjonalne opisać rozgrywkę za sztukę. Tutaj trzeba jak najdokładniej, aby powiedzieć, że nie wie, jak to zrobić głównego bohatera i jak jest realizowane. To samo należy zrobić dla każdego NPC oddzielnie. W uzupełnieniu do postaci w grze, należy kierować apteczki, broń, zbroje, elementy środowiska.

W rzeczywistości, ta sekcja jest zbiorem zasad, które wpływają na wszystkie momenty gry, z menu, i jak szkoda jest obliczany od uderzenia. Im więcej pracujesz każdy pojedynczy punkt, tym łatwiej będzie wdrożyć swój projekt.

zawartość

Przed stworzyć dobrą grę, trzeba myśleć i co dokładnie będzie w nim. Opisując specyfikację, można określić, że znaki będą strzelać z broni palnej, w której naładowane naboje ze sztywno ustalonej szkody. Po wstrzyknięciu do NPC tego parametru zostanie odjęta możliwości rezerwacji. będzie trzeba także podać nazwę każdej indywidualnej próbki broni, zbroi, NPC. I, oczywiście, niezbędne do opisania wyglądu. Treść – cegiełki, z których cała gra zostanie wybudowana później.

interfejs

Interfejs – zbiór funkcji i przycisków, z którym użytkownik będzie współpracować z programem. Główną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia go – wygoda. Aby dokładnie zrozumieć, jak zorganizować wszystkie elementy, można uruchomić i analizować najlepsze przykłady tego gatunku, przeniesienie najbardziej odpowiednie rozwiązania do projektu.

Wybór silnika lub konstruktora

Kolejnym krokiem, który będzie musiał spełnić przed utworzeniem grę na „Android” – wybierz silnik gry. Dawno już minęły czasy, kiedy wszystko musiało być zrobione od zera. Dziś, mając gotową projektanta, można wykonać całą pracę pisząc minimum kodu.

Wybór silnika jest warte zrobienia, w oparciu o niektóre z jego cech:

 • Warunki użytkowania.
 • Szans.
 • Cena.
 • Wsparcie dla programistów.
 • Zadokumentirovannost.
 • Wielkość społeczności.
 • Prostota.
 • Rozciągliwość.

Warunki stosowania: może kiedyś kupił projektanta, nie stać się jego pełnoprawnym właścicielem. Zdarza się, że komercyjny sukces gry muszą płacić procent od zysków deweloperów silnika. Najważniejsze – przed utworzeniem grę na „Android”, należy przeczytać umowę licencyjną produktu wybranego do realizacji.

Cechy: powinny one całkowicie pokryć zapotrzebowanie dewelopera. Jeśli produkt oferuje więcej niż trzeba, gra może być łatwo rozszerzona do korzystania z nowych funkcji dizdoka. Ale pomyśl o równowadze! Użyj Unreal Engine for Tetris – jest głupie.

Pomoc: Przede wszystkim ważne jest, aby dowiedzieć się, czy produkt ma rozwój? Są poprawki z wersji na wersję? gdyby nabywa nowe funkcje i narzędzia? Silnik, który rozwija się bardzo szybko, ma przewagę nad silnikiem, mrożone kilka lat temu.

Społeczność: Jaka jest liczba tych, przy użyciu projektanta? Jeśli duża liczba użytkowników, znaleźć dokumentację, lekcje, kursy mistrzowskie, przykłady nie są problemem. Jeśli użytkownik jest stosunkowo niewielka, informacja ta może nie być dostępna w stopniu, który pozwoli Ci zrobić coś konkurencyjną.

Rozciągliwość: Przed tworzyć własną grę, podejmują trud, aby dowiedzieć się, czy nie połączyć się z wybranymi modułami silnikowymi może być obcy. Zazwyczaj są one wykorzystywane do eksportu lub importu Trójwymiarowe modele, dźwięki, skrypty, duszków. Jeśli nie ma wsparcia dla takich narzędzi, projektant nie ogranicza się do wewnętrznych narzędzi do tworzenia treści.

UDK

Unreal Development Kit – nie najłatwiejsze do opanowania silnik gry, ale jednym z najpotężniejszych. Jest on używany nie tylko do początkujących programistów, ale także dużych korporacji. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: „Jak stworzyć silnik gry 3D i jak go wybrać?” – należy zbadać możliwości UDK.

Aby opisać logikę programowania wykorzystuje wewnętrzny język skryptowy – unrealscript. Site deweloper zapewnia dużo lekcji jako przechwycone na wideo i opisanych w formie tekstowej. Jednocześnie one obejmować maksymalną funkcjonalność – z edytora do pisania skryptów.

Moment 2D / 3D

Moment – jeden z najbardziej popularnych projektantów gier na platformy mobilne. Posiada wszystkie niezbędne zestaw edytorów i narzędzi debugowania. W rozwoju programistów zapłaciliśmy wielką wagę do komfortu i starał się zrobić wszystkie narzędzia najbardziej prosty i przystępny.

Projektant pochodzi z dokumentacji, która opisuje większość możliwości. Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć samouczki i kodu źródłowego kilku gotowych gier.

Skryptowy osadzony w języku Torque Torque Script. Właściwości każdego obiektu może być ustalona z góry. Również w projektancie wbudowany zestaw Box2D, która zajmuje się obliczeniami fizycznymi.

Jeśli próbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak stworzyć grę sieciową i co skrypt na to?” – możemy śmiało powiedzieć, że moment uczyni projekt wieloosobowej w możliwie najkrótszym czasie. Wszystkie niezbędne funkcje zbudowany jest z góry, a przykłady, które znajdują się na oficjalnej stronie internetowej, pokaże jak go używać najbardziej efektywnie.

badanie

Po wybraniu nadal niezrozumiałe silnik gry, jak to możliwe, aby stworzyć grę. Będzie musiał spędzić dużo czasu na studia. Ponieważ zespół nie ma, trzeba będzie zrobić wszystko samodzielnie: pisać skrypty, tworzyć tekstury, ikonek, model (jeśli gra trójwymiarowy), napisać skrypt, aby przetestować. Nietrudno się domyślić, że deweloper początkujący będzie musiał nauczyć się podstaw prawo wielu zawodach: programista, pisarz, tester, artysta, projektant.

Najlepiej jest uczyć się przez działanie, które jest w trakcie pracy nad projektem. Innym sposobem, aby dowiedzieć się wszystkiego, czego potrzebujesz – praca dla firmy, która została rozwijających gier. Nie powinno być oznakowane natychmiast jako główny programista nawet jeśli zostanie poproszony, aby angażować się w rutynowych pracach, nie dać się szansę spojrzeć na geymdev wewnątrz.

Praca w każdej firmie zaczyna się od dołu, to w porządku. Tak skrypciarze i umiejętności, projektant poziomów, balanser, tester będzie bardzo przydatna, a to właśnie te branże, które zatrudniają większość juniorów. Po kilku latach takiego szkolenia będą uczyć się, jak tworzyć zadania dizdoki i technicznych, dowiedzieć się o śledzenia błędów i tworząc bazę danych kontaktowych. Po wykonanej pracy, aby stworzyć grę na rosyjski „Android”, trzeba wydać dużo mniej wysiłku, ponieważ trzeba zaopatrzyć się w wszystkich niezbędnych umiejętności i zdolności.

Jest możliwe, że po udowodnił swoje kompetencje w sprawach rozwoju, nie będzie musiał opuścić stary zespół, zresztą, nie weźmiesz wiodącą pozycję z projektem.