509 Shares 7392 views

ciałka żółtego torbieli

Torbiel żółtego często miejsce wówczas, gdy pęcherzyk rozrywające (nie regresję ciałka żółtego) ze względu na akumulację w nim cieczy. Ciecz ta często zawiera krew. Corpus luteum, przekraczający średnicy 3 cm, wielkości, jest uważana za torbieli. Ich średnia wielkość jest uważany za średnicę 6-8cm nowotworowych. Częstość ich występowania jest stosunkowo niska – tylko 5%.

Występują one u kobiet w wieku rozrodczym (16-50) lat. Przyczyny tych nowotworów nie jest w pełni zrozumiałe. Naukowcy sugerują, że powodem ich wygląd może być słabe krążenie limfy lub w ciałko żółte. Często torbiel powstaje na tle cykli menstruacyjnych dwufazowych.

Co to jest torbiel ciałka żółtego? Przyczyny tego są słabo poznane, ale proces jego powstania jest badane dostatecznie dobrze. Wiadomym jest, że w jajniku żółtego ciała nazywa istniejące tymczasowe gruczołów wydzielania wewnętrznego, charakterystyczne wyłącznie kobiecego ciała. Produkuje żeńskiego hormonu progesteronu, estrogenów i hormonu ciałka żółtego. Wydaje się natychmiast po rozpoczęciu owulacji. Żelazo ma swoją nazwę z charakterystycznym żółtym kolorze widocznym na cięcia. Jest on utworzony w lutealnej fazie cyklu miesiączkowego w czasie uwalniania jaj, który przechodzi przez specjalny granulezopodobnye jajnika komórek pęcherzykowych. Organ ten jest sterowany przez formowanie hormonu przysadki mózgowej luteinizującego. W 2 fazie cyklu endometrium macicy pod wpływem progesteronu jest przygotowany do oczekiwanego ciąży. Gdy zapłodnienie nie występuje, w czasie, żelaza jest zmniejszone i odradza się w żwaczu. W tym czasie, to zmniejsza produkcję progesteronu, a w końcu normalnego cyklu miesiączkowego.

Jeśli zapłodnienie nie występuje, gonadotropina hormon gruczołu pozostaje aktywny przez okres 12 tygodni. W tym czasie, że ciągła produkcja progesteronu niezbędną do utrzymania i rozwoju płodu. Corpus luteum zapobiega rozwojowi innych jaj, stymuluje wzrost endometrium, a także zapobiega wystąpieniu kolejnej miesiączki.

Torbiel ciałka żółtego, które objawy są łagodne, często później po jego wystąpieniu. Więc może rozwijać się niepostrzeżenie do 3 miesięcy, po których nie ma powodu, nagle ulega inwolucji (reverse stopniowy rozwój, aż do całkowitego zaniku). Czasami objawy sugerujące torbieli jest nieregularne miesiączki, zaburzenia wylotowy (ciężki chudego długoterminowa) dokuczliwy ból.

ciałka żółtego torbiel często towarzyszą powikłania. Należą krwawienia w jej komorze, nogi skrętne Cyst pęknięć. W takich przypadkach, objawy choroby objawia się ostrymi bólami w części uszkodzonej jajnika, skurcze ból w rozproszonym charakterem nudności, wymioty, napięcie brzucha, bolesne badania palpacyjnego. Często występuje opóźnienie z krzesła, naruszenie gazowania.

Kolejnym warunkiem jest coraz gorzej: istnieją oznaki zatrucia, zaostrzone funkcje, przyspiesza tętno, puls jest osłabienie, bladą skórę i błony śluzowe, nie jest lepki i zimne poty, łowienie na ciało i twarz. Jeśli nie masz czasu, aby chora wykwalifikowanej opieki szpitalnej w szpitalnych, może prowadzić do śmierci.

Gdy torbiele skrętne nóg jest znaczący wzrost, gromadzi się na powierzchni fibryny, prowadząc do powstawania zrostów pomiędzy jelit i sieci większej. W rezultacie stracił mobilność torbieli. Nogi skrętne pojawia się ostry ból, jest bardziej widoczny w chorym. W niektórych przypadkach, nudności, przyspieszony puls, wymioty, wzrost temperatury, żołądek staje się bolesne.

Podczas badania pochwy i macicy taśmą formowania boku tugoelastichnoe posiadające kształt owalny, ograniczonej mobilności, bolesne lub przemieszczenia badania palpacyjnego. Dla diagnostyki przeprowadzonego badania ginekologicznego, USG, laparoskopia. Jeśli zanik torbieli nie nastąpi, zostanie on usunięty chirurgicznie.