891 Shares 9284 views

Dowiedzieć się, co artefakt

Na pierwszy rzut oka, na pytanie, co jest artefaktem związane z archeologią i literatury. Artefakty pojawiają się w opisach historycznych, fantazji i horrorów questów. Ale w rzeczywistości, to znaczenie terminu jest znacznie szerszy.

Co jest artefaktem

Słowo to pochodzi od łacińskiego artefactum, co tłumaczy się jako „sztucznie”. Tak, artefakty mogą być stosowane tylko nienaturalne przedmiotów, zjawisk, procesów. To wszystko jest wynikiem aktywności materialnej lub duchowej. Oznacza to, że w odpowiedzi na pytanie o to, co artefaktem nie myśli już o przedmioty, ale również sugeruje, organizacji publicznych, wysłanej wiadomości. Każdy artefakt ma nie tylko materialny wyraz, ale koniecznie i zawartości semantycznej.

W dziedzinie nauki, kultury i rozrywki

Jeśli chodzi o kulturę, artefakt można nazwać dziełem sztuki, różne zabobony, dzieł folkloru, obiekty stworzone przez człowieka. W nauce, to wynik eksperymentu, który pod wpływem nieprzewidzianych czynników. Unikalny wzór – to jest artefaktem w matematyce. W tej koncepcji Dokumentacji wskazują różne efekty nie związane z treścią dokumentu: plamy, zdjęć, itp …

Termin ten występuje nawet w psychiatrii. Jest artefaktem zwane nieadekwatne działania pacjentów kliniki złowionych w niezrozumiały dla nich lub nowej sytuacji. W komputerze role-playing gry online artefakt zwany rzadkie magiczne przedmioty, nadać moc odtwarzacza i inne zalety.

Historia artefakty

Naukowcy zidentyfikowali szereg grup związanych z przeszłości ludzkiej cywilizacji. Artefakty w starożytnej kultury – obiekty o znaczeniu symbolicznym. Paleoartefakty lub niezidentyfikowane obiekty kopalne – Co stworzone przez kogoś przed pojawieniem się Homo sapiens. Niektórzy badacze przedstawili na podstawie tych ustaleń są liczne hipotezy o pochodzeniu i historii naszej planety. Z punktu widzenia tradycyjnej nauki, niezidentyfikowane obiekty nie są jeszcze sztuczne i naturalne formacje bardzo podobne do obiektów przez człowieka.

W 20 wieku pisarz i uczony Ivan Sanderson Terence ukuł słowo out-of-miejsce artefaktu, co oznacza „out-of-miejsce artefakt.” Tak nazwać rzeczy i przedmiotów znajdujących się w nietypowych miejscach i zmuszając naukowców do puzzle nad ich pochodzenia i przeznaczenia.

Skąd pochodzi pudełku?

Pod koniec 19 wieku w Austrii górników znaleziono kawałek dziwny metalowy przedmiot na odpowiednim formularzu, który został nazwany ze względu na miejsce odkrycia WOLFSEGG żelaza. Para przeciwnych jego stronach były zaokrąglone, a cztery inne osoby oznaczone głębokie wycięcie. Ufologów są skłonni rozważyć Odkrycie to dar pozaziemskich cywilizacji. Konwencjonalna nauka ogłasza jego elementy starożytnego górników wciągarki.

tajemnicza kula

W Afryce, niezwykłe bale z odpowiednimi rowkami otaczającą znaleźć. Oni nazwany Klerksdorpskimi kulki. Na pierwszy rzut oka, są one wykonane z metalu ręki istoty rozumnej. Jednak naukowcy odkryli, że tajemnicze artefakty z przeszłości składać się z hematytu mineralnej, a są pochodzenia naturalnego.

tajemnicze ślady

W amerykańskim stanie Kentucky , geolodzy odkryli w piaskowca dobrze zachowanych śladów ludzkich sandały, które mogą być pozostawione do 250 milionów lat temu, gdy współczesna nauka mówi, że wiek ludzkości – nie więcej niż 5 milionów lat. Naukowcy zaprzeczyć, że drukuje pozostawione przez człowieka. Twierdzą, że jest to po prostu jak „wzór” w naturalnych formacjach geologicznych.

nienaganna konstrukcja

Starożytne ludzie mogli własnej technologii naukowców wiek określa się, ile później. Przykładem tego jest mechanizm, który powstał z głębi starożytnego zatopionego statku niedaleko greckiej wyspy Antikythera. Celestial obiekt jest zębnik kalendarz stworzony około jednej setnej BC. e. Naukowcy uderzył doskonałość Antikythera mechanizm, ponieważ dotychczas znane podobny wynalazek późniejszy okres (6 wieku naszej ery. E.), które są o wiele bardziej prymitywne niż znalezionego kalendarzu. Fakt ten sugeruje, zwłaszcza, że nie jest zawsze współczesna nauka prawa do oceny inteligencji i możliwości technicznych naszych przodków.

Jak je znaleźć

Ludzie chętni na poszukiwanie tajemniczych obiektów, można je znaleźć wszędzie. Żyzne miejsce do tego są wykopaliska archeologiczne , badania geologów. Podróż do miejsc, gdzie żaden człowiek nie upadł przed (lub stąpał bardzo rzadko), może to być również odpowiedź na pytanie o tym, gdzie znaleźć artefakt. Cóż, szukający magicznych przedmiotów w grze komputerowej mogą być wskazane, aby komunikować się z wielu swoich „kolegów”. Zawsze zaawansowanych użytkowników, którzy znaleźli kilkadziesiąt kijów-vyruchalochek.