703 Shares 2033 views

Praca w Bali dla Rosjan: funkcje, opcje i opinie

Wyspa Bali jest związana z wieloma turystami z rajskim miastem, gdzie chcesz wrócić, a czasami na dobre. Ta ostatnia opcja jest całkiem możliwe, ale konieczne będzie znalezienie pracy na wyspie, ponieważ zatrudnienie jest jedną z podstaw dla pobytu na terytorium wyspy z przyczyn prawnych.

Funkcje wyszukiwania pracy

Czy łatwo jest znaleźć pracę w Bali? Ci, którzy uważają, że znalezienie pracy na wyspie jest bardzo proste, rozczaruje, gdy dowiadują się, że znalezienie pracy na Bali nie jest takie proste, jak się wydaje. Niezależnie od zawodu, którego osoba nie posiada, najprawdopodobniej będzie ktoś z tych samych umiejętności. Balijscy – rdzenni mieszkańcy – to 3,6 tys. Osób, główna okupacja – rolnictwo. Reszta ludności, około miliona ludzi, jest obcokrajowcem.

Możliwe opcje zatrudnienia

Nawet przy aktywnym poszukiwaniu odpowiednich wakatów, praca może zostać znaleziona i otrzymana dopiero po kilku miesiącach. Jak mogę znaleźć pracę na Bali, z kim pracować? Wybór miejsc pracy na wyspie jest minimalny, zgodnie z referencjami kandydatów. Większość wakatów związanych jest z sferą turystyczną. Znajdowanie cudzoziemca w Bali może:

 • W branży hotelarskiej;
 • W wynajmie i utrzymaniu wille na wyspie;
 • W transporcie towarów z / do Bali.

Jeśli chcesz znaleźć pracę na Bali nie mówi po angielsku, szanse na znalezienie pracy są prawie zerowe. Praca w Bali dla Rosjan wymaga obowiązkowego posiadania, przynajmniej angielskiego. W przeciwnym razie nie będzie można znaleźć wakatu z wysoką pensją, oceniając odpowiedzi naszych rodaków.

Proces poszukiwania pracy jest dość trudny, ponieważ wakaty nie są zlokalizowane w jednym miejscu. Nie ma specjalnych stron oferujących pracę, gdzie można znaleźć interesujące oferty i umieścić CV.

Poszukując miejsca w określonym obszarze najlepiej po prostu przeglądać firmy i firmy za pośrednictwem internetu, a następnie skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą. Dostępne prace w szkole surfingu na Bali, turystyka.

Według osadników na wyspie prace można znaleźć w gazecie BaliAdvertiser, w społeczności tematycznej Facebook (na przykład Bali Jobs, Bali Expats Community, BaliBlogger, "Razem w Bali", "Bali: życie na wyspie" i inne).

Zatrudnienie dla Rosji

Jednym ze sposobów na pobyt w Bali dla Rosjan jest praca i uzyskanie wizy pracy. Pomimo popularności wyspy sfera gospodarcza nie jest bardzo rozwinięta. Osiem procent ludności Bali nie ma oficjalnej pracy, tzn. Znajduje się w stanie bezrobotnych, a to pomimo faktu, że 10% z nich ma wystarczające wykształcenie i kwalifikacje.

Większość pracodawców zatrudnia indonezyjskich mieszkańców niż cudzoziemców. Są jednak zawody, w których cudzoziemcy są po prostu potrzebni. Te wakaty to:

 • Pracownicy baz turystycznych i sportowych;
 • Specjaliści z dziedziny elektroniki;
 • Pracownicy w budowie maszyn;
 • Specjaliści w placówkach medycznych;
 • Nauczyciele w placówkach oświatowych.

Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem, zatrudnienie cudzoziemca musi mieć wysokie kwalifikacje w sferze zainteresowania Bali. Ponadto, aby zdobyć pracę, musisz udowodnić swoje umiejętności zawodowe z wyższym wykształceniem i doświadczeniem w przemyśle od co najmniej pięciu lat.

