208 Shares 6193 views

Teatr Lalek, Kazan. W repertuarze teatru, zdjęcia i opinie

Istnieje wielka fantastyczne miejsce do rekreacji dla dzieci w mieście Kazań – Tatar State Puppet Theater „Ekiyat”. On jest znany, a poza Tatarstanie, jako członek krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Teatr lalek (Kazan). Historia początku rozwoju teatru, pierwszego ustawienia i osiągnięcia

W ciągu 76-letniej historii, ponad 320 spektakli teatralnych przeprowadzono.
W 1924 roku, małe grupy lalkowe zaczęły się pojawiać. Jednak oni następnie rozproszyć, a następnie ponownie zorganizowane ze względu na fakt, że podczas gdy oni nie mają statusu teatru.

1931 – rozpoczęcie budowy teatru lalek. W 1934 roku, po odkryciu (1931) Teatr S. V. Obraztsova (Moskwa), w Kazaniu na podstawie zwykłego zespołu amatorskiego w Domu Pionierów otwarto Teatr Lalek pod kierunkiem S. Merzlyakov.

Podstawą repertuaru nowo powstałego teatru był spektakl „Lewy podrzutek”.
W krótkim czasie repertuar tego progresywnego zespołu energiczny, kochający działalność młodzieży dodaje wspaniałą wydajność, Gosling „Montgolfier Brothers'” „” Kashtanka «i wiele innych były pierwszym krajowym inscenizacja – bajkę», koza i owca „(G. Tukai. ).

W 1937 roku honorowy nagroda przeglądu ZSRR All-Union teatrów lalkowych zdobył teatru lalkowego. Kazan wybrał właściwą drogę w edukacji kulturalnej dzieci.

W 1939 roku teatr był kierowany przez młodego obiecującego aktora Salyakhov Hosniego.

Ciężka sytuacja wojenna była pogarsza fakt, że męscy członkowie trupy została obniżona ze względu na mobilizację przodu. Prawie wszystkie dni wojny, trupy zwiedziliśmy punkt zborny zalecone ewakuowano dzieci, udał się na obszarach, w celu utrzymania morale ludzi.

Okres powojenny, nowy zwycięstwo

Było – i nierozliczone z pokoju i udręki. Dyrektor teatru po raz AP Yurusov nadal dostaliśmy pokój, aw 1959 roku otworzył nowy rozdział w życiu teatru. W tym dniu, artyści pokazał publiczności „Pinokio”.

Na konkurs dziecięcych dramatów (All-Rosja) w 1962 spktakl „Piosenki Szczęścia” przez spektaklu H. Dawley został uznany za najlepszy i otrzymał dyplom pierwszego stopnia. Teatr Lalek (Kazan) wykazał osiągnięć w jej rozwoju.

W ciągu 60 lat naczelnym dyrektorem teatru był I. Moskalev że więcej uwagi poświęcono do spektakli dla dorosłych :. „Daring Tale” (z Malchish-Kibalchish), „Blind Sułtan”, „Boska Komedia”, itp głównych odbiorców – dzieci – uzyskanie dowolnego mniejsze.

I „Mały Książę” ukazał się w 1968 roku. Zmienił ideę dramatu dla dzieci. Stało się to możliwe do reprezentowania sztuki dzieci z treści filozoficznej.

W tym czasie niemal całkowicie zmieniły kierownictwa teatru lalkowego trupy i odświeżane przez prawie połowę.

Aktualizacje w teatrze

W 1966 roku, działając marionetką dział został otwarty w Kazaniu Szkoły Teatralnej.

Nadszedł czas, by zacząć grać w sztuce teatru lalek. Wszystko to ze względu na pojawienie się nowego pokolenia reżyserów i aktorów.

W tych latach, możemy przedstawić grę „Mała Syrenka”, „Królowa Śniegu”, „Aladdin” i wiele innych.

Pozytywną rolę odgrywa dużą aktualizacją LA Dyachenko miał dobrą dyrektor szkoły w pracowni S. V. Obraztsova przy wyższych stawek dyrektorów w Moskwie w Instytucie Teatralnym. Łunaczarski.

Po inscenizacji sztuki „Oczy węża” (I. Zinnurov) Kazan Teatr został uznany za jednego z czołowych teatrów w całym kraju.

