703 Shares 5937 views

Ćwiczenia na kręgosłup w domu. kręgosłupa ćwiczenia rozciągające

Dłuższa praca siedzący biuro, długo rozrywką przy komputerze, nie ma potrzeby pełnej aktywności fizycznej i rosnący brak ruchu – to główne powody prowadzące początkowo do osłabienia układu mięśniowego ciała, a potem do naruszenia postawy, skrzywienie kręgosłupa. Często ludzie są tak zajęci, że nie zwraca zbytniej uwagi na po raz pierwszy były bóle w plecy, talii i szyi powoduje, że na nadmierne obciążenie przy pracy lub niewygodnej pozycji dumping podczas snu. Z biegiem czasu, ból staje się bardziej intensywna, a jeśli nie podejmują niezbędne środki w celu zapobieżenia im, to jest prawdopodobne, że sprawa zakończy się skrzywienie kręgosłupa, występ lub przepuklina dysku i w rezultacie interwencji operacyjnej. Jednakże można tego uniknąć, ponieważ do angażowania się w ich zdrowie może być w domu, wykonanie prostych ćwiczeń, aby wzmocnić kręgosłup w domu.

Główne zasady wykonywania

Podczas robienia ćwiczeń w domu, muszą stosować się do prostych zasad, aby osiągnąć maksymalny efekt i aby zapobiec ewentualnym powikłaniom. Oto niektóre z nich:

 • Zajęcia muszą być wykonywane płynnie, bez gwałtownych ruchów i nadmiaru gorliwości;
 • Nie powinno być pociągu w obecności bólu kręgosłupa, a wraz z pojawieniem się bólu, w trakcie sesji treningowych zaleca się odłożyć;
 • Nie należy wykonywać ćwiczenia w obecności silnego bólu;
 • trzeba zacząć trening z minimalnym obciążeniem, stopniowo przynosząc jej poziom do wymaganej wartości;
 • Należy uważnie monitorować prawidłowe wykonywanie ruchów i postawy zgodności podczas ćwiczeń;
 • przed głównym kompleksowego wykonywania, konieczne jest, aby zrobić rozgrzewkę w celu rozgrzanie główne grupy mięśniowe;
 • jest okresowo należy skonsultować się z lekarzem, a nie maskować objawy bólu lub z niego;
 • ćwiczenia dla kręgosłupa w domu powinny być ukierunkowane na wzmocnienie układu mięśniowego jest nie tylko z powrotem, ale również górną część ciała i kończyn dolnych.

Przed rozpoczęciem kursu, zaleca się odwiedzić lekarza lub urazu i po konsultacji dokonać obrazowania komputerowego lub rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Badanie to pomoże wyeliminować zmiany organiczne i przeciwwskazania do okresów ćwiczeń.

Ćwiczenia dla leczenia skoliozy w domu

Podstawowe ćwiczenia z skoliozy kręgosłupa w domu zostaną skierowane na wzmocnienie układu mięśniowego ciała i stabilizację kręgosłupa, a także korektę niewielkich odkształceń i, w konsekwencji, aby zatrzymać postęp choroby.

Należy zauważyć, że kompleks ćwiczeń terapeutycznych do leczenia ceownikowej skoliozy i S typu będą różne, ale prawidłowa diagnoza może być tylko lekarz.

Profilaktyka i leczenie w kształcie litery C, skoliozy

Wykonywanie ćwiczeń dla skoliozy kręgosłupa w domu, zdajesz sobie sprawę wykonywać boczne mięśnie kręgosłupa i mięśni ściany brzucha. Dla kształcie litery C skoliozy zaleca następujące ćwiczenia:

 • Oryginalny podstawą – stóp szerokości barków, ręce przymocowane do ramion i wykonują ruch kołowy do przodu i do tyłu, kolano (wielość ruchu w każdym kierunku 8-10 razy wykonywanie odbywa się w trzech zestawach);
 • pozostając w tej samej pozycji, ruch ramion jest przeniesiona na głębokim wydechu i do tyłu z głębokim oddechem, ściskając i prostując plecy;
 • Następnie trzeba leżeć na twardej powierzchni, połóż dłonie na swoich stronach, a nie biorąc pod nogi i ramię z podłogi kilka razy, aby podnieść i wyciągnąć głowę do góry;
 • będąc w tej samej pozycji, aby „Łódź”, a następnie przejdź do „most” ćwiczeń.

Te ćwiczenia dla kręgosłupa w domu, zaleca się przeprowadzać 1-2 razy dziennie, łącząc je z innymi ćwiczenia fizyczne. Są doskonale nadaje się jako ćwiczeń terapeutycznych do profilaktyki lub leczenia choroby fazie początkowej.

