868 Shares 1066 views

Najsmaczniejsze jabłko dżem

Apple jam … wlewa w przezroczystych słoikach wspomnienia lata, zapach miodu i cynamonu, bursztynowym świetle słońca. Jednak, aby stworzyć w kuchni jest mały cud nie jest trudne.


Musiałem spróbować apple jam w różnych smakach: cytryna, cynamon, orzechy, miętą, kiwi, a nawet cukinia. Najsmaczniejsze przepisy kulinarne chciałem podzielić się z wami.

Apple jam plastry

plasterki tego jednoczęściowy przezroczyste jabłoni w złotego syropu ze wspaniałym zapach cynamonu i wanilii.

Musimy 2 średnie kg kwaśnego jabłka, jak dużo cukru, 300 ml wody, a bit cynamonu i cukru, wanilia, trochę sody – około 2 łyżek.

Jabłka czyste ze skóry i serdtsevinok pokrojone na średnich płaskich plastry.

Sekret plastry były tselenkimi podczas gotowania: muszą być moczone w mieszaninie wody i sody oczyszczonej (na objętość jabłek wystarcza na dwie łyżki sody oczyszczonej i wody – tak, że tylko pokryte jabłka), umieścić górną jarzmo. W tym roztworze zanurzyć jabłka co najmniej cztery godziny, i to lepiej zostawić na noc.

Aż jabłka są nasączone, trzeba gotować syrop cukrowy i wysterylizować słoiki.

syrop cukrowy: mieszanie wody i cukru, dodać przypraw – cynamonu i wanilii, doprowadzić do wrzenia. Jeśli jabłka są słodkie, cukier będzie musiał nieco mniej niż wskazane w przepisie.

Jabłka przemyto sody i wlano do gorących syropu. Stawiamy na ogniu gotować.

Kolejna tajemnica: dżem jabłkowy nie może być skutecznie mieszane. Dlatego najlepiej jest gotować w szerokiej miednicy i tylko okresowo wstrząsnąć.

W procesie gotowania cały czas będą wyświetlane pianki – należy ostrożnie usunąć z łyżką .. i dać degustacji jego gospodarstwo domowe. Po gotowaniu w ciągu 20 minut, utrzymując zakleszczenie w ogniu. Następnie przejście do wysterylizowanych słoików, zwijać, zawijać w górę, czekać aż do ostygnięcia i wyjąć spiżarni.

Apple jam-Orientacja spotkanie

Ta opcja jest idealna jako przyszłego nadzienie do ciast i naleśników. To nazywa się „pięć minut” – bo to jest gotowane i spożywane w dokładnie pięć minut.

Musimy 2 kg każdy, nawet podparte, jabłka, 300 g cukru i opcjonalnych – ulubiony jabłek przyprawy: cynamon, wanilia.

Jabłka czyste przed uszkodzeniem, usunąć skórkę i rdzeni, trzech na drobnej tarce. Następnie zmieszać z cukrem i odstawić na dwie godziny. W tym czasie zmienia masa jabłko jego kolor staje się jasnobrązowy. Ale to jest OK – więc jest to normalny proces utleniania.

W tym czasie sterylizacji słoików.

Następnie grubościennej misa z jabłkami umieszczone na ogniu do wrzenia, wymieszać. Jak gotować – wciąż czekają na pięć minut, mieszając od czasu do czasu też. Usuń ciepła ulegają rozkładowi do sterylnych słoików do góry, zwijać – i jabłko jam jest gotowy. Uratowała najbardziej kwaśno-słodki smak świeżych jabłek.

Dżem jabłkowy z cytryną

Połączenie kwasowości cytrynowego i delikatnym smaku jabłkowym – to mój ulubiony, najbardziej niezwykłe zacięcie.

Te same 2 kg żadnych jabłka, 1,5 – 1,8 kg cukru (w zależności od kwasu jabłek) pół cytrynowy.

Jabłka czyste, tak jak w poprzednim przepisie, wyciąć małe dolechkami wypełnić z cukrem i pozostawić na dwie godziny. Mieszać od czasu do czasu jabłek dobrze wchłaniane cukru. Podpalono.

W tym czasie, pół cytryny ze skórką drobno posiekane, zalać jabłka. Gotować wszystko razem przez 15 minut, usuwając pianę. Wyłączyć ogień, daje przyszłość chłodnym dżemem. Podobnie wrzenia i ponownie ochłodzić. I po raz trzeci już można rozłożyć w sterylnych słoików and roll up.

Cóż, w końcu, najważniejsza tajemnica składnikiem każdego naczynia … Wiesz co? Oczywiście, ten pogodny nastrój i chęć przynieść radość do swoich bliskich.

Twoja miłość, trochę jabłka, cukier – to wszystko, czego potrzebujesz do najbardziej pyszne dżem na świecie.