A w 1974 roku teatr został członkiem Unima, więc nie był twórczy wzrost i plon teatru na arenie międzynarodowej.

W 1980 roku teatr był reprezentowany przez wielu prostych dobrych bajkach :. „dwór”, „koza-Boxthorn”, „Kubuś Puchatek”, itp w trudnym okresie dla kraju Teatr kierowany Yapparova RS Ona z powodzeniem udaje się tego dnia jego zespół, który ma status „państwa tatarskiego Teatr Lalek” Ekiyat „”.

Stale dodaje i aktualizuje składu teatru lalkowego. Kazan jest współczesna instytucja kultury wspaniały dziecięcy, który kontynuuje swój naturalny proces rozwoju i wzrostu.

Otwarcie bajkowego zamku

W 2012 roku otwarto nowy budynek „Ekiyat” Teatr Lalek dla dzieci. Jest to niesamowite bajkowy zamek z wieżyczkami i jasnym kolorowym rzeźby-postaciami bajkowymi postaciami, które są prezentowane na oczach dzieci, jakby żywcem. Nad głównym wejściem do teatru zainstalowane ogromne roboczogodzin.

Magic Castle był bardzo jasny, miły i pogodny – fantastyczny pomysł, wykonany przez architektów i budowniczych ku uciesze dzieci, a nawet dorosłych. Budynek jest piękny, a dzień i noc, lato i zima. W nocy jest oświetlony przez niesamowitym spektakularny bajki światła. W okresie zimowym w pobliżu Teatru ułożone Icy figurki bajkowych postaci.

Każdy posiadanie dziecka powinien próbować odwiedzić Kazań, teatru lalkowego. Plakat Repertuar jest różnorodny i reprezentuje obecnie ponad 40 produkcjach.
Teatr jest kierowany przez dyrektora Rose Yapparova (Hon. Sługa. Kultury rosyjskiej i PT) i głównego dyrektora Ildous Zinnurov (Hon Art Worker Federacji Rosyjskiej. I Republika Tatarstan).

Sytuacja, atmosfera teatru

Wewnątrz środowisku teatralnym zbyt jasny i niezwykłe. Przyciąga uwagę wygodnym miękkim siedzeniu w bajkowym królewskich tronów, scena w postaci pałacu szkła.
Lalki w różnych Teatr – klasycznej i współczesnej Art Nouveau.
Ponieważ istnieją dwa pokoje z przestronnym dobrze oświetlonym budynku teatru: mała (100 miejsc), poddał się trupy Tatarów, a duża (256 miejsc) – dla rosyjskiej spółki.
Budynek jest ogromny, ale urzekający Piękno magii, jakby z bajki.

Teraz popularne miejsce dla dzieci – „Ekiyat” teatru lalkowego. Kazan nabył wyjątkową atrakcją. To miejsce stało się ulubionym miejscem dla wielu mieszkańców i turystów do stolicy Tatarstanu z powodu swej niezwykłej konstrukcji i profesjonalnych aktorów lalkarzy gra. Dzieci wychodzą z teatru z uśmiechniętych twarzy.

Teatr Lalek, Kazan. Harmonogram opinii

„Ekiyat” w tłumaczeniu z języka tatarskiego oznacza „bajkę”. A to teatr na swoją nazwę, jest tylko marionetką w Kazaniu. Jego repertuar obejmuje ponad 40 spektakli opartych na najlepszej świata baśni, wiele ciekawych kawałków na współczesnych i historycznych tematów.

Bilety do teatru lalkowego (Kazan) można kupić w dowolnym momencie na stronie „Bill” lub w kasie teatru. Występy zaczynają się codziennie o 11, 13 i 15 godzin czasu moskiewskiego.

Recenzje nowego teatru jest prawie pozytywnym. Ludzie mówią, że doświadczenie najbardziej entuzjastyczny i piękny, mile zaskoczony przez różnych lalek, baśni, wspaniałych piosenek. Najwyższy poziom!

Ponadto widzowie będą dzielić swoje wrażenia jak bajecznie piękny wewnątrz i na zewnątrz teatru, i radzę każdemu, aby go odwiedzić. Nie można zrobić piękne zdjęcia z lalkami, kupić pamiątki i pić herbatę w przerwie.

Podobnie jak bardzo wielu opinii.

Jest to nowy przestronny budynek stał się jednym z symboli Kazaniu.