857 Shares 2970 views

Arcydzieła światowego kina i ich uznawania

Wszystkie obecnie znane klasyki światowego kina udało się podnieść najbardziej różnych, czasem trudnych tematów, które nie zostały zaakceptowane mówić otwarcie. Jednak nie zawsze tak było.

Powstał w 1895 roku kina, jako taka nie została natychmiast uznana za jedną z form sztuki, wbrew powszechnemu przekonaniu. Przez długi czas służył jako zabawy nudzić publiczności. Działki i działanie na ekranie pojawi się, raczej niż farsą.

Gdy kino znalazł swoje prawdziwe oblicze? Jest rzeczą naturalną, że wszystkie arcydzieła światowego kina otrzymała uznanie opinii publicznej nie jest od razu. Rodzaj kryteriów w celu określenia takie filmy można uznać, być może, ich znaczenie dla sztuki filmowej w ogóle.

Jest to niemożliwe, aby dokładnie wskazać, kiedy ta sztuka znalazła swój własny styl wypowiedzi. Jednakże, możemy śmiało powiedzieć, że arcydzieła światowego kina pierwszy zaczęły pojawiać się tylko wtedy, gdy zdecydował się na desperacki krok w tym czasie – w celu rozwiązania ważnych problemów społecznych i pracowniczych.

Były filmy, które sprawiają nam myśleć o odwiecznych wartości i ideałów, o sens życia. Często zdarza się, że nie mogą być oglądane bez uczucia głęboko Bohaterami empatii.

I wreszcie, stały się sztuką w pełnym tego słowa znaczeniu, jak odróżnić swoistą wizję i ogromny kunszt prezentacji.

Można powiedzieć, że te przepisy przestrzegane wszystkie znane dziś Arcydzieła lista filmów na świecie gdzie można zacząć od filmu fabularnego punktu orientacyjnego, jako „nietolerancji”.

Ten film powstał przez amerykańskiego reżysera DW Griffith, i została opublikowana w 1916 roku. Film jest uważany za arcydzieło kina niemego. Historycy nawet nazwać to jedyny w swoim rodzaju kinofugoy, bo Griffith był w stanie opisać nie jedną, ale cztery epoki – od starożytnych Babilończyków aż do 1914 roku.

Dlaczego filmy to arcydzieła światowego kina Jest on kierowany przez „Nietolerancji”? Dyrektor udało się stworzyć niepowtarzalny płótno, na którym wyświetlany film wymusza wysokie ideały ludzkiej wolności od ucisku, a także kompleksowe moc miłości, która nie zna granic.

Bardzo ładny obrazek zamilkli horror „Nosferatu” w reżyserii niemieckiego reżysera Fridrihom Murnau z powrotem w 1922 roku, a surrealistyczne krótki film niemy „Pies andaluzyjski”, sponsorowany przez hiszpański Salvador Dali i Luis Buñuel w 1928 roku.

Oczywiście, wiele z arcydzieł światowego kina są często zainteresowane i takie ostre kwestie jak faszyzm. Znamiennym przykładem jest film „Nocny portier”, nakręcony w 1974 roku przez włoskiego Liliany Cavani.

Film – o nienaturalnym przyciąganie i miłość, wybuchła między byłymi więźniami obozów koncentracyjnych i nazistowskiej SS. Nikt przed Cavani nie czegoś takiego strzelać, tym bardziej otwarcie, tak że film zrobił ogromne wrażenie na publiczności.

Mówiąc o kinie Radzieckiego. Oczywiście, arcydzieła światowego kina Obejmują one wiele zdumiewających i zachwycających obrazów pochodzących z ZSRR.

Jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów nazywa Andreya Tarkovskogo. Się już klasycznych filmów takich jak „Andrieja Rublowa” w 1966 i „Stalker” 1980, nakręcony na podstawie powieści braci Strugackich, a lista ta może zostać przedłużony. Prawie każdy dyrektor obraz jest uważany za arcydzieło.

Cinema byłaby niepełna bez takiego mistrza amerykańskiego kina niezależnego, David Lynch. W 1980 roku zaszokował świat poprzez usunięcie filmu „Człowiek słoń” Joseph Merrick – słynny brytyjski, który żył w XIX wieku.