Praca na wyspie dla Rosjan koncentruje się w sektorze turystyki i biznesu. Ponieważ w Bali istnieje wiele szkół surfingu, jogi i innych aktywnych form rekreacji, dla Rosjan, te sfery będą bardzo istotne. Rosyjscy mieszkańcy bardzo potrzebują bezpośredniej pracy z turystami z Federacji Rosyjskiej, co potwierdzają opinie osób pracujących na wyspie.

Opcjonalnym warunkiem jest opanowanie języka na wysokim poziomie, konieczne będzie komunikowanie się w sprawach codziennych.

Oprócz szkół specjalizujących się w sporcie, wyspa wymaga personelu hotelowego. Mieszkańcy Rosji, Ukrainy i krajów WNP mogą również znaleźć miejsca pracy w takich miejscach. Mimo że rubel znacznie spadł, mieszkańcy różnych krajów, w tym Rosji, wciąż przyjeżdżają na Bali. Jest pozytywna chwila – aby wejść na wyspę, obywatele Federacji Rosyjskiej od roku 2015 nie potrzebują już wizy.

Nawiasem mówiąc, na Bali bardzo często można spotkać organizacje, których dyrektorzy to Rosjanie. Tak więc można rozważyć taki wariant poruszania się w celu zatrudnienia, jak stworzenie własnej firmy.

Zezwolenie na pracę

Na wyspie zabrania się pracy nielegalnej, ale mimo to można znaleźć nielegalne prace na Bali, takie jak:

 • Pielęgniarka;
 • Opiekun;
 • Przewodnik.

Jeśli ktoś chce uzyskać oficjalną robotę, musi wydać wizę. Bardzo ważne jest tak zwane CITAS, które w tłumaczeniu rosyjskim oznacza "zezwolenie na pobyt czasowy". Ta usługa ma wiele rodzajów, z których jedna może być określana jako wiza dla najemnych pracowników. Aby uzyskać CITAS, konieczne jest dostarczenie takich dokumentów, jak:

 • Oryginał i kopie wszystkich stron paszportu zagranicznego (oryginał pozostaje z obcym, konieczne jest tylko sprawdzenie wraz z kopią);
 • Jeśli jest dyplom ukończenia szkoły wyższej, powinien być przetłumaczony na język angielski, notarialnie i udostępniony innym papierom;
 • Konieczne jest ubezpieczenie w jakiejkolwiek firmie ubezpieczeniowej;
 • Zrób osiemnaście zdjęć na czerwonym tle, z których sześć powinno mieć 2 x 3 cm, kolejne sześć zdjęć – 3 x 4 cm, a zdjęcia odpowiadające rozmiarowi 4 x 6.

Kilka niezbędnych dokumentów przygotowuje sam pracodawca. Następnie pakiet dokumentów jest przesyłany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu rozpatrzenia.

Rosyjska wioska RD 2 na wyspie

W Bali (wśród nowo przybyłych) pojęcie RD 2 jest rozpowszechnione, odszyfrowywane – dom dla zdalnych pracowników. Usługa obejmuje wykorzystanie specjalnej przestrzeni przeznaczonej do pracy zdalnej, czyli pracy w globalnym Internecie. Dalsze prace (w Bali, w innych "narodzinach paradoryzacyjnych" lub w Moskwie) stają się coraz popularniejsze.

W Bali znajdują się tak zwane pensjonaty, w których można się przenieść i prowadzić odległe czynności. Dodatkowo możesz wziąć udział w specjalnych szkoleniach, które dają początkowe pojęcia i umiejętności zarabiania przez Internet. W Bali uczą się otrzymywać dochody z dowolnego miejsca na świecie.

Cele programu "Dom macierzysty":

 • Możliwość wyboru i opanowania zawodu zdalnego pracownika;
 • Pomoc w uzyskaniu pierwszego dochodu za pośrednictwem Internetu;
 • Pomóż w znalezieniu klientów jednorazowych projektów i potencjalnych pracodawców na długoterminową współpracę.

Jest to bardzo interesujący program dla tych, którzy chcą zarabiać na odległość, na podróż i na wakacje w innych krajach.

