799 Shares 8758 views

Hainan. Pogoda według miesięcy. Co ona lubi?

Ulubionym miejscem wypoczynku dla wielu Rosjan jest Wyspa Hainan. Pogoda przez miesiące wydaje się zapraszać na długo oczekiwane wakacje i zapoznać się z egzotycznym krajem. To jest rzeczywiście niesamowicie piękne, a nawet w jakimś tajemniczym miejscu, czasami nazywane Wschodnim Hawają.

Ogólny opis ośrodka narciarskiego

Należy do Chin i znajduje się w strefie tropikalnej na południu kraju. Z wszystkich stron ciepłe wody Morza Południowochińskiego są myte przez Hainana. Zdaniem specjalistów prognoza pogody przez miesiące wynika właśnie z tego naturalnego zjawiska.

Podregionowy klimat panuje nad brzegiem morza, trzysta dni w roku można cieszyć się słoneczną pogodą. Te miejsca wypoczynku są stworzone dla odpoczynku osoby. Plusy:

  • Pierwotna natura;
  • Czyste morze i wspaniałe plaże;
  • Lecznicze powietrze;
  • Piękna ekologia.

Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest przekazać, jak niesamowity i niepowtarzalny Hainan. Pogoda w kwietniu przypomina nam o sierpniu, które samo w sobie może być już uważane za cud.

To wszystko łączy wyspę z innych ośrodków południowo-wschodniej Azji. Większość turystów to turyści z Rosji, Ukrainy, Białorusi i innych krajów WNP.

Ośrodki wypoczynkowe na wyspie spotykają swoich gości niemal przez cały rok. Średnia temperatura roczna wynosi + 24 ° C, a woda – 26 ° C. Charakterystyczną cechą klimatu jest stała i brak ostrych zmian temperatur. W grudniu wyspa jest w porze suchej, która kończy się pod koniec marca. Czas trwania sezonu mokra wynosi osiem miesięcy, od kwietnia do listopada.

Ogólnie rzecz biorąc, Hainan (pogoda na miesiące gwarancji) jest idealnym miejscem na wakacje na plaży od końca lutego do połowy czerwca lub jesiennych miesięcy.

Styczeń

Styczeń jest jednym z najfajniejszych miesięcy roku. W ciągu dnia temperatura powietrza rozgrzewa się do +26 ° C średnio i + 19 ° C w nocy.

Choć pora deszczowa już się skończyła, w godzinach wieczornych jest dość świeże. Woda w morzu jest utrzymywana na poziomie 24-25 ° C. Ale w miesiącach zimowych często pojawiają się zimne prądy, które zapobiegają kąpieli. Ale tym razem jest świetny na wycieczki po okolicy. Zimą sprzyja również procedury medyczne i rekreacyjne.

Sprężyny termiczne w Hainanie są znane ze swoich właściwości leczniczych, oszczędzając wiele chorób.

Luty

Hainan …. Pogoda przez miesiące na wyspie może być bardzo inna, ale w lutym cieplej. Średnia miesięczna temperatura wynosi + 27 ° C, w godzinach nocnych spada do + 20 ° C. Wody morskie do + 25 ° C

Marzec

Z początkiem tego miesiąca temperatura staje się coraz większa, w ciągu dnia temperatura powietrza sięga + 29 ° C, aw nocy – do + 22 ° C. Urlop plażowy w marcu przynosi przyjemność, woda morska jest komfortowa do pływania (+ 28 ° C). Nie zapomnij o środkach do opalania, ponieważ pomimo początków wiosny słońce w tym regionie może być agresywne.

Kwiecień

W kwietniu średnia temperatura miesięczna osiąga poziom + 31 ° C w ciągu dnia, w nocy powietrze chłodzi się do + 24 ° C Woda morska jest rozgrzana do + 28 ° C. Zdaniem doświadczonych podróżnych, w tym miesiącu można bezpiecznie uznać za jeden z najlepszych w podróży do Hainan.

Maja

Dni maja są idealnym miejscem na relaks na wyspie. W ciągu dnia jest dość gorący, do + 32˚С, w nocy temperatura spadnie do + 26˚С. Z oszczędności ciepła, być może, tylko morze bryza. Morze rozgrzewa się do + 29 ° C.

Czerwiec

W czerwcu wyspa zaczyna się w porze deszczowej. W tych szerokościach latem letni odnosi się do najgorętszego sezonu. Często oznaczenie termometru osiąga + 40 ° C. Wyspa jest zdominowana przez monsuny, nastrój pogody jest zmienny. Jest gorąco, wilgotno i duszno. Średnia temperatura w ciągu dnia to + 32 ° C, w nocy – +26 ° C. Woda w morzu ogrzewa do 30 stopni ciepła.

Lipiec

Nie ma niekorzystnego czasu, aby odwiedzić wyspę Hainan. Pogoda według miesięcy, jak wspomniano powyżej, musi odpocząć wiosną, ale w porze letniej nie powinno się tego robić. Na przykład w lipcu trwa sezon deszczowy. W ciągu dnia powietrze rozgrzewa się średnio do + 32˚С, a + 26˚С w nocy. Woda w morzu wynosi do + 30 ° C. Wyczerpujące ciepło i wysoka wilgotność mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, zwłaszcza u osób starszych i dzieci. Jednak dla fanów surfingu i aktywności na świeżym powietrzu nie jest przeszkodą.

Sierpień

Ostatni miesiąc lata jest tolerowany zarówno przez turystów, jak i dla mieszkańców nieco łatwiejsze niż lipiec. W ciągu dnia powietrze rozgrzewa się do 31 ° C, w nocy spadnie do + 26 ° C

Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki różnią się nieco od wskaźników lipcowych. Niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia tajfuntów, które zwykle padają na wyspę pod koniec miesiąca.

Wrzesień

Wznosi się wilgotność powietrza. Średnia temperatura osiąga +31 ° C w ciągu dnia, a nocą o + 25 ° C. Woda morska jest podgrzewana do + 29 ° C. Jeśli o tej porze roku i jest idealnym miejscem do rekreacji, to są to Chiny (Hainan). Pogoda przez miesiące tu sprzyja wypoczynkowi i poznaniu lokalnych atrakcji przez cały rok. Jednak na początku jesieni przepływ turystów na wyspę znacznie wzrasta.

Październik

Korzystny czas na wakacje na plaży. Woda w morzu jest ciepła (+ 29 ° C) i dysponuje zapleczem do kąpieli. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi + 30 ° C, w nocy – + 23 ° C. Nie zapomnij o środkach ochrony przed oparzeniami słonecznymi.

Listopad

Pora deszczowa się skończyła. W nocy jest już chłodniej (+ 21 ° C), chociaż po południu powietrze rozgrzewa się do + 29 ° C, ale woda już ochłodziła się do +26 ° C Tyfony są również prawdopodobne. Dlatego też, pod koniec jesieni, można kupić pozwolenia po rozsądnej cenie.

Grudzień

Opady są mniejsze. W grudniu staje się zimniej, w temperaturze 27 ° C w ciągu dnia, w nocy temperatura spadnie do + 19 ° C. I choć temperatura wody w morzu sięga + 24 ° C, to już jest fajnie pływać. W grudniu wyspa jest gospodarzem głównych tradycyjnych festiwali i festiwali.