90 Shares 3262 views

Układ wydechowy sportu na różnych modeli samochodów

Układu wydechowego pojazdów wymagane jest do odprowadzania produktów spalania z cylindra silnika. Standardowa konstrukcja składa się z katalizatorem, w kolektorze wydechowym i tłumika. Jeśli spojrzeć, zasada działania układu wydechowego jest dość prosta. Zrozumieć system będzie w stanie pracować nawet ludzi daleko od tematu motoryzacyjnego. Najważniejsze – to jest zadanie do rozwiązania przez ten system. Jest przeznaczony do czyszczenia cylindrów silnika z gazów spalinowych.

Takie drogi wylotowe są zainstalowane w większości pojazdów i robią świetną robotę z ich zadań. Ale szybkość i siła fanów stale Tuning samochodu. I jakakolwiek zmiana rozpoczyna się zawsze z modernizacją układu wydechowego. I pierwszą rzeczą, która się zmienia jest wydechowego. Często jest cywilem zestaw samochód sportowy układ wydechowy. Zastanów się, co wersja sport różni się od spraw, a także dowiedzieć się plusy i minusy tego strojenia.

Wydech przepływowy brzmi: co to jest?

Gdy zawór wylotowy otwiera się stopniowo wpływa do kolektora niewielkiej ilości gazów odlotowych. Jeżeli silnik samochodu diesel, wtedy najpierw uaktywnić turbo i następnie wysyłane do rury. Spośród tych ostatnich, są one wysyłane do atmosfery.

W przypadku silników benzynowych po gazy przechodzą kolektor, są natychmiast przesyłane do rury wydechowej. Wtedy zesłał obwód. Ale to działa ze standardowym wydechowego. Z alternatywnym wszystko trochę inaczej. Układ wydechowy sport ma inną strukturę. Po spalaniu palnej mieszanki substancji odpadów powstających w cylindrach obrotowych. Aby je usunąć, a system jest przeznaczony.

Usuwanie gazów jest niezbędne w celu zapewnienia miejsca dla nowej porcji mieszanki. Proces ten jest możliwy ze względu na fakt, że komora spalania przesuwa tłok i wypycha gazy spalania poprzez specjalny zawór. Ostatnia znajduje się na końcu cylindra. Ale z drugiej strony, tworzenie rozrzedzonym środowisku. Właśnie w celu uniknięcia tego problemu, wiele ustaw wydech przepływowy. Chociaż jest to nic innego jak system sport wydechowego.

Dlaczego Rozproszenie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Ze względu na gazy rozrzedzenia, które pozostają w komorze spalania może opuścić cylinder szybciej. To popycha je do atmosfery. Gaza jest dosłownie wyciągnięty z cylindra. Ze względu na rozcieńczenie komory spalania może być czyszczone i przygotowywane dla jakościowo nowy części mieszaniny palnej. Debiutanci w tuningu samochodowym może pojawić się pytanie, skąd to stratę. Zatrudnia prawo bezwładności gazu. Gdy w rurze wydechowej wzrostu ciśnienia formowania rzadki przodu. Jeżeli rura jest zakrzywiona lub zawiera inne elementy, które mogą utrudniać swobodny wyprowadzenie gazu, są bardzo niechętnie opuścić silnik. Powoduje to zmniejszenie współczynnika wypełnienia cylindrów. Wraz z tym, że spadnie i moc silnika.

