697 Shares 3979 views

Kiedy rodzice dzieci rozwodu: jaka jest ich przyszłość.

Tworzenie rodziny, nikt nie myśli, że małżeństwo może być krótkotrwały, po relacje podczas gdy przyjdzie do niczego, i będzie musiał rozwodu. Jeśli wczoraj dziwactwach ukochanego męża wydawał się miły figle i zachcianki żony postrzegane jako coś oczywiste, że po pewnym czasie stają się dwa rodzimy osoba obcych do siebie.

Współżycie dwojga ludzi nazywa rodzina może być tylko odcinek, ale kobieta i mężczyzna poświęcić się dla wspólnych dzieci. Uzasadnione, aby to zrobić, taka sytuacja jest postrzegana samych dzieci i ich wpływ rozwodu rodziców? Są to pytania postaramy się odpowiedzieć pełniej.

Oczywiście, warto do ostatniej próby zapisania relacji, ale jeśli rodzina pozostała tylko na papierze, a dziecko i dorośli są w stanie ciągłego stresu, myśleć o tym, co dzieci po rozwodzie będą czuć się znacznie lepiej i wzrośnie pełnoprawnym osobowość.

Wielu rodziców rozwiązywania własnych problemów, nie zauważają, że ich dzieci są chcąc nie chcąc uczestniczyć w dyskusji w kwestiach wszystkie Pomieszczenia dla dzieci, które mogą zanurzają je w stan głębokiego stresu.

Jak dzieci mogą doświadczyć rozwodu rodziców i że w ten sposób czuje?

Psychologowie poprawnie wskazać, że mama i tata muszą być uczciwi wobec swoich dzieci, niezależnie od wieku tych ostatnich. Zrozumiałe jest, że trzyletnie dziecko i młodzieży dwunastu wyjaśnić sytuację w różnych słów, ale sens opowiadane powinna pozostać taka sama w obu przypadkach.

Reakcja dzieci do rozwodu ludzie kochali za to może być bardzo różny i zależy od wieku dziecka i ogólnego nastroju w rodzinie. Ale nie ważne jak bardzo urósł, nacisk należy położyć na imię dziecka.

Dla dziecka w wieku 2-4 lat, rozwód wygląda wyjazdu z domu jednego z rodziców, a dziecko nie może zrozumieć przyczynę takiej sytuacji. W tym przypadku najbardziej poprawne powiedzieć swego syna lub córkę, dlaczego drugi rodzic nie będą już mieszkać razem ze swoją rodziną, ale powinno być w każdy sposób, aby podkreślić, że mama lub tata nie zapomni o swoich dzieciach i pokocha go nadal.

Rozwód i dzieci w wieku przedszkolnym (5-7 lat) – jest to zupełnie inny problem, w porównaniu do pierwszego przypadku. Tutaj dziecko jest już wyraźnie świadomy, że jedno z rodziców będzie żyć oddzielnie, nawet do tego stopnia jego rozwoju rozumie, że mama i tata przestał kochać siebie. Odejście z rodziny macierzystej muszą zrozumieć, że dziecko potrzebuje jego wsparcia i komunikacji, a zatem powinny być postrzegane z dzieckiem tak często, jak to możliwe.

Nastolatki są już świadomi, że taki rozwód, ale te dzieci po rozwodzie może włączyć do wewnątrz, często niegrzeczne rodzica, z którym pozostał, często znacznie zmniejsza ogólną wydajność w szkole. Aby to dziecko opamiętał, może upłynąć dość długi okres czasu, a podczas tego okresu, nastolatek potrzebuje zwiększonej uwagi od obojga rodziców. Jednocześnie, pożądane jest uważną, z którym zaprzyjaźnia syna lub córkę, dla dzieci po rozwodzie starają się wyrażać siebie, i robią to często w formie protestu. Mówimy o tym, że jeśli mama lub tata nie wolno wnosić do domu przyjaciela lub dziewczyną, teraz może pojawić się ta na wyciągnięcie ręki. Tutaj, w każdym razie jest to niemożliwe, aby zorganizować skandal i skarcić syna, starają się je zrozumieć, dotrzeć i udzielać porad.

Starsze dzieci po rozwodzie rodziców mieć obiektywną ocenę sytuacji i są w stanie reagować na to jak dorośli. Jednak, jak wiadomo, każdy człowiek jest inny, a to oznacza, że mogą pojawić się problemy nawet z dwudziestoma syna lub córki.