693 Shares 5466 views

Gene Simmons, muzyk legendarnego zespołu Kiss

W odległych latach 70., w czasach kultury rockowej, w Ameryce rozpoczął swoją karierę, Gene Simmons, muzyk, który teraz zna wszystkich. Znany był nie tylko jako współzałożyciel legendarnego zespołu Kiss i doskonały grany na gitarze basowej, ale także z ekscentrycznym wyglądem. Obraz demona, który Simmons regularnie demonstrował na scenie, stał się prawdziwą ikoną rocka tych lat. Teraz taki wstrząs jest rzadkim zjawiskiem, punktem wyjścia dla odległej epoki, która na zawsze pozostanie w sercach fanów ciężkiej muzyki.

Wczesne lata w Izraelu i przeprowadzka do Ameryki

Gene Simmons nie był Amerykaninem. Przyszły muzyk rockowy urodził się 25 sierpnia 1949 roku w izraelskim mieście Tirat-Carmel. Wtedy miał inną nazwę – Chaim Vitz. Dorastał w niepełnej rodzinie. Jego rodzice, Florencja Klein i Feri Vic, rozwodzili się, kiedy był jeszcze dzieckiem.

Życie w Izraelu było pełne trudności i potrzeb, a w wieku ośmiu lat Haim, wraz z matką, opuścił kraj, aby znaleźć swoją drugą ojczyznę – USA – za granicą. W Nowym Jorku czekał na nowe życie i nowe imię – Eugene Klein. Jednak to nie było dla niego na zawsze. W swoim czasie jako gitarzysta basowy, Kiss, Eugene zmienił nazwisko na bardziej euforyczną scenę – Gene Simmons.

W Ameryce musiał przezwyciężyć wiele trudności, a przede wszystkim barierę językową. Simmons znał węgierski i hebrajski, ale nie angielski. Jego Gin studiował, spędzając całe dni w żydowskiej szkole, gdzie matka dała ją chronić przed kłopotami, a ciężko pracowała, aby zarabiać na utrzymanie rodziny.

Pierwsze pomysły twórcze i ich ucieleśnienie

Rok później Gene opanował język i wstąpił do regularnej szkoły amerykańskiej. W tych latach otworzył wspaniały świat komiksów. Historie z Superman i Batmana urzekły wyobraźnię przyszłego frontman zespołu Kiss i miały znaczący wpływ na tworzenie twórczego elementu jego osobowości, a później na scenie.

Simmons opublikował nawet własne komiksy Cosmos, rysowane ręcznie i reprodukowane na mimografii. Powstały prawdziwy entuzjazm dla kolegów z Giny, ale nie nadawały się do sprzedaży. Jednak Simmons mógł inaczej zarobić na swoim hobby. Szukał używanych komiksów i sprzedawał je, jeśli to było opłacalne.

Dlaczego Gene Simmons postanowił zostać bogatym i sławnym basistą?

Przyszły muzyk w młodości zaangażował się w te czynności, które mogły przynieść pieniądze. Widząc, jak ciężko pracowała Florencja, Simmons próbował pomóc matce: pracował półmrok w sklepie rzeźniczym i nosił gazety. Wtedy to postanowił, że zrobi fortunę i stanie się sławny.

W wieku 14 lat znalazł swoje prawdziwe powołanie, które dało mu bogactwo, sukces i chwałę. W lutym 1964 roku po raz pierwszy zobaczył koncert Beatlesów. Tuż przed przyszłą legendą o scenie rockowej, cztery młode panie z Liverpoolu stworzyły muzykę geniuszową, która uderzyła Simmona i zmusiła ją do pracy twórczej.

Gene już wiedział, jak grać na gitarze. Jednak od tego dnia jego stosunek do muzyki stała się poważna. Na początku kariery Simmons nie zmienił swojej grupy. Grał zarówno w Lynx, jak iw Long Island Dounds. Wtedy postanowił porzucić zwykłą gitarę. Przecież wszystko gra się na nim. Jean preferował bas dla niej, co natychmiast podkreśliło go z ogólnej masy muzyków.

Jak pojawił się zespół Kiss?

Po wyjściu z Lynxa, potem na Long Island Sounds, Simmons dołączył do Bullfrog Bheer. Zespół nagrał piosenkę Leeta, która lata później weszła do jednej ze zbiorów Kiss. A na początku lat 70tych Simmons spotkał Stanleya Eisena (Paul Stanley). Razem stworzyli pierwszy poważny projekt – Wicked Lester.