Przynajmniej raz przelotowe układu wydechowego dla swobodnego uwolnienia gazów nie ma większych przeszkód. System jest skonstruowany tak, aby nie utrudniać lub uszczelnienia wychodzące gazy. Ponadto wentylatory strojenia często zwiększenie średnicy rury metalowej. Odbywa się to w celu przyspieszenia poziomu przepływu gazu.

sportowy układ wydechowy typowe urządzenie

Standardowa konstrukcja zawiera Silniki strumieniowe kolektor spalin, który odbiera rura może zostać zastąpiony. Ten ostatni może być rozgałęziony dzięki liczbie cylindrów. Również w nowoczesnych samochodach katalizatora. Że gazy spalinowe są oczyszczane. Dodatkowo zamontowany rezonator. Jest ona wymagana do wstępnej redukcji szumów. Następnie, po krótkiej długości rury kończy się tłumikiem układu wydechowego. Element jest często poprawiane za pomocą różnych czujników. Ponadto, można znaleźć drogę filtry cząstek stałych.

Co sprawia, że dostrojenie układu wydechowego?

Producent ustawia swój Samochody ogromną liczbę elementów utrudniających swobodny czyszczenia komór spalania i wylot produktów spalania. Właściciele często stają w obliczu problemów związanych z kompresją.

Również należy pamiętać, że układ wydechowy sport nie jest wyposażony w filtr cząstek stałych. Rezonatora ma zmniejszoną odporność. Ale problem jest do naprawienia. Aby to zrobić, wystarczy wykonać wymianę kolektora wydechowego.

schemat

Schemat kolektora zależy od długości systemu. Tak więc, im krótszy jest urządzenie zostanie zbudowany od typu dwuwarstwowego. Już trzy-warstwowych. Pierwszy system jest najbardziej odpowiednia dla silników uprated. Więc może on uzyskać dodatkową moc lub prędkość. Drugi system jest idealny do miejskich samochodów cywilnych. Tak rozmieszczone sportowy układ wydechowy VAZ 2110-2114.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że nawet niewielkie zmiany w konstrukcji układu wydechowego, wymagają starannego działania strojenia przewodu wlotowego silnika i układu paliwowego.

o rezonatora

Aby uzyskać maksymalną wydajność z komór spalania silnika, konieczne jest zainstalowanie rezonator gdzie ciśnienie spalin jest najniższy. W tej stacji reflektory rozszerzenie przepływu gazu, prędkości.

Polepsza to oczyszczanie z komór spalania. Pozwala to na wyższych obrotach silnika. Szalik powinien być zainstalowany tak daleko od jamy. Ma to zapewnić, że oba urządzenia nie były w stanie wpłynąć na podciśnienie w układzie wydechowym.

Korzyści z układów wydechowych sport

Zanim pójdziesz i zakupić sportowy układ wydechowy (1.118 „Kalina” w szczególności), konieczne jest zapoznanie się z tajnikami takiej zmiany. Wśród zalet można wyróżnić zwiększenie mocy jednostki napędowej średnio o 5-10%, pomimo faktu, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone prawidłowo. Będzie on również poprawić jakość dźwięku – to przekształcić samochód, dać mu gościny, agresywny charakter. Sport układ wydechowy 2114 spowoduje inni postrzegają go w nowym samochodzie.

Ponadto, taka wymiana wzrośnie całkowity okres eksploatacji tłumika. materiały wyższej jakości są wykorzystywane w systemie sportu.

Wady Silniki strumieniowe wydech

Teraz minusy. Montaż wydech Silniki strumieniowe mogą pociągać za sobą szczególne problemy przy przejściu kontroli. Jeśli czytać przepisy, takie strojenie jest nieprawidłowy. Powodem tego – wyższe stężenie szkodliwych gazów do atmosfery, zwiększonego hałasu podczas pracy. Dziś jest karane szczególnie surowo. Dlatego warto zastanowić się, ale wymaga to układ wydechowy sport (2107 nie jest wyjątkiem), lub można zrobić w wersji cywilnej.

Istnieje również duża wada i zużycia paliwa. Z instalacją przepływu spalin ciągłego przepływu nieuchronnie rośnie. Dlatego takie strojenie – ten dodatkowy wydatek. Nawet sąsiedzi mogą znacznie zwiększyć zainteresowanie w samochodzie ze względu na dźwięki, które publikuje maszynę. Wyjaśnić im naprzód szumy przepływu w stoczni wcześnie rano jest bardzo trudne.