Profilaktyka i leczenie w kształcie litery S skoliozy

Zestaw ćwiczeń w leczeniu skoliozy w kształcie litery S, która nieznacznie różni się od litery C skoliozy i ma na celu wzmocnienie obszaru lędźwiowego i klatki piersiowej, a także w celu zwiększenia napięcia mięśni podstawy najszerszego grzbietu. Aby to zrobić, zaleca się te ćwiczenia dla kręgosłupa w domu:

 • pozycji wyjściowej – siedzi na wysokim stołku lub ławce, zrobić głowę ręce, wyprostuj ramiona i łokcie skierowane przez obrót w lewo i prawo, jakby skręcenie kręgosłupa wzdłuż długiej osi;
 • leżąc na plecach na twardej powierzchni na podłodze, konieczne jest przeprowadzenie katatelnye ruch, podnosząc ciało;
 • stojąc na czworakach na podłodze i oparł ręce kilka razy trzeba zginać i wyginać pleców, symulując stan dobra lub zła kotów.

Wykonaj ten zestaw ćwiczeń ćwiczyć codziennie, wykonując podstawowe zasady ćwiczeń terapeutycznych.

Ćwiczenie dekompresji kręgosłupa

Kilka prostych ćwiczeń na rozciąganie kręgosłupa w domu może być wykonane przy użyciu zwykłych drzwi wewnętrzne (najpierw trzeba zapewnić wiarygodność jej mocowania). W rękach musi powiesić na drzwiach, trzymając górną krawędź (bliżej zawiasy drzwiowe).

W tym przypadku trzeba wyciągnąć nogi i uczynić z nich małe kołysanie tak, że cały ładunek przesunął się w górnej części ciała, a odciążenie kręgosłupa, ruch obrotowy pomogła włączyć kręgosłupa. Ćwiczenia na odcinku kręgosłupa w domu, zaleca się wykonywać zarówno jego plecy i naprzeciwko drzwi. Oczywiście, z powodzeniem drzwi wewnętrzne mogą być zastąpione przez stojaku lub gimnastycznego poziomym pasku.

Zapobieganie i leczenie przepuklina dysku

Główną rolę w zapobieganiu tej chorobie podjęcia systematycznych ćwiczeń na kręgosłup w domu, które mają na celu wzmocnienie mięśni klatki pleców i tułowia, a także skutków dekompresji na kręgosłupie. Jeśli pojawia się ból ze strony kręgosłupa, albo mają ugruntowaną diagnozę przepuklina dysku, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Główna aktywność w leczeniu i zapobieganiu przepukliny rozpręża się (rozszerzenia) kręgosłupa środkami naturalnymi lub poprzez specjalne mechanizmy, które są zaprojektowane w celu zwiększenia odległości pomiędzy kręgami, a tym samym zmniejszenie obciążenia krążka i zmniejszenia nacisku na włóknach nerwowych.

Ponadto, ćwiczenia kręgosłupa przepukliny w domu można zrobić za pomocą specjalnego ambulatorium Evminova, co daje doskonałe rezultaty. Przedstawiamy specjalną płytę o zmiennym kącie i uchwyty, to urządzenie nie tylko promuje dekompresji kręgosłupa, ale również wzmocnienie układu mięśniowego.

Dodatkowym efektem jest typu przebieg masażu leczniczego, który łagodzi skurcz mięśni, akupunktura, fizyczne procedury leczenia.

Wykonywać, aby utrzymać napięcie mięśni z powrotem

Ćwiczenia na mięśnie grzbietu w domu są potrzebne nie tylko do wzmocnienia, ale także do zapobiegania przemieszczenia kręgów w niskiej mięśni klatki. W tym przypadku amplituda wykonywanych czynności musi być ograniczona w pierwszej kolejności.

leżący „łódź” zaleca się na brzuchu ćwiczeń w pozycji. Na wydechu, trzeba oderwać się od podłogi kończyn górnych, obręczy barkowej, kończyny dolne i zamrożone w tej pozie przez kilka sekund, wstrzymaj oddech. Ćwiczeń w pozycji leżącej jest zalecany w zapobieganiu podobnym złożonym skoliozy.

wniosek

Przeprowadzenie prosty zestaw ćwiczeń na kręgosłup w domu dwa lub trzy razy w tygodniu, można osiągnąć to, co by się stało, wzmocnienie mięśni klatki. Przeprowadziła potężny zapobieganie chorobom jest nie tylko kręgosłup, ale również układu mięśniowo-szkieletowego jako całości.