553 Shares 2502 views

Jak projektować noworodka do spania? Najbardziej skuteczne sposoby

Nie jest tajemnicą, że noworodki śpią nie jest, jak ich rodziców i starszych dzieci. Więcej w ciąży przyszłe mamusie zaczynają budzić się niepotrzebnie w środku nocy, ale równie szybko zasnąć ponownie – ponieważ ich ciała są gotowe do dziecka na świat i dostosowuje się do trybu uśpienia okruchy. Jednak pytanie, jak szybko umieścić noworodka do snu jest często przyczyną wielu kłopotów i zmartwień.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Najprostszy znany nam wszystkim od dzieciństwa. Pierwszym z nich jest – Kołysanki. Dzieci bardzo szybko uspokoić, słuchanie łagodnej melodii z powolnym powtarzalnym rytmem. Nawiasem mówiąc, niektóre badania wykazują inny ciekawy fakt: dzieci zapamiętać piosenki słyszał będąc jeszcze w łonie matki. Więc jeśli przed urodzeniem dziecka, to, powiedzmy, słuchać Björk, spróbuj zaśpiewać coś takiego – to jest prawdopodobne, że okruchy zajęłoby to lepiej niż tradycyjne kołysanki.

Sposób położyć noworodka do snu, ważną rolę odgrywa ciepła. Można zdecydować się na przytulne gniazdo kocami lub dywanie, jak kokon. I chyba najcieplejsze miejsce wydaje pierś ojca. Każde dziecko jest inne, ale upewnij się, że nie przegrzać. Szyjka i spoczywa na górnej części, muszą być ciepło, ale nie gorąco, oraz, oczywiście, nie mokre. Ale ręce i nogi w tym samym czasie może być dość chłodne.

Oczywiście, pomieszczenie, w którym spać dziecko musi być stale wentylowane, optymalna temperatura w pomieszczeniu – od 18 do 22 stopni.

Ważne jest, aby obserwować tryb dzień. Jeśli okruchy obudził się w nocy, nie dają mu hałaśliwe zabawki, trzeba mówić niskim głosem, a wszystkie czynności do wykonania, gdy miękkie światło lampy. Dzień jest jeszcze całkiem przeciwnie – położyć nacisk na jawie, rozmawiać, bawić się z dzieckiem. Naucz go do reżimu dnia, ale nie w tryb uśpienia – nie zmuszaj dziecka, aby się obudzić albo położyć się spać.

Istnieją inne sposoby, jak położyć noworodka do spania. Na przykład, niektóre dzieci uspokoić natychmiast, jeżeli dokonają lekki masaż, gładząc plecy, nogi i ramiona. Można użyć relaks aromatyczny olejek lawendowy.

Nie więcej myśleć o tym, jak położyć noworodka do spania pozwoli Ci korzystać z różnych wanien z ziołami. To może być bulion rumianek, waleriana, mięta, melisa, pospolity, sukcesja. Z reguły ich linami, a dopiero po konsultacji ze specjalistami – to należy rozumieć, że pewne składniki dziecka może być uczulony.

Poza tym już dawno udowodniono, że dzieci bardzo dobrze i szybko zasnąć przy dźwiękach tzw białego szumu. Plusk wody w łazience, mikser, suszarka lub pralka, szelest chłodnicy w komputerze, huk ulica – te dyskretne stłumione dźwięki uśpić jak oni są dorośli dzieci. I jest to kolejny trik, który pomoże Ci zrozumieć, jak projektować noworodka do spania.

Jeśli zdecydujesz się nauczyć dziecko dużo snu i zachować pozory reżimu, począwszy od 5 miesięcy możliwe jest ćwiczyć i radykalne sposoby. Na przykład, niektórzy eksperci doradzają, aby nie dać dziecku zasnąć do ostatniego, ale to rozpraszać go, nie próbując zmusić go do płaczu. Nie każda kobieta jest psychicznie przetrwać, ale po kilku tygodniach będzie owocować.

Tak, teraz wiesz jak umieścić noworodka do snu w nocy lub w ciągu dnia. Należy pamiętać, że dzieci nie chcą spać przez cały czas. Od czasu do czasu trzeba obserwować, uczyć się i poznawać świat wokół nich. Nie rób swoje dziecko spać, jeśli naprawdę nie chce.