240 Shares 5476 views

Zrób listę spraw na dzień

"Dzień nie żyje na próżno!" Tak więc chcielibyśmy myśleć co wieczór, pamiętając z satysfakcją pracę wykonywaną na ten dzień. Niewielu ludzi może pochwalić się tym. I rzadkie "kopie" homo sapiens, do których się udało, używają prostej reguły: robią listę spraw na jeden dzień. Jak? Teraz dowiemy się.


Notatnik

Znajdź najbardziej wygodny sposób prowadzenia zapisów – na przykład notatnik, komputer, telefon, naklejki. Najważniejsze jest to, że są zawsze w zasięgu ręki, ponieważ na pewno nie chcesz spędzać cennego czasu na poszukiwania notatek i wspomnień o tym, w jakiej kolejności planowano. A kiedy lista spraw na cały dzień ciągle przychodzi do ciebie, prawdopodobieństwo jego wdrożenia rośnie kilkakrotnie.

Plan

Codzienne lub lepsze planowanie każdego dnia jest kluczem do sukcesu. Wystarczy pamiętać i napisać wszystko, co musisz zrobić w najbliższej przyszłości.

Lista rzeczy do zrobienia

Opierając się na opracowanym planie, dokonaj selekcji spraw, które wymagają natychmiastowej realizacji. Zapisz je w kolejności priorytetowej. Idealnie, jeśli obok każdego elementu zostanie umieszczony przedział czasu, w trakcie którego zadanie musi być wykonane. W takim przypadku nie należy przeciążać listy przypadkami. Cóż, jeśli liczba priorytetów nie przekracza trzech.

Praca z listą

Nie zapomnij o wprowadzaniu zmian, jeśli w ogóle. Z czasem dostosuj się do codziennego planowania w świetle nowych okoliczności. Twój program "Lista rzeczy do zrobienia na cały dzień" nigdy nie zawiedzie.

Zaznacz ukończone

Wypełnij opisany egzemplarz lub umieść obok niego znak pluska, wykrzyknik, ptak, checkmark, smiley lub inne optymistycznie zachęcające znaki, które mogłyby cieszyć się z oka i duszy. Ta technika jest dobra jako dodatkowa motywacja, jak premie w grach komputerowych.

Zaangażuj się w percepcję kolorów

Wypełnij listy atramentem o różnych kolorach. Na przykład listę dobrych rzeczy, które robisz najlepiej – zielone, pilne – czerwone, wygasłe – czarne, itd.

Pola

W trakcie robienia rzeczy pisać na marginesie niezbędne komentarze lub podpisane znaczniki. Pomogą Ci w dalszej realizacji zaplanowanej listy.

Ograniczenia

Niepotrzebne jest nadmuchanie listy przypadków przez cały dzień o elementy nieistotne, oczywiste. Oczywiście warto spróbować dwudziestu zwycięskich znaków na temat tego, co zostało zrobione w ciągu dnia. Ale wkrótce pojawienie się burzliwej aktywności cię zmęczy, a masa zaplanowanych przypadków spowoduje niechęć. Lista powinna zawierać tylko główne zadania.

Rekreacja

Ważne! Między interesami powinna być przerwa. Uwaga, nie podczas wykonywania zadania, ale po nim, przed nowym.

Raport

Samodyscyplina prowadzi osobę do najwyższej rangi umiejętności, bezpośrednio do osiągniętego celu. Zrób sobie kolejny dobry zwyczaj: każdego wieczora, aby zgłosić się do siebie. To będzie początek planu na jutro. Koło jest zamknięte. Doszliśmy do tego, od czego zaczęliśmy.

Świetne planowanie

Nie zdziw się, że wkrótce będziesz musiał sporządzać listę przypadków przez tydzień, miesiąc i wyznaczone cele na rok.

Powodzenia!