499 Shares 1018 views

„Nissan Laurel”: krótki opis wszystkich ośmiu pokoleń i ich specyfikacji

Historia samochodu „Nissan Laurel” rozpoczęła się w 1968 roku. I zakończyła się w 2002 roku. W tym czasie raczej były produkowane duże osiem generacje samochodu. Jest sprzedawany głównie w Japonii. Chociaż czasami ten model jest eksportowana do krajów Europy i Azji. Samochód był naprawdę dobry, więc warto pokrótce opowiedzieć o wszystkich swoich ośmiu pokoleń.

Rozpoczęcie produkcji

Początkowo „Nissan Laurel” wyprodukowano w korpusie 4-sedan. Ale dwa lata po rozpoczęciu produkcji firmy zaczęły produkować kolejną wersję modelu. Mianowicie – 2-drzwiowy hardtop coupe.

Model oferowany jest z trzema różnymi silnikami: G18 1.8, 2.0 oraz G20T G20S 2.0. Ich grubość wynosiła 105, 110 i 120 „konie”, odpowiednio. Nawiasem mówiąc, nie tylko oferuje 4-kroku „mechanika”, ale także 3-speed „automatyczny”. Jednak jazda była tylko plecy.

Wygląda stylowe urządzenie. Przyciąga uwagę podwójnych okrągłych reflektorów, lśniące kratki chrom i potężny kaptur. Specjalna oryginalny samochód dołączone umieszczone na to odzwierciedla.

W 1970 roku wydała zaktualizowaną "Nissan Laurel" hard top. Deska rozdzielcza jest również poprawie, a nawet dodaje linię reprezentacyjnych opakowań GL. W 1972 roku, w pierwszym pokoleniu przestały wytwarzać.

Kolejną kwestią

Od 1972 roku produkcja modelu drugiej generacji. Wygląd nieco zmienione, ale znacznie ważniejszy był fakt, że linia napędowych rozszerzyły. „Nissan Laurel C130” zaproponowano silniki o pojemności 1,8, 2,0, 2,6 i 2,8 litra odpowiednio. Więcej miał wybór, jeśli chodzi o zawieszenie. Może to być albo niezależnie, albo belki osi.

Trzecia generacja, które są produkowane od 1977 do 1980 roku, cieszył się dużą popularnością. Było to stylowy, długie i niskie z zupełnie nowym wyglądem sedan. Zamiast okrągłych reflektorów przyszedł do kwadratu, a na ciele stają się zauważalne dynamiczne i czyste linie. A w 1980 roku, ostatnie modele trzeciej generacji pojawił się właz. Co ciekawe, gama silników dołączył silnik wysokoprężny o pojemności 2 litrów.

4. i 5. generacji

Od 1980 do 1984 roku, w świetle wyników modelu, które było tylko w korpusie 4-drzwi. „Nissan Laurel” Czwarta generacja była dostępna z ośmiu różnych silników. Dwa z nich pracowała na olej napędowy.

Piątej generacji dach tyłu. Sam model przeszedł znaczną strojenia. „Nissan Laurel” zaczął wyglądać bardziej eleganckie i solidne. I jeszcze samochód zaczął wyposażyć mocny silnik 175-konny, znany jako RB20DET. Był najlepszy ze wszystkich oferowanych. Miał cztery zawory, 2 wałki rozrządu, elektroniczny wtrysk paliwa i jedną turbinę. Jednak konsumpcja była imponująca – około 10,5 litra na 100 km w trybie mieszanym.

Warto również zauważyć, że maszyny te są pierwszymi modelami, które wykorzystywane aktywnego zawieszenia.

C33

Pod tą nazwą stało się znane w szóstym pokoleniu. Został on wydany w latach 1988 do 1992. samochody generacji szósty oferowane wyłącznie w tylnej części hardtop. I pod ich kaptury zainstalowany całkiem potężne silniki.

Weźmy, na przykład, 205-konny silnik 2-litrowy. „Nissan Laurel” z takiej jednostki było bardzo popularne i popytu. Nic dziwnego, ponieważ jest to jedyny wyposażony w turbosprężarkę.

Jednak nadal istnieje jeszcze inne możliwości: 180, 155, 125, 94 i 91 litrów. a. Silniki zostały zaproponowane z 4-stopniowy „automatyczne”, a 5-speed „mechaniki”. Chociaż najmocniejsze silniki dostępne są z 5-biegową automatyczną skrzynią biegów.

„Nissan Laurel” znacznie zmienił technicznie. Na przykład, przednia zaczęła stawiać niezależny wspornik sprężynowy. Tylna – multilinkovuyu zawiesiną. Ta zawiesina była zbyt niezależna.

Co ciekawe, niektóre modele oferują system HICAS. Dzięki niej w czasie ostrych zakrętów i zaspy były aktywowane przez tylne koła. Generalnie, szósta generacja Nissana stała się o wiele bardziej doskonałe niż ich poprzednicy w zakresie zarządzania. Wszystkie koła zaczęły ustawić wentylowane hamulce tarczowe, a nawet system ABS.

C34

Siódma generacja jest również dostępna od ponad czterech lat. I dano mu szczególną uwagę. Nic dziwnego, że C34 stał się głównym konkurentem „Toyota Mark 2”. Jego konstrukcja jest radykalnie przebudowany, ale nacisk postanowiono uczynić organizację przestrzeni wewnętrznej, który nie przeszedł niezauważony. Wszystkie podzespoły i części zamienne „Nissan Laurel” były doskonale pogodzić i regulować. Ergonomia kabiny była na najwyższym poziomie. Jak i sprzęt. poduszki powietrzne, ABS, „klimat”, klimatyzacja, czujnik światła, fotele welurowe – urządzenie zostało wyposażone w wszystko, co było możliwe.

I, oczywiście, cechy techniczne stają się również zauważalnie lepiej. Istniała silna 2,5-litrowy silnik 235, moc i stała najsłabsze, który wytwarza 100 „konie”. Więcej były dostępne silniki 125, 150 i 190 litrów. a.

Modele benzynowe oferowane są tylko z „automatycznym” (dla 4 lub 5-biegową), a dla oleju napędowego wersja była dostępna i „mechanika”.

ostatnie lata

Od 1997 do 2002 roku, w związku z wydaniem „Laurel” model ósmej generacji. Silniki są takie same, ale silnik został dodany do „Konie” 280 i 200. Popularność tego modelu zaczęła spadać, aż zdecydował się na „Toyota Mark”, gdyż twórcy postanowili skupić się na zwiększeniu zdolności jednostek i wydajność w ogóle. Nawet zaczęła oferować automatyczna skrzynia biegów z funkcją sterowania ręcznego. I pojawił się w wersji na wszystkie koła napęd.

Także rozszerzyć listę urządzeń. Były system rozrywki (dokładniej, radio z funkcją odtwarzania wideo), sześć potężne głośniki, ABS, 3-wyprofilowane Pasy bezpieczeństwa, czujniki parkowania, elektrycznie napędzane korekty lusterek, czujnik światła.

Najrzadszych sprzęt – rodzaj Klub S X. Taka maszyna może pochwalić skórzane fotele z wkładkami zamsz, transmisji sportowych, ksenon optycznych, stonowanych, foteli sposób elektrycznych i innych dodatków.

Rosyjski model nie został dostarczony, ale wiele osób przyniósł go samodzielnie. Teraz można je znaleźć w sprzedaży reklam. Normalna cena za wykorzystanie wizerunku koniec lat 90. lub na początku 2000 – około 200-300 tysięcy rubli.