277 Shares 2116 views

Ekonomiści – napędza biznes

Od końca ubiegłego wieku do współczesności ekonomii zawodu pozostaje najbardziej modne. Kryzys poczyniła pewne korekty do popularności tego zawodu. Czy łatwo jest znaleźć Ekonomiści pracy, czy zrobić absolwentów szkół wyższych w tym kierunku?

Wiele kandydaci mają tendencję, aby zapisać się instytucji gospodarczych, ale nie każdy wie, jakie funkcje są wykonywane przez ekonomistę i jaki jest sens jego pracy. Co to jest zawód ekonomisty? Zbadajmy to bardziej szczegółowo.

Ekonomista – kto to jest?

Ogólnie rzecz biorąc, ekonomiści mogą być przypisane do ekspertów zapewniających przedsiębiorstw, firm skuteczna działalność gospodarcza. Najczęściej ten zawód przylega do marketerów, finansistów, księgowych, menedżerów.

Ekonomiści – Są to ludzie, którzy są zawsze duże zapotrzebowanie w tych przedsiębiorstwach, w których konieczne jest przeprowadzenie analizy bieżącej działalności gospodarczej, to jest zobowiązany do obliczania finanse, środki kontrolujące przepływ. Ten zawód jest zawsze potrzebna, można ją śmiało przypisać do zapłaty. Ze względu na fakt, że wielu pokrewnych dziedzinach, zakres działań jest szeroki. Na przykład, ekonomista-Manager – wysoko wykwalifikowanych, zaangażowanych w obszarach zarządzania. W ubiegłym wieku, pojęcie kierownika kiedy firma została zaproszona asystentów (kontrola). Zarządca powinien mieć jasny plan i organizować pracę w przedsiębiorstwie, aby uczyć ludzi, aby rozpowszechniać obowiązków, w ogóle wszystko, co trzeba wiedzieć o skoordynowanej pracy personelu. Teraz menedżerów w dużych organizacji w każdym dziale, są one odpowiedzialne za jakimś wąskim ostrości, takie jak reklamy, manager sales manager lub kierownik-ekonomista.

Co trzeba wiedzieć?

Ekonomista – to zawód, który jest podstawą do wyższego wykształcenia ekonomicznego. Ponadto, w określonym kierunku, trzeba mieć odpowiedni zestaw wiedzy. Dla analityk finansowy potrzebny do celów statystycznych – z drugiej strony, dla sektora finansowego Zarządzania, – trzeci. Na ogół każdy ekonomista musi posiadać analityczny umysł, mają matematycznego sposobu myślenia, być sumienny i skrupulatny w pracy, aby móc szybko skupić się w każdej sytuacji. Często kariera ekonomista rozwój musi znać języków obcych. A na pewno płynnie po angielsku mają pozytywny wpływ na poziom płac.

Co ekonomiści trzeba wiedzieć?

Ekonomiści – są profesjonalistami, dobrze zorientowani w złożonych aktów prawnych, przepisów, nakazów i dyrektyw. Oni po prostu muszą nauczyć się cały nowy materiał wytyczne dotyczące audytu, rachunkowości, analizy działalności gospodarczej. powinien:

 • Aby zrozumieć zawiłości planowanych prac gospodarczych.
 • Wiedzieć zlecenia razrabatyvanie rocznych planów finansowych na przyszłość, różne biznesplany.
 • Zrozumieć odpowiedzialność wszystkich rekordów.
 • Aby dowiedzieć się kolejność rozwoju finansowego, kosztów robocizny materiałów.
 • Poznać wszystkie metody rachunkowości statystycznej oraz analizy ekonomicznej.
 • Wraz z wprowadzeniem nowych technologii i technik ekonomista musi określić ich efektywność kosztową.
 • W sporządzaniu umowy znać zasady rejestracji materiałów, technik i metod pracy obliczeniowej.
 • Wyraźnie znać i przestrzegać czasu i odpowiedzialności.
 • Studiowanie doświadczenie zagranicznej i krajowej racjonalnej organizacji gospodarki w produkcji, gdy warunki rynkowe.
 • Poznać metody rynkowe rolnictwa, technologii produkcji, konserwacji sprzętu dla sprzętu.
 • Nauczyć się podstaw prawa, zasad i przepisów dotyczących ochrony pracy pracy.

Ekonomiści – są pracownicy, którzy muszą się kierować w swoich działaniach opracowanych opisów stanowisk pracy. Powołuje i odwołuje ekonomista, zgodnie z zarządcą zamówienia.

Główne obowiązki

Ekonomiści obowiązki obejmują szerokie pole działania, jak zawód przecina rachunkowości, zarządzania, zarządzania finansami. Szczególne obowiązki zależą od specyfiki przedsiębiorstwa, podziału zadań między służbami innych cech Business. W niektórych firmach, ekonomiści pracują nad planem biznesowym, gdzie niektóre służyć jako księgowych, koszty przeprowadzenia studium wykonalności, określenia poziomu wydatków. Czasem nawet tak, że ekonomiści są zaangażowane w inwestycję, obliczyć perspektyw biznesu, aby rozwiązać strategicznych wyzwań. Wskazówki, jak się wydaje, dużo – to złożoność. Ale z drugiej strony, wyższe wykształcenie ekonomiczne daje możliwość budowania kariery w wielu dziedzinach biznesu.

Perspektywy ekonomiści pensja

Ekonomiści – ludzie patrząc daleko w przyszłość. Każda z nich zaczyna się od zwykłego biura, ale wiele z powodzeniem poruszać się po drabinie kariery, stając się potem kierownik działu lub zarządcy przedsiębiorstw. Początkujący mogą liczyć na zarobki od 800 do 1000 dolarów. Często pensja zależy od specyfiki firmy: w żywności, pensje branży budowlanej osiągnąć 1500 $. Zwiększyć przychody, gdy nie jest wzrost doświadczenia i drabiny kariery. Doświadczeni ekonomiści uzyskują dochody w firmie od 1500 do 3800 dolarów. Chociaż dużo ma, oczywiście, zależy od specyfiki, wielkości i rentowności firmy (i ewentualnie o wiele bardziej skromne sumy). Jeśli masz analitycznego myślenia, pracy z liczbami – to twoja sprawa, to wytrwałość, sumienność, z zawodu ekonomista dokładnie pasuje.