626 Shares 7891 views

Teatr „Olimpico” Vicenza

Czas nie oszczędził ludzkimi rękami drewnianych budynków. Niestety, średniowieczny teatr zbudowany z drewna i przetrwały w głównym opisie. Można go uznać za cud, że dzisiaj możemy zobaczyć teatr „Olimpico” we włoskim mieście Vicenza. Teatr ten, wraz z Farnese w Parmie i Al Antica w Sabbioneta, zachowana od czasów renesansu.

Kilka słów o Vicenza

Przed powiedzieć szczegółowo o teatrze „Olimpico” Vicenza, kilka słów na temat miasta. Zostało założone, według badań archeologicznych między VII i XI wieku płodnym zwykły na bazie gorąco Monti Berici. Vicenza znajduje, jest domem dla 120.000 ludzi, po obu stronach rzeki są żeglowne – Bacchiglione.

Chwalił to miasto słynie architekt późnego renesansu włoskiego Andrea Palladio. Teatr "Olimpico" (Teatro Olimpico) nie tylko jego utworzenia: centralnym placu miasta i Villa dei Signori Kara, bazylia urządzone Palladio Vicenza. Kontynuował swą architektoniczną tradycję słynnych tubylców tego miasta, kreatora Scamozzi i Palladio.

Autor projektu

Zbudować w swoim rodzinnym mieście Vicenza stałe teatralnej „Olimpico” Palladio, wielkiego włoskiego architekta, który pomyślany po powrocie w 1579 roku. Warto zauważyć, że Andrea Palladio nie jego prawdziwe nazwisko i pseudonim twórczy. Początkowo nazywał się Andrea di Pietro della Gondola, a jego nazwa zmieniła się dopiero w wieku 30 lat. Urodził się w Padwie w 1508 roku w rodzinnym kamieniarza. Aby pracować z ojcem chłopca zaczęło się 10 lat i 13 uciekli do pobliskiego miasta Vicenza. Tu zaczął uczyć się z mistrzem Bartolomeo Kavatstsa, jednocześnie zarobkowania dzieło kamieniarza. Jednak obecny architekt Palladio zaczęła już w „poważnym” wieku, jak długo badali specjalność i spuścizny starożytnych greckich i rzymskich panów. To Andrea Palladio był w stanie nie tylko utrzymać zasady i koncepcje dawnej architektury, ale również, aby przekształcić i dostosować się do warunków współczesnego życia. Razem Palladio stworzył ponad czterdzieści różnych budynków: domy, świątynie, domy i budynki użyteczności publicznej, mosty i tamy, grobowce, zlokalizowanych głównie w Vicenza i jego otoczenia, a także w regionie Veneto.

koncepcji kreatywnej

Przed otrzymaniem w 1579 roku pozwolenie na budowę i zacząć budować teatr „Olimpijski”, stworzony przez Andrea Palladio w Vicenzy kilku tymczasowych teatrów. Początkowo na budowę stałego teatru chcieliśmy używać drewna, ale po Palladio przedstawił swój projekt, zarządzanie Akademii Olimpijskiej i miasta postanowił zbudować kamienny budynek, ale jego konstrukcja nie była wystarczająco dedykowanych finanse. Wyjściem znaleziono przewodniczący Akademii, oferowanych do ustanowienia na zawsze, jako dowód uznania i wdzięczności, rzeźbiarskie portrety patronów na scenie Teatro Olimpico. Vicenza dzięki tej oryginalnej oczywiście miał doskonałą teatru i filantropów, darowanych środków, – posągi, że do tego dnia stanąć na scenie.

Historia budynku

Po problem został rozwiązany z finansowaniem i zatwierdzeniu projektu, budowa budynku zaczęło. Teatr „Olimpico” Vicenza, który służył jako prototyp dla większości instalacji teatralnych na całym świecie, rozpoczął budowę pod koniec 1579 roku – na początku 1580 roku. Impulsem do budowy tego budynku była zgoda władz miasta, wydany przez znanego architekta i założyciel Akademii Olimpijskiej – Andrea Palladio. Miasto Stale przeznaczone na budowę teatru miejsce, gdzie starożytny fortyfikacji – terytorium Castello del poprzednio używany jako magazyn proszku i więzieniach. Zaledwie sześć miesięcy po rozpoczęciu budowy autora „teatru” Olimpico „”, Palladio zmarł.

Kontynuowano prace nad budową budynku teatru syn Andrea Palladio – moc. Po przeszedł z budową innego wybitnego włoskiego architekta – Scamozzi. Na podstawie autora rysunków projektowych, a on był w stanie dokonać jego elementy, takie jak brama na podwórze przez średniowiecznych murów obronnych, hale „Antiodeo” i „Odeo”. Ważne jest, aby podkreślić, że to Vinchentso Skamotstsi stworzył scena, to uwielbiony teatr.

Otworzył teatr „Olimpico” Vicenza 3 marca 1585 roku inscenizacja tragedii Sofoklesa „Król Edyp”.

Struktura „Olimpico”

Raz w teatrze przede wszystkim znaleźć się w hali „Antiodeo”, ozdobione freskami monochromatycznych przedstawiających najważniejsze wydarzenia w życiu Vicenza w XVI wieku. Następnie przejdź do Sala dell'Odèo, którego ściany są pomalowane kolorowymi malowidłami. Oba te hal „Odeo” i „Antiodeo”, obecnie wykorzystywane do konferencji i spotkań.

Przechodząc korytarze freskami, znajdujemy się w małym według nowoczesnych standardów, pokój. Jest to amfiteatr, orkiestra i scena. Audytorium z drewnianymi kolumnami malowane pod marmuru i z tego samego materiału tworzą scenę. Warto zauważyć, że teatr nazwa „Olympia” było spowodowane fresków przedstawiających te olimpijskich bogów i udekorować pokój dla muzyków. Sufit w tym pomieszczeniu przedstawia niebo.

Drewniana scena – dekoracja architektoniczna jest zaprojektowany jako łuk triumfalny z promieniście ulice sporządzonych na spłaszczonym topografii i tworząc iluzję głębi. Posągi i kolumny wspierać grę proporcjach.

współczesne życie

Pomimo stosunkowo zaawansowanym wieku, teatr „Olimpico” mieszka jest dość aktywne życie: są występy muzyczne i teatralne umieszczone i Play. Jednakże, w celu ratowania tego zabytku kultury i architektury, wpisaną do rejestru Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jego limitu pojemności zaledwie 400 widzów. Teatralne są tam jesienią i wiosną. Wynika to z faktu, że budynek nie jest przystosowany do pracy zarówno latem, jak i zimą warunki: nie ma ogrzewania i klimatyzacji. Nie ustalono dokładnie, jak badania wykazały możliwość uszkodzenia konstrukcji drewnianych w przypadku ich instalacji i eksploatacji.