759 Shares 5553 views

Rosyjskie przysłowia o pomoc

W języku rosyjskim, istnieje wiele klejnotów mowy. Niektóre z nich – przysłowia pomoc. Ludzie utworzyć i wysłać pocztą pantoflową, z pokolenia na pokolenie, ich mądrości. Ten sposób przechowywania pomysłów był najbardziej niezawodny. Ze względu na ustnej sztuki ludowej, teraz mamy przyjemność korzystania przysłów, aby pomóc im ozdobić go, nadając mu szczególny charakter.

Pospiesz się, by pomóc innym

Rosyjskie przysłowia o pomaganie innym, wzajemnie są najeżone głębokiego znaczenia. Fakt, że jeden pojemne ludzie fraza są w stanie przekazać całą gamę uczuć. Ten krajowy zwięzłość wyjątkowy! Tematy: wzajemna pomoc, ofiarność, bezinteresowność, zdolność, aby docenić przyjaźń – zawsze były wysoko cenione wśród ludu rosyjskiego. Każdy przysłowie o pomoc – okazją do refleksji, odtworzyć łańcuch osobistych obrazów. Tak reaguje ona do ich duszy.

Więc co powiedziano nam przez naszych przodków?

„Człowiek bez drugiego – że drzewo bez korzeni”. Bez korzeni drzewa spadnie, wspierają ją, odżywiają wilgoci. Bez przyjazny Support – to samo. Człowiek, jak drzewo przetrwa każdą burzę, jeśli to niezawodnie trzymają korzenie.

„Wzywam znajomego – aby pomóc w kłopoty.” W tych słowach jest skoncentrowana ważną wiadomość: mieć przyjaciela, nie tylko radość, ale także w trudnych czasach. Pomóc osobie, kiedy jest źle, nie każdy może. Większość woli ustąpić, oto jest konieczne męstwo.

„W prawdziwej przyjaźni tak – stracił, a drugi z dala od kłopotów mi pomóc.” Jeśli masz coś poświęcić dla dobra siebie, to szlachetnej ofiary.

„Patrząc na pomoc – samopomoc”. Ludzie już dawno zauważyli, że ludzie, jeśli nie zapewniają pomoc, aw zamian otrzymują takie samo traktowanie. Dlatego warto zastanowić się nad ich osobistych cech. Świat – lustro odbijające się.

„Kim on jest do wszystkich twarzy, a dobrzy ludzie nie są z powrotem.” Oto ta sama mądrość. Ludzie reagują dobrze na dobre, nie można odwrócić się od nich, trzeba zobaczyć ich problemy i spróbować pomóc sobie.

„Kto pomógł szybko, że dwa razy pomógł”. Jeśli szybko reagować na cudzym nieszczęściu, jest ogromnym echem w duszy innej osoby, wdzięczności i przywiązania, znajdzie inną. Pomoc dwa razy – czyli wzmocnić swoje działanie nawet przy emocjonalnej strony, aby rozgrzać serce bliźniego.

„Ginie siebie i zapisać towarzyszu!” Nasi przodkowie wiedzieli, że czasami jest to możliwe, aby poświęcić dużo ze względu na pomaganie innym. Nie po prostu spędzić trochę czasu i dać coś wielkiego, globalnego. Na przykład, aby zrezygnować z dużych zarobków od wcześniej planowanej podróży do kupowania drogich rzeczy.

„Pochwalić jego siły, lepiej pomaga słaby.” To wszystko jest jasne jak słońce. Wokół pełno ludzi, którzy oferują swoje samopoczucie. Pozerstwa, chluby strome komunikację w społeczeństwie – to wszystko jest zrobione przez ludzi na wyświetlaczu. Więc rozbawić swoją samoocenę. I najważniejsze – aby czynić dobro. I zrobić to po cichu.

Przysłów jest rzeczywiście dużo więcej. I najlepsza część – przysłowia o pomaganie sobie nawzajem. Ale wszyscy są zjednoczeni pojęcia: przyjaźń, pomoc, bezinteresowności. Byli mądrzy przodkowie.

Przypowieść o pomoc

Zrozumienie pomagać ludziom mogą być różne. Jest to przypowieść, że to pokazuje.

Jeden dzień żebrak prosił o jałmużnę na ulicy. Dwóch mężczyzn podszedł. Jeden, nędznie ubrany, umieścić kilka monet i poszedł dalej. Drugi, ubrana w jedwab i aksamit, oddanych Supplicant sto rubli. Kto z nich bardziej korzystne? Okazało się, że biedny człowiek, dał wszystkie pieniądze, które miał w kieszeni. Bogaty człowiek – tylko ułamek jego bogactwa.

I przypowieści i przysłowia o pomoc przejść przez stulecia i przeprowadzić swoją misję – edukację ludzkości.