246 Shares 6510 views

Wymiana radiatora w VAZ-2110. Instrukcje, powody zmiany. Budowa i działanie kaloryfera

Wszelkie silnik spalinowy potrzebuje dobrego radiatora. W tym celu w pojeździe, pod warunkiem radiator. VAZ-2110 wyposażony jest także w nich. Z biegiem czasu, jego wydajność pogarsza. Dlatego kierowcy wisi na zastępstwo.

Zasada działania urządzenia

Konstrukcja grzejnika VAZ obejmuje następujące elementy:

  • Obudowę, która składa się z dwóch połówek.
  • Połączenia.
  • Kurek spustowy.
  • Korek wlewu.
  • Zawory wlotowe i wylotowe.
  • Rdzeń.

W odniesieniu do substancji, osłona może być wykonana z miedzi albo z aluminium. Przylegający sutki gumowe. chłodziwo przepływa przez nią. Rdzeń składa się z szeregu rur mosiężnych. Są przylutowane do żeber chłodzących. Przeciw zamarzaniu poprzez układ przepływu górnego zaworu wypełniającego. Umieszczono na dnie beczki do spuszczania płynu. Poza elektryczny wentylator jest wyposażony w strukturze. Produkuje wymuszony obieg powietrza.

Powody wymiany

Radiator nie jest do konsumpcji, ale dlatego, że jego życie nie jest regulowany. Co więcej, liczba ta może być znacznie różni się w tym samym samochodzie i wahają się od trzech do dziesięciu lat lub więcej. To wszystko zależy od jakości cieczy, która została wylana do systemu, a także częstotliwość jego wymiany. Jeśli czas nie zmienia przeciw zamarzaniu, zaczyna wytrącać. Z tego powodu degradacji przepustowości w rurach. To może prowadzić do złego przenoszenia ciepła i w konsekwencji do przegrzania silnika. Innym powodem, dla wymiany chłodnicy do VAZ 2110 jest elementem awarii. A to może nie być tak oczywiste. Przykładowo kierowca może zastąpić niewielką pobieranie płynu ze zbiornika rozprężania. Wynika to dekompresji obudowy. A jeśli wcześniej naprawiany te grzejniki, to jest teraz łatwiejsze i szybsze do całkowicie wymienić.

Co jest na kaloryferze VAZ-2110 cenowym?

Kosztów wymiennika ciepła w zależności od materiału, z którego jest wykonany. Wcześniej mówiliśmy, że są z miedzi i aluminium grzejniki. drugi koszt o rząd wielkości mniej. Najbardziej dostępnym pod względem kosztów jest grzejnikiem „Luzar”. Można go kupić za tysiąc rubli. Produkty firmy są „Pramo” kosztuje około półtora tysiąca. Grzejnik aluminiowy posiada lekki. Jednakże, ma mniej ciepła. Ponadto, grzejnik aluminiowy rdzewieje. Jeśli chodzi o wyroby z miedzi, są cięższe wagi. Jednakże, wysoka skuteczność, która jest o 40 procent większa niż odpowiedniki aluminium. Koszt dwuczęściowy chłodnicy miedzi wynosi pięć i pół tysiąca rubli.

Narzędzia i akcesoria

Ten element jest zamocowany dość łatwo. Dlatego wymiana chłodnicy VAZ-2110 mogą być wykonane z minimalnym zestawem narzędzi. Aby to osiągnąć, musimy klucz 13, śrubokręt krzyżakowy, a także zdolność do drenażu płynów. Wskazane jest, aby korzystać z płaską misę. Jest możliwe zastosowanie (ściankę boczną nacięcia przed nim) 10-litrowy zbiornik z tworzywa sztucznego.

wymiana

Przed usunięciem radiatora na VAZ-2110, trzeba spuścić stary płyn chłodzący. Otwórz pokrywę i ustawić pod pojemnikiem wymiennika ciepła. Wyłączyć zawór spustowy za pomocą kluczy w systemie 13. próżnia nie tworzy się, to konieczne jest odkręcić korek zbiornika wyrównawczego. Ponieważ przepływ płynu znacznie szybciej.

Ponieważ system wykorzystuje się elektryczny wentylator wymuszonego chłodzenia, to jest konieczne, aby go odłączyć, jak również. Po pierwsze, należy odkręcić terminal, z którego jest zasilany. Następnie znajdujemy boki dwóch śrub mocujących. Odkręcić im klucza lub klucza. Następnie, trzeci odkręcić śrubę. Znajduje się on w dolnej części wentylatora. Następnie można łatwo odzyskać z lamp na zewnątrz.

Ale ta wymiana radiatora chłodzącego VAZ-2110 końce. Ponieważ wymiennik ciepła podłączony do systemu za pomocą dysz, konieczne jest usunięcie ich również. Te elementy kauczukowe są rozmieszczone na obwodzie części dolnej i górnej. Za pomocą śrubokręta Phillips odkręcić zaciski montażowe. Jak ponadto wymaga wymiany chłodnicy na VAZ 2110? A następnie delikatnie odłączenie rury. Należy pamiętać, że mogą one być mocno zaciśnięty w otworach. Dlatego konieczne jest zastosowanie siły. Nie uszkodzić kolejne dodatkowych komponentów są zlokalizowane. Następnie można usunąć stary grzejnik na zewnątrz. Musisz dostać go pod kątem (w silniku), w przeciwnym razie będzie to leżało na „TV”.

instalacja

Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Należy zwrócić uwagę na poduszce gumy, na którym znajduje się wymiennik ciepła. Jeśli są one popękane, należy je wymienić na nowe. To samo odnosi się do rur. Zaciski pożądane zastąpienie kompleks. Siedzenie na samych rurach, „Litol”. Więc zorientowali się, co radiatora VAZ-2110 cena i jak zastąpić je własnymi rękami.