Zatrudnienie pracownika w instytucji medycznej na wyspie

Praca w Bali Obywatele rosyjscy, a także cudzoziemcy z innych krajów są do dyspozycji, szczególnie sezonowo. W celu oficjalnego zatrudnienia należy nauczyć się języka Indonezji. Cudzoziemcom nie ma możliwości pracy w biurze podróży, a także specjalistów w placówkach medycznych. Ale jeśli ludzie, którzy mają zamiar przenieść się na wyspę mają wysokie kwalifikacje w dziedzinie medycyny, mogą otrzymać osobiste zaproszenie do pracy lub zorganizowania swojej praktyki. Praca lekarza w Bali jest dostępna tylko dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Pracuje jako szef kuchni na Bali

Kucharze, a także personel medyczny, są bardzo poszukiwanymi pracownikami na Bali. Pracodawca może zatrudnić cudzoziemca tylko wtedy, gdy nie można znaleźć lokalnego rezydenta na wolne miejsce.

Wiza socjalna

Znalezienie pracy na Bali nie jest łatwe, szczególnie trudne do znalezienia pracy w Internecie. To trochę czasu, aby dostosować się do klimatu, zwiedzania okolicy i po prostu odpocząć na wyspie. Z tych powodów powstaje tak zwana wiza socjalna, która pozwala na pobyt na wyspie Bali przez długi okres, czyli od dwóch do sześciu miesięcy. Czas ten wystarcza na odpoczynek i wolne poszukiwanie odpowiedniego miejsca pracy.

Główne cechy wizy społecznej

Głównymi cechami, które mają wizę społeczną, są:

 1. Na samej wyspie Bali nie ma możliwości zorganizowania. Konieczne jest zgłoszenie się do ambasad, które znajdują się w innych krajach. Rejestracja jest możliwa zarówno w ambasadzie Indonezji, jak iw Moskwie, a także w Azji.
 2. Ta wiza oznacza stałe miejsce zamieszkania na terytorium wyspy przez cały okres ważności dokumentu zezwoleń.
 3. Sama wiza jest ważna przez dwa miesiące, po czym trzeba ją odnowić. Jednakże wizy można odnowić maksymalnie cztery razy, w wyniku czego okazuje się, że maksymalny okres pobytu na terytorium Bali wynosi nie więcej niż sześć miesięcy.
 4. Przy wydawaniu wizy socjalnej konieczne jest zapłacenie za Stany Zjednoczone Ameryki czterdziestu pięciu dolarów, ale nie zapominaj, że nie można złożyć tej opłaty z karty bankowej. Ambasady przyjmują jedynie papierowe pieniądze.

Dokumenty dotyczące uzyskania wizy

Aby wydać taką wizę, musisz zebrać pakiet dokumentów:

 • Paszport zagraniczny, którego ważność musi wynosić co najmniej sześć miesięcy od daty złożenia dokumentów;
 • List sponsorujący, że potencjalny pracownik powinien otrzymać od przedstawiciela prawnego Bali (w tym artykule można skontaktować się z hotelem, w którym planuje się przyjazd do miejsca zamieszkania osoby w Indonezji, inną możliwością jest zażądanie od firmy listu, w którym można wypożyczyć pojazd z wyprzedzeniem w formie Motocykl lub samochód, po których zostanie wysłany list, jeśli żadna z powyższych opcji nie doprowadzi do pożądanego rezultatu, należy zwrócić się o pomoc do organizacji specjalnych, Wysyłają, tak zwane "listy szczęścia" za opłatą, list będzie kosztował około czterdziestu dolarów amerykańskich);
 • Dwa kolorowe zdjęcia o rozmiarze trzy na czterech centymetrach.

Jeśli nie otrzymasz wizy w Moskwie, ale w krajach Azji Południowo-Wschodniej, pracownicy mogą żądać biletów tam iz powrotem. Możesz wydać wizy bez wychodzenia z wyspy, ale potrzeba dostarczenia biletu pozostanie.

Na wyspie Bali możesz nie tylko dobrze spędzić czas, zrelaksować się, cieszyć się niezapomnianym przeżyciem, ale także otrzymać pracę. Wtedy bajka będzie kontynuowana.