220 Shares 2200 views

Jaki jest związek, a jak jest wykorzystywane?

Bardzo często w nowoczesnej sieci można znaleźć slangowe „link”. Może on być stosowany w dowolnym kontekście, takich jak grant „link” lub „uszkodzenia łącza”. Fakt, że taki związek i zostaną omówione w artykule.

Pochodzenie tego słowa i jego definicji

Słowo to pochodzi od angielskiego link – „współpracownik”, „connect”. W najprostszym przypadku, powszechne jest link, który zawiera adres sekcji witryny lub strony internetowej. Bardziej precyzyjna definicja dla łącza w Internecie – hiperłącza.

To może być dodana do praktycznie każdego elementu witryny. Przyciski, przełączniki, obrazy, słowa w tekście – z których każdy może zawierać hiperłącza. Fakt, czy pozycja odnosi się do innego obiektu może być oceniana przez zachowanie kursora myszy nad nim. Jeśli okazało się dłoni z palcem wskazującym, a następnie link jest dostępny.

Oczywiście, to spojrzenie jest używany domyślnie. Jednak niektóre witryny mogą zmieniać do woli. Takie podejście jest rzadko używany i było istotne na początku rozwoju, kiedy wiele możliwości tylko opanował html, dodając do swojej strony coraz więcej dekoracji.

Jaki jest związek?

Zgodnie z ogólną zasadą, odniesienia – to nie tylko kawałek kodu i intuicyjna przeglądarka, uporządkowany i zorganizowany zestaw poleceń, słów kluczowych i adresów. Typowy odniesienia wygląda tak: http://www.site.ru/catalog/index.html.

W tym przykładzie, pierwsza część – jest protokołem dostępu. Wykorzystuje http, co oznacza metodę przesyłania hipertekstu. Protokół ten jest podstawą do wymiany danych pomiędzy przeglądarką a serwerem. Ekspansja – https – oznacza, że gra na nim jest chroniony przez szyfrowanie.

Aby przesłać dane do serwera mogą być używane i rodzaju protokołu ftp. Jest dokładnie w tym i stworzył. Ma ona zastosowanie głównie do wypełnienia plików na zdalnym serwerze. Link może wyglądać następująco: ftp://www.site.ru/catalog/index.html.

Po ftp: // nazwa witryny idzie. Na przykład, mail.ru, Google.ru. To jest po części witryny, które w rzeczywistości mogą być faktycznie istniejący katalog na serwerze. Ostatni punkt może być konkretny adres strony. W tym przypadku – index.html. Jest on umieszczony na nim, a wszystkie niezbędne kod służący do wyświetlania, co jest zrozumiałe przeglądarki. Na wielu stronach linki mogą być generowane automatycznie systemy zarządzania treścią. Tak nie może być wyświetlona ostatnia część.

Co znajduje się link umożliwiający jednym miejscu

Linki i odnośniki mogą być wewnętrzne. Na przykład, aby nawigować są one wykorzystywane w sekcjach. Typowo, takie połączenie nie jest względne i może stanowić część protokołu i imienia. Na przykład: /catalog/index.html. Oznacza to, że przeglądarka szukać pliku index.html w katalogu Katalog, w folderze głównym witryny.

Wszelkie menu serwisu, w którym mieści odcinki linki wewnętrzne, aby przejść do nich.

Co to jest e-mail linki?

Link Zip jest tworzony w taki sposób, że po kliknięciu na nim automatycznie otwiera specjalny program do pracy z komunikatorów. Po jego uruchomienia, na adres podany w linku, zostanie podstawiony w polu „Do”. Wygląda to w większości przypadków, ponieważ: [email protected] Oznacza to, że w rzeczywistości tylko adres e-mail. Konwersja link, automatycznie generować usługi, dodając do słowa kodowego mailto: «».

Albo można to zrobić ręcznie w stronę html: <a href = "mailto: [email protected]"> . Można dodać dowolną frazę </ a>. Tak więc okazuje się, że link pocztowy zostanie umieszczony pod wyrazem. Odbywa się to bardziej dla estetyki. Na przykład, można napisać na swojej stronie „Wyślij mi list” i pod tym tekstem, aby wstawić swój adres e-mail.

wniosek

W artykule uznano, że taki związek i daje kilka przykładów. Często jednak, link jest używany, oraz w innych pokrewnych dziedzinach Internetu. Może też aktywować networkers, nadając mu wartość istnienia połączenia. Na przykład, „znajduje się link”, co oznacza, że połączenie jest dostępne.

Dlatego też jest to raczej slangowe określenie, bardziej właściwe jest zastosowanie zamiast terminu „link”.