150 Shares 4080 views

Aktualny schemat metra Mińska

Metro w Mińsku jest popularnym i wygodnym środkiem transportu. Podziemne linie powielają główne trasy ruchu na powierzchni, rozładowują miasto w godzinach szczytu.

Nowoczesny i perspektywiczny schemat metropolii mińskiej

W metrze stolicy Białorusi znajduje się 25 stacji. Metro w Mińsku to dwie linie operacyjne (Moskwa i Avtozavodskaya). Wkrótce będzie jeszcze jedna.

W 2014 r. Samochody metra urządzone zostały w Mińsku, na którym pojawiła się trzecia linia, która jeszcze nie została oddana do eksploatacji. Jednocześnie w samochodach zaczęły głosować nazwy stacji nie tylko w języku białoruskim, ale także w języku angielskim. Wszystkie innowacje zostały zaplanowane na Mistrzostwa Świata Hokejowego, które odbyło się w Mińsku.

System metra w Mińsku zmieni się więcej niż jeden raz. Władze miasta planują budowę i uruchomienie czwartej linii metra w przyszłości. Sieć autostrad podmiejskich musi łączyć centrum miasta z dużymi ośrodkami mikroorganizacyjnymi. Cóż, najbliższe plany to uruchomienie pierwszych stacji trzeciej w 2019 roku.

Tryb działania metropolii mińskiej

Stacje otwarte o 5:30 rano, pierwszy pociąg wyjeżdża o 5:33. Odstęp między preparatami zmienia się w zakresie od 1,5 do 9 minut w różnych porach dnia.

Drzwi wejściowe są zamknięte o pierwszej oczerna rano. Trzy minuty po tym ostatnim odjeżdża pociąg, który prowadzi pasażerów, którzy zdołali wsiąść na platformę.

Płatność podróży

Przejazd w metrze jest płatny przez specjalne żetony. Przejście z jednej linii metra na Mińsk do innego wolnego.

Jedna stacja do Mińska Metro kosztuje 60 centów białoruskich (jest to około 0,3 dolara lub 18 rubli rosyjskich). Są plastikowe, z metalowym elementem wewnątrz. Możesz kupić je w kasie na każdej stacji. Tam, z tej okazji, warto rozbić kupony na transport lądowy.

W Mińsku odbywa się elektroniczny system podróży, a zamiast miejscowych, zaleca się zapisanie niezbędnej liczby wyjazdów na bezstykową kartę elektroniczną. Ci, którzy często korzystają ze stacji metra i zajmują więcej niż 10 wyjazdów za jednym razem, czeka dyskonto. Możliwe jest również zapłacenie za podróż za pośrednictwem wiadomości SMS.

Jeśli musisz wypłacić gotówkę, w salach znajduje się schemat metra w Miśle, wskazujący, które stacje mają bankomaty.

Gdzie można dostać się do Mińska przez metro

Jakie zabytki miasta Mińsk znajdują się w pobliżu stacji metra, można dowiedzieć się z tabeli poniżej.

Stacje metra Co zobaczyć
"Uruch'e" Ogród kamieni

"Wschód"

Biblioteka Narodowa Republiki Białorusi
"Park Chelyuskintsev" Park miejski. Chelyuskintsev, Ogród Botaniczny Narodowej Akademii Nauk Białorusi, kolej dziecięcy
"Akademia Nauk" Kino "Październik", dom-muzeum poety i pisarza J. Kolasa
"Plac Yakub Kolas" Grupa rzeźbiarska poświęcona pracy J. Kolasa, Towarzystwa Filharmonii Narodowej, centralnego rynku Komarovsky
"Plac Zwycięstwa"

Okrągły kwadrat i obelisk Zwycięstwa, Centralny Dziecięcy Park Narodowy. M. Gorky, cyrk

"Kupalovskaya" Zero kilometr, najstarsza fontanna w Mińsku "Chłopiec z łabędzią"
"Plac Lenina" Kościół św. Szymona i Eleny, zespół Placu Niepodległości
"Nemiga" Górne miasto z strefą dla pieszych, przedmieście Trójcy, pomnik poświęcony żołnierzom-internacjonalistom na Wyspie Łez

Po przyjeździe na dworzec "Minsk-Passazhirsky" lub w Centralnym Dworcu Autobusowym można wejść do metra i dotrzeć do hotelu, a podczas podróży po stacjach zobaczyć główne zabytki stolicy Białorusi.