369 Shares 5959 views

Antybiotyki na zapalenie zatok

Zatok towarzyszy zapalenie zatok śluzowych (zatok). Prowadzi to do utraty oddechu nosa. Najczęstszymi czynnikami wytrącające tej choroby są zimne lub hipotermia.

Niezależny wykorzystanie popularnych receptur często nie daje pożądanego efektu. Lekarze przepisują antybiotyki chirurgiczny zatok lub (przebicie). Należy zauważyć, że w odpowiednim czasie leczenie do lekarza, w wielu przypadkach unika procedurę przebicie.

Antybiotyki na zapalenie zatok nie jest powoływany w każdym przypadku. Wynika to z różnych przyczyn zapalenia. W ten sposób choroba może być pochodzenie wirusowe lub bakteryjne. Jakie są antybiotyki na zapalenie zatok powinny być określone przez lekarza w trakcie kontroli oraz na podstawie objawów klinicznych.

Łagodna postać choroby, w fazie wstępnej będzie prawdopodobnie wirusowa. W tym przypadku, antybiotyki dla zapalenia zatok nie jest przypisany. Takie kompozycje są korzystne w postaci bakteryjnej choroby. Specyficzne objawy bakteryjnego zapalenia zatok są: bóle zatok, wyładowania ropnej. W przypadku zaostrzenia objawów lub zapisać je ponad tydzień temu, wymaga stosowania antybiotyków.

Innymi słowy, wspomniane leki stosowane, gdy zarazki – bakterii (najczęściej S. aureus).

Potrzebne są antybiotyki zapalenia zatok zająć ostrej formy choroby. Ponadto, w praktyce medycznej wiele przypadków, w których leczenie bez użycia antybiotyków było niemożliwe. W przeciwnym razie, nawet po piercingu, bakterie nadal będzie istnieć.

Oczywiście, środki dopingujące może złagodzić stan zapalny, niszczy patogeny, przyspieszyć regenerację. Należy pamiętać, że tylko lekarz może określić, który lek jest potrzebny, a co dawkowanie forma na jedną lub drugą postać choroby. Nie zaleca się niezależnie przepisują antybiotyki na zapalenie zatok u dzieci.

Dziś wybór leków jest dość szeroki. Tak więc, w zależności od postaci choroby, lekarz może przepisać stosunkowo nowych agentów silne ( „Zitrolid”, „Macropen”) lub długie i szeroko stosowane leki ( „Cephalexin”, „ampicylinę” i inne).

W przypadku postaci przewlekłej często przepisywane badania mikrobiologicznego zawartości zatoki szczękowej. Tym samym wzbudzenia jest wykrywane i jest dokładnie określona przez jego wrażliwość na jeden lub inny lek.

Lekarz dobiera się antybiotyk o wysokiej aktywności i zdolne do wejścia śluzówkę zatokowego. Gdy jest to istotne, a zdolność koncentracji leku, oraz jego zachowanie w okresie pomiędzy dawkami.

Jeśli zapalenie zatok jest spowodowane przez Staphylococcus aureus, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że bakteria jest stale zamieszkuje ciało i jest w stanie przyzwyczaić się do skutków antybiotyków. W związku z tym wybór słabego narkotyku nie jest właściwe. Przy użyciu silnych leków należy przestrzegać schematu dawkowania i nie przerywać przyjmowania leku. W przeciwnym razie, bakterie rozwijają odporność.

Zdaniem ekspertów, aby podjąć takie środki, jak „Zitrolid”, „Macropen” wystarczy na dwa lub trzy dni, ponieważ są one całkowicie wyeliminować stan zapalny w międzyczasie. Lek należy przyjmować przed posiłkiem, w dużej ilości wody pitnej kapsułkę. Zalecany do 1 kapsułki dziennie. Należy pamiętać, że występowanie ropy w zatokach lub ciężki obrzęk śluzówki wpływ tych środków może być słabszy.

Stosowanie miejscowe antybiotyki w postaci kropli jest przydatna, gdy nie ma trudności w przewodach do zatok. W celu zapewnienia swobodnego przepływu leków zwykle najpierw być zakopane, leków zmniejszających przekrwienie ( „Otrivin” „Tizin”, itd.), A następnie środki antybiotykowe ( „Polydex”, „Izofra” i inne).