Po zgromadzeniu dość silnego zespołu muzycy nagrali pierwszy i, jak się okazało, ostatni album. Firma Epic Record, z którą współpracowała, systematycznie odroczyła podpisanie umowy. W rezultacie jej wiceprzewodnicząca nie lubiła materiału nagranego przez grupę. Album nigdy nie został wydany, co było ogromnym ciosem dla muzyków. Jednak niepowodzenie nie jest pretekstem do rezygnacji, jak zdecydował Gene Simmons. Grupa, którą utworzył w związku z Paulem Stanleyem, miał stać się jakościowym projektem z chwytliwym obrazem i bardziej agresywną muzyką.

Nazywa się Kiss. W składzie, oprócz Gene Simmons i Paul Stanley, należały Ace Frehley i Peter Criss. Razem stworzyli unikalny wizerunek grupy. W dużym stopniu pod wpływem sugestywnego wyglądu rockera szokowego lat 70-tych autorstwa Alice Cooper, filmów grozy i komiksów, których wszyscy członkowie Kiss nareszli. Nie tylko zwykli nowojacy chodzili na scenę, ale "Cat Man", "Star Child", "Space Ace" i "Demon". Muzycy nie stracili. Oburzające kostiumy, sugestywny makijaż, spektakularne pokazy połączone z agresywną atmosferą sprawiły, że stały się ulubionymi na świecie.

Legendarny wizerunek demona

Szczególnie rozpoznawalny był wizerunek demona, który Jean Simmons wybrał sobie. Wzrost muzyka, który wynosił 1,88 m, był po prostu "kosmiczny". W końcu nosił buty-buty w straszliwie wysokim piętrze. W klasycznej wersji były pokryte srebrzystymi łuskami, a koronki zwieńczone były smokami z ognistymi oczami. Oprócz nich legendarny basista nosił masywny pancernik i oprawione naramienniki. Na tyłach Jin były skórzane skrzydła, jak nietoperz. Na twarzy posługiwał się czarno-białym makijażem. Uzupełnia wizerunek demonicznej gitary w postaci asa piki lub topora.

Malowany w niebiesko-czarnych włosach muzyk związany w bułce na czubku głowy. Było to rodzaj ostrożności, które obserwowano na wszystkich koncertach Gene Simmons. Podczas występów zespołu muzyk musiał wykonać "Fire Breath", który nie zakończył się w najlepszy sposób. Na jednym z koncertów Simmons, wyplując filar ognia, rozpalono włosy. Miał czas, aby się wydostać, ale włosy gitarzysty zaczęły być chronione.

Oprócz sztuczek ognia, Jin rzucił się na liny i plując krwią. Oczywiście, to nie było prawdziwe i składały się z soków z jogurty mieszane z kolorami żywności, ale show wyglądało realistycznie.

Jednak nie tylko krwawe antyki pamiętają kibiców Gene Simmons. Język muzyk, który osiągnął długość 12,7 cm, stał się nieodzownym atrybutem koncertów. Simmons regularnie pokazał je na spektaklach. A dziennikarze, patrząc na tę "anomalię", wymyślili rower, który przeniósł język krowy, aby wyglądać bardziej szokująco. Odtwarzacz basowy musiał publicznie odrzucić szalone pogłoski o swojej osobie.

Co powiedział Gene Simmons w swojej książce "Pocałunek: demon zabiera maskę"?

Za Gene Simmons jest sławna gwiazda kochanka bohatera i seksualnego uzależnienia. Jednak nigdy nie odrzucał, przeciwnie, zdecydowanie poparł ten pomysł. Jego pasja do kobiet Simmons poświęciła wiele stron z książki "Kiss: demon zdejmuje maskę" (2013), w którym mówił o trudnym życiu codziennym rocka. Odtwarzacz basowy wyraźnie wskazał w swojej pracy jego krótkotrwałe powieści – 4600, niż zszokował fanów. Simmons zdobył swoją dziewczynę na Polaroidie, a jego słynna kolekcja fotografii została kiedyś ukradziona z pewnego pomieszczenia w hotelu, w którym osiedlił się muzyk.

Oprócz silnego entuzjazmu kobiet Simmons prowadził całkiem przyzwoity styl życia. Muzyk twierdził, że nigdy nie cierpiał z powodu typowych "grzechów" wszystkich gwiazd rocka: nie upił się do nieprzytomności, nie palił, nie używał narkotyków. Wszystkie złe nawyki, jak żarty w prasie, wypędziły dziewczyny.

