446 Shares 995 views

Jak zobaczyć psa: charakterystykę ich wizji

Psy są naszymi przyjaciółmi stare i żyją w rodzinach. Nic więc dziwnego, że ludzie są tak zainteresowani szczegółami, co jest wewnątrz ciała i jak to działa, co jest psychologia czworonożnego pupila. Studiowanie to wszystko dawno temu przez naukowców, lekarzy weterynarii, zoopsychologists. Na przykład jedno z pytań, która odbywa ludzi: „Jak psy patrz” Choć naukowcy już otrzymał odpowiedź, nie wszyscy właściciele i hodowcy znane. Wyjaśnienia często zawierają fałszywe informacje, między hostami spacery wiele mitów na temat tego, co wizja u psów.

Jako osoba, która ma zwierzęta funkcja wizualna zapewnia specjalny organ – oczy. To facet z wszystkich zwierząt są dwa z nich. Podstawowym struktura organów samo u ludzi i psów. Niemniej jednak, istnieją różnice.

Jak zobaczyć psa po południu?

Pełna wizja mają generalnie nie lepiej niż człowiek. Ale dla drapieżnika, że nie odgrywają dużą rolę. Struktura ich oczach, a także całe ciało, w jak największym stopniu dostosowane do innych zastosowań ze względu na jego sposób życia.

postrzeganie barw

Funkcje Vision Kolor psy – jeden z głównych problemów, które trapiły ludzi. Nie tak dawno temu, okazało się, że psy mogą rozróżniać kolory, a wizja nie są czarno-białe, jak wcześniej sądzono. Jednak wszystkie takie same i nie takie same jak nasze. Wiadomym jest, że w oku, istnieją specjalne komórki receptorowe, które mają różny kształt, tak zwane „szyszki” i „rods”. Pierwszym z nich jest odpowiedzialny za postrzeganie koloru, drugi – dla ostrości i noktowizory. Czopki są trzech rodzajów: wykrywanie zakres kolorów czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego i niebiesko-fioletowy. U psów mniej tych komórek w ogóle, całkowicie brakuje pierwszego rodzaju. W związku z tym, różnica pomiędzy czerwonym i żółto-zielony, zwierzęta te nie dostrzegają.

Jednak są one także w stanie odróżnić odcieniach szarości. Wynika to z obecności większej ilości prętów i ich zwiększonej czułości. Jest to szczególnie pies jest zobowiązany i wyjątkową zdolność do doskonale zobaczyć obiekt porusza się w oddali. Ze względu na lokalizację tych receptorów blisko osi optycznej oka, gdzie ludzie są „yellow spot” z nagromadzeniem stożków, odległość określa zwierzę jest znacznie lepiej niż człowiek. Blisko zwierzęcia nie widzi bardzo dobrze: wszystkie obiekty w odległości 30 cm już zamazane.

Nawiasem mówiąc, w polu widzenia u psów podłużny, owalny (u ludzi – okrągłe), a oś wzroku jest skierowany równolegle do siebie i rozchodzą się pod kątem około 20 stopni. To znacznie zwiększa widoczność PET. Oczywiście, rasy z krótkim pyskiem, postać jest bliżej do ludzi.

Jak psy widzą w ciemności?

Zwierzę to dotyczy przejścia między dniem i nocą, dlatego musi mieć doskonałą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych. Jak już wspomniano, duża liczba pałeczek określa zalety fotopowa widzenie, ale ma taką samą wartość, jak i niedobór światła. Jest inny punkt u psów po warstwie pręcików i czopków jest inna warstwa nazywana tapetum (tapetum), który składa się z pigmentu odbijającego światło. Ze względu na fakt, że prawie wszystkie światła padającego na oko postrzega komórki, noktowizor psy 3-4 razy lepiej niż człowiek.

Oczywiście, to, co teraz wiemy o tym, jak widzą psa, ledwie mogą mieć wpływ na wybór zwierzaka dla rodziny. Rasa różnice w połysku i koloru photoreception nie. Genetyczne predyspozycje do określonej rasy, jest tylko inny rodzaj chorób oczu.

Wybierając odpowiedni dla swojej rodziny zwierzę, oczywiście, jest skupienie się na danych, jak również informacje o innych predyspozycji do chorób. Ale przede wszystkim trzeba zrobić w domu przy wyborze psa w zależności od celów, dla których została ona podjęta, jego cech pokroju i jego możliwości, w tym finansowe.