Inną wadą – ograniczony luz z powodu większej rury. Ponadto, z powodu cech strukturalnych zimie silnik stygnie szybciej, co może prowadzić do pewnych problemów z uruchomieniem.

Ale wszystkie te problemy są istotne dla właścicieli niedrogich samochodów, ale jeśli ktoś ma „Porsche Cayenne”, system wydechowy sport na samochód tej klasy będzie bardzo przydatna. Tych, którzy jeżdżą na takich maszynach mają dobre dochody, a oni nie dbają o kosztach paliwa. Najważniejsze – moc, prędkość i dźwięk.

Czy to możliwe, aby tworzyć własne ręce?

Konstrukcja układu wydechowego ciągłego przepływu nie jest zbyt skomplikowana. System ten składa się z obudowy, wewnątrz której umieszczany jest materiał do izolacji akustycznej, wylot ciągłego przepływu, siatki stalowej i rury perforowane.

Wykonane sportowy układ wydechowy (do „Ford Focus 2” w szczególności) z elementów starego typu, który wcześniej stał na wozie. Również inne materiały potrzebne – z dwóch rurek o różnej średnicy. Musimy wypełniacz dźwiękochłonnej. Tube, które zostaną wykorzystane do stworzenia układu wydechowego musi wytrzymywać wysokie temperatury. Pierwsza linia wydechowy zakłada gorących gazów z silnika. Do montażu na zasilaniu jest konieczny demontaż starego systemu i wyciąć wszystkie wnętrzności.

Następnie mniejszą średnicę rury, który powinien być identyczny ze starym wielkości. Po tym zrobić dziurę w elementach połączeniowych. Dalej jest spawana rura o większej średnicy. Najlepiej pasują do 200 mm, rura, której długość wynosi 1 m.

Następnie cała konstrukcja jest włożona do starego budynku i uszczelnione z obu stron. Po tym trzeba wziąć materiałem dźwiękochłonnym. powinien być odporny na ciepło. Idealnie, stosowany jest z wełny szklanej. Materiał ten musi być zmontowane zawinąć jego tłumik bronią na wierzchu.

Następnie cała konstrukcja jest owinięty arkusz stali nierdzewnej. W końcu jest to konieczne, aby naprawić tłumik. Odbywa się to za pomocą przyspawanych do klipów podwozia.

Instalacja stacji paliw

Jeśli potrzebujesz systemu sport wydechowy do „Ford Focus 3” w jak najkrótszym czasie, można po prostu kupić odpowiednią opcję. Dziś oferuje szeroką gamę wzorów dla wszystkich marek samochodów. Ponadto, istnieją wyspecjalizowane służby, które zajmują się tylko tuningu układów wydechowych. Mają duży wybór wzorów z innym tonem dźwięku.

Istnieją systemy, nawet z wieloma trybami pracy. Doświadczeni specjaliści w krótkim czasie pozwolą zainstalować ulubionego systemu sportowego, a właściciel będzie mógł korzystać z rezultatów. Jeśli tak jak strojenie własne ręce, to zajmie dużo czasu, wysiłku i pieniędzy.

streszczenie

Każdy właściciel samochodu chce jego samochód miał miłą osobowość. Dlatego wielu ludzi idzie do takiej rewizji. Tak, w niektórych przypadkach, nawet niewielki wzrost mocy jest możliwe. Ale dlatego sportowy układ wydechowy Ford S-Max, biorąc pod uwagę, że jest to minivan?

Wyciągnąć własne wnioski. W rzeczywistości, to strojenie jest dość sprzeczne. Zwiększenie zdolności będzie prawie niezauważalna, ale zużycie paliwa znacznie wzrośnie. Jest również dość zauważalne problemy w zimie. Przed ustawieniem przepływu do przodu, trzeba starannie rozważyć wszystkie.