W książce "Kiss: demon zdejmuje maskę" Jin opisał nie tylko jego intrygi, ale także związki w grupie Kiss. Okazało się, że są pełne konfliktów i problemów. W każdym rozdziale Simmons karcił Ace Frehleya i Petera Crissa, którzy co jakiś czas opuścili grupę. Zwróciłem uwagę na basera i siebie. Jego własna osoba, jak się okazało, była czasami głównym źródłem inspiracji dla Simmonsa. Jednocześnie określił Gene'a i miejsce Kissa w nowoczesnej hierarchii rocka – drugi po The Beatles, i nic innego.

Nadzwyczajna praca basisty z zespołu Kiss

Skandaliczny, tchórzliwy obraz stworzony przez basista w pełni odzwierciedla to, co twórcą eksperymentatora był Gene Simmons. Muzyk (na zdjęciu poniżej) stał się prawdziwym twórcą pomysłów i twórczego lidera pocałunku. Kompozycje utworzone przez Simmons, chociaż pasują do formatu grupy, zawsze wyróżniały się na tle ogólnym. Najlepsze z jego dzieł charakteryzują się uderzeniami będącymi ślepymi i prawie ludzkimi.

A kiedy słynny czterokrotnie wydał jeden solowy album, praca Simmonsa została uznana za najbardziej intelektualną i uniwersalną i nic dziwnego. Przecież w muzyce rozpoznał wszystkie style: od jazzu po nowoczesne rozwiązania alternatywne. Tak więc w albumie pojawiła się coverowa piosenka Simmons "When You Wanna Upon a Star" z filmu animowanego Disneya "Pinocchio", która wyrażała swoje kluczowe stanowisko: "Marzenia są cudowne, ponieważ się spełnią".

Projekty firm trzecich i kariera w filmie

Grupa Kiss nie mogła stać się jedyną dziedziną działalności takiej tak wszechstronnej osoby jak Gene Simmons. Muzyk zaangażował się w różnego rodzaju projekty biznesowe, a także występował w filmie.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się w latach 80-tych, gdy członkowie Kiss zmuszeni byli usunąć maskę z powodu szybkiego spadku popularności zespołu. Gwiazda Hollywood Simmons nie była, ale w jego filmografii jest kilka ważnych ról. W filmie "Żywa żywota" został przekształcony z rocka w arabski terrorysta, który zorganizował w Los Angeles kilka krwawych eksplozji.

Oprócz uczestnictwa we wszelkiego rodzaju produkcjach filmowych, Gene Simmons był zaangażowany w produkcję początkujących zespołów rockowych, poprowadził pokaz. Romance, stworzyli serię Rock School i swoją własną rzeczywistość pokazują Gene Simmons Family Jewels, wydali trumny z logiem Kiss do przechowywania napojów bezalkoholowych oraz czasopismo dla mężczyzn Gene Simmons 'Tongue.

Być może słynny basista nie odniósł olbrzymiego sukcesu z dala od działalności muzycznej, ale bez nich nie mógł zrobić bez względu na osobliwości jego osobowości, wiecznie dążąc do wszystkiego nowego. Raz, nawet przed głośnym sukcesem Kiss, nawet pracował jako nauczyciel w szkole. Nie ulega wątpliwości, że Simmons nie mógł stać się zwykłym pedagogiem. W zajęciach wykorzystał komiksy o Spiderman i grał piosenki The Beatles, które zaszokowały cały personel nauczycielski.

Życie rodzinne

Muzyka w zasadzie nigdy nie wspierała ogólnie przyjętych standardów. Mówił również przeciwko instytucji małżeństwa. Gene Simmons budowała szczęśliwe relacje z kanadyjską aktorką i fotografią Shannon Tweed i wychowała dwoje dzieci (Sophie i Nicholas) poza państwową formą relacji. Jednak Simmons zmienił zasady i wyszedł za mąż za swojego wybranego w 2011 roku, a najważniejsze wydarzenie zostało przedstawione publicznie w ramach jego reality show.

Warto zauważyć, że szczęśliwe życie rodzinne i liczne projekty biznesowe nie zmuszały muzyka do lekceważenia głównej działalności swojego życia. Jakakolwiek aktywność Gene Simmons, Kiss nie zapomina. Kompozycja grupy zmieniała się wielokrotnie, ale powstrzymało to głośny sukces, ale to nie przeszkodziło legendarnemu basowi i jego partnerowi Paulowi Stanleyowi stworzenie muzyki ponad czterdzieści lat po założeniu Kiss.