584 Shares 6812 views

Właściwa równowaga: charakterystyka obciążenia – długość, szerokość i wysokość wagonu

Fura – to wielka ciężarówka, przeznaczony do przewozu ładunków wielkogabarytowych. Nazwa ta pochodzi od niemieckiego Fuhre – obciążenie mocy. Wcześniej tak nazwaliśmy szerokie i długie wozy ciągnione przez konie lub woły. Wysokość wózka było arbitralne. W zależności od specyfiki przewożonych przedmiotów, koralik w wozach mogą być usunięte lub odwrotnie wzrosnąć.

Dlaczego wagon?

Wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej zaczęli używać tego słowa jako nazwy dużych ciągników naczep. Obecnie pojazdy te wykorzystywane są do transportu towarów na długich dystansach. Zazwyczaj ciężarowe wykorzystywane są przez dużych firm i przedsiębiorstw przemysłowych.

Są wygodne, że mogą pomieścić dużych obciążeń, którego objętość wynosi 120 metrów sześciennych. Aw firana, jednostki transportowe mogą być bardzo różne – specjalne łączniki niezawodnie je naprawić. Do przewozu luzem towarów lub materiałów budowlanych są powszechnie stosowane specjalne plaska długie, z naliczonymi stronach, zwiększa wysokość wagonu.

Podczas transportu specjalistycznego sprzętu i ładunków ponadgabarytowych dlinomery używane ze wzmocnionymi ramek.

Specyfika towarów

Wszystkie przewożone towary są podzielone na klasy i typy. zwłaszcza wśród nich są:

  • niebezpieczne;
  • duże;
  • łatwo psujących się.

Dla każdego z tych typów ma swoje własne zasady i wymagania dotyczące transportu. Transport ładunków, jeżeli wysokość wagonu umożliwia można jednostkowych i w masie. Unitized transport – bardziej niezawodny opcja wysyłania.

W przypadku jakichkolwiek ruchomych elementów wybrania określonego rodzaju z odpowiednim nośnikiem, wyposażonego w specjalny. Zgodnie z charakterystyką przewożonych jednostek – ich masy, objętości, temperatur od sposobu przechowywania i pakowania – ustalić rodzaj naczepy.

Wymiary wagonu: wybór rodzaju ładunku i jego wymiarów

Wiele firm transportowych wynajem nowoczesnym wynajmem samochodów ciężarowych. Dziś wybór oferowanych przez ciężarówki jest bardzo zróżnicowana. Jednak najbardziej popularne są:

  • naczepy;
  • Chłodnia Ciało i naczepy;
  • „Pociągi” lub evrofury;
  • nadwozia izotermiczne;
  • platforma dla towarów o dużych rozmiarach;
  • otwarte platformy;
  • Ciało «Jumbo».

Ociężałość, długość, szerokość i wysokość samochodu może się różnić w zależności od rodzaju i modelu. Na przykład, średnia „przyczepa” może przewozić od 16 do 25 ton. Będzie ona zawierać od 22 do 33 palet. Przydatne w tym przypadku objętość może zmieniać się od 60 do 120 metrów sześciennych. Ten typ pojazdu jest idealny do przewozu większości rodzajów ładunków, z wyjątkiem niebezpiecznych, łatwo psujących się i długo.

Ale platforma dla towarów wielkogabarytowych (pomimo faktu, że może to trwać od 20 do 40 ton), jest mało prawdopodobne, ktoś będzie wykorzystywany do transportowania załadowanych palet – zwykle porusza się zbyt duże jednostki, kontenery, maszyny budowlane i specjalistycznego sprzętu. Ciężarówka wysokość od ziemi do szczytu obciążenia może więcej niż trzy metry.

Prawidłowo wybrany pojazd – gwarancja jakości i niezawodności dostaw.

typy bolshegruzov

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów są burtowe bolshegruzov. Stosuje się je podczas transportu rury, metalowe materiały wzmacniające.

W tenovannogo naczepa może być pokładzie lub rozpórek w ich miejsce. W takim cokolwiek ciężkiego transportu odpowiedniego rozmiaru i warunków temperaturowych. Ze względu na charakterystyczne cechy projektu, w tego typu semi-wygodne przeprowadzenie załadunku i rozładunku. Wysokość wagonu 20 ton wynosi zwykle 2,45 metra. Bardzo często rama namiotu jest usuwany podczas przewozu niektórych towarów. Wtedy przyczepa służy jako otwartej platformy.

Do transportu ładunków sypkich (żwir, piasek, zboża itd.) Za pomocą długich naczepy wyposażone w uchylny platformę rozładunku. Wywrotka Naczepy może zwolnić jeden lub trzech stron.

Podczas transportu produktów łatwo psujących się, leków i kolorach, zwykle używają izolowanych przyczepy lub naczepy.

Ze specjalnymi cystern przewożących produkty naftowe. Są one wyposażone w podwójne ścianki, przestrzeń między nimi wypełniona jest materiałem palnym.

Ciało «Jumbo» Typ posiadają dużą objętość wewnętrzną. Dzięki specjalnej konstrukcji i wielkości ciężarówek, są bardzo przestronne. Cechą charakterystyczną jest tu się formą złamanego ramki, zmniejszając tylne koła. Do transportu ciężkich ładunków, którego waga dochodzi ponad sto ton, należy użyć specjalnego niskopodwoziowa Thralla, mający dużą liczbę osi.

Konstrukcja wagonu

Duże pojazdy do transportu ciężkich ładunków na długich dystansach, składają się z dwóch elementów: ciągnik ładunkowej i naczepą. Są one połączone za pomocą specjalnych łożysk i sprzęgieł. Semi – nie jest to pojazd o napędzie własnym. On zwykle porusza się w składzie pociągów drogowych.

ładowność ciężarówki

Waga określa liczbę osi naczep samochodów ciężarowych. Organ mający jedną oś, jest przeznaczony do przewozu, o wadze do 2 ton, a dwie osie naczepy są w stanie przewozić do 8 ton. naczepa wieloosiowy przyrząd przeznaczony jest dla obciążeń, którego waga ponad 20 ton.

Wysokość ciężarówka z ziemi do góry, jego długość i szerokość określają użyteczne środki głośności. Średnio wynosi od 60 do 96 metrów sześciennych. Naczepa może być pneumatyczny lub sprężyny piórowe. Drugi przykład wykonania wynalazku stosuje się na ogół w warunkach terenowych.

heavyweight cargo

ciężar pojazdu wraz z obciążeniem określa się za pomocą dwóch kryteriów: Masa całkowita i osiowych obciążeń. Istnieją specjalne przepisy dotyczące tych kryteriów. Jeśli zostanie przekroczona co najmniej jedna z nich, obciążenie jest równe wagi ciężkiej. Do jego transportu wymaga specjalnego zezwolenia na transport i zapewnienie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Istnieją pewne wymagania dotyczące wysokości wagonu.