881 Shares 1328 views

Lilie. Przygotowania do zimy: fachową poradę

Lily jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych roślin krytych i ogrodowych. Ten kwiat ma ogromny wybór kolorów i rodzajów, które pozwalają, aby każdy ogród unikalnym dziełem sztuki. Dlatego początkujący ogrodnicy często są zainteresowani w procesie lilii hibernacji. Przygotowania do zimy rośliny te dotyczą one nie mniej niż sposobów właściwej pielęgnacji i uprawy szczególnie delikatnych odmian.

Lilie są bardzo popularne wśród ogrodników częściowo ze względu na jego bardzo długi okres kwitnienia. Z należytą starannością, roślina ta jest w stanie zadowolić kolory swojego pana przez miesiąc. Również wiele cieszyć się ich delikatny smak, to dlatego, że z nim lilie, które przygotowują się do zimy – bardzo ważny proces, ponieważ kobieta, którą kochał. Ponadto, lilia jest często używany przez florystów do wytwarzania różnych kompozycji ze względu na fakt, że mogą one być bardzo długi czas, aby stać się w naczyniu, a nawet w postaci cięcia. Ponadto zamknięte pąki kwiatów będzie nadal kwitną cicho.

Lilie: przygotowanie do zimy

Warto wspomnieć, że to bulwiasta bylina , która kocha i potrzebuje dużej ilości ciepła i światła. Lily łatwo wytrzymać bardzo gorące dni, ale bardzo źle znosi zimnych porach roku. Sprawa, przede wszystkim, że został obsadzony bardzo płytkie, a na pierwszym mrozem korzenie roślin mogą po prostu umrzeć.

Co robić po zimie, aby utrzymać je przy życiu rośliny takie jak lilie. Przygotowania do zimy zaczną z kilku podstawowych technik, znane specjalistom ogrodników:

  • Przed początkiem zimnej pogody łodyg tej rośliny są starannie wyciąć w odległości około dziesięciu centymetrów od ziemi.
  • Glebę wokół bulw Lily bardzo ostrożnie poluzować lepszej termoregulacji i zachowania ciepła.
  • Po odkręceniu lilia ściółkę. Odbywa się to zazwyczaj w ciepłej suchej pogody do zwilżenia ściółkę nie rozpocznie i nie gnije. Najlepsze z tego wszystkiego jest wykonany z trocin zmieszanych w równych częściach z igieł sosnowych. Ta mieszanka pozwoli roślinie, aby uzyskać wymaganą ilość tlenu i ciepła, aby przeżyć.
  • Przygotowywanie róże dla zimowego schronienia jest zakończona specjalną ściółkę filmowej. Zapobiegnie to gnicie. Krawędzie folii jest zazwyczaj stałe z kamieni lub płyt.

Jak przygotować się do zimy lilia w niestabilnych warunkach pogodowych

Na wsi, znamienny zimy z częstymi zmianami temperatury, lilia zazwyczaj wykopane na zimę w bardziej sprzyjających warunkach. Aby usunąć kwiat z ziemi muszą być wykonane przed pierwszym mrozem. Tuleje wykopuje się grudki ziemi i umieszczano w specjalnych pojemników lub garnki wstępnie przygotowane w tym gleby. Po to garnki są zazwyczaj umieszczane w piwnicy w temperaturze zera. Ma to zapewnić, że Lily nie jest zamrożony, ale w stanie hibernacji. Na podejściu wiosennych doniczki umieszczonych w ogniu, w którym rośliny cebulowe zaczynają dawać pierwsze kiełki. W tym czasie, Lily karmione, pojone i gotowe do sadzenia wiosną w otwartym terenie.