161 Shares 9731 views

Southern Crown – konstelacja nieba półkuli południowej

W południowej półkuli koło Strzelca i Skorpiona, znajduje się dość mały – South konstelacji Korony. Co ciekawe jest to konstelacja, dlaczego jest to tak zwany? I jak daleko jest od konstelacji Corona Borealis? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie z tych interesujących pytań.

Pochodzenie nazwy konstelacji Korony Południowe

Cała nasza niebo usiane milionami gwiazd, różne jasności i wielkości. Wiele z nich nadal astronomowie w czasach starożytnych zostały połączone w konstelacji, aby ułatwić nawigację.

Nocą niebo widać dwa „koronę”, z których każdy jest nazwany zgodnie z półkuli, w którym jest on widoczny. Constellation w południowej półkuli nazywa Koronę południu, w północno – Northern Crown.

Constellation Południowa Korona była jednym z 48 gwiazdozbiorów pierwszego, który w swoim katalogu astronomicznego więcej w drugim wieku mają Klavdiy Ptolemey. Wcześniej ten gwiazdozbiór zwany Kołem Ixion, Prometheus, statek, Uraniks. Współczesna nazwa pojawiła się dzięki polskiemu astronoma Yanu Geveliyu.

Pochodzenie nazwy nie jest związane z żadnym konkretnym mitu, nie ma spekulacji tylko w tym momencie. Według jednej z wersji, rozmieszczenie gwiazd w konstelacji symbolizuje wieniec na głowie centaur Chiron – mądry i dobry nauczyciel greckich bohaterów mitologii. Według innej wersji, bóg Dionizos przyznano poetka Corinna koronę na cześć zwycięstwa nad konkurencją Pindar z Teb, po której złote korony uwieczniony w niebie jako gwiazdozbiór. Trzecia legenda mówi, że korona umieścić w niebiosach po Dionizosa wydała własną matkę z Hadesu. Często ta legenda przypisuje konstelacji Corona Borealis.

Wielu naukowców uważa, że konstelacja jego nazwa pochodzi od podobieństwa z konstelacji Corona Borealis.

Jak znaleźć Południowa koronę w niebie

Ta konstelacja w południowej półkuli nieba raczej nudny, ale można zauważyć, jeśli chcesz. Na południu Korona 40 gwiazd, 20 z nich są widoczne gołym okiem. Lipiec i sierpień – najlepszy czas na obserwację. Szczególnie dobre konstelacji widać na szerokości geograficznej 44 ° C. Na południu Rosji widać go całkowicie, w regionach centralnych – w części.

Najprostszym sposobem na znalezienie Południowa Koronę na horyzoncie, na podstawie konstelacji Strzelca. Po pierwsze trzeba znaleźć Kaus Australis – najjaśniejsza gwiazda Strzelca. W południowo-wschodniej części Kaus Australis w kształt łuku i będzie Południowa Korona. Na południu Korony są Ołtarz konstelacji i teleskop, a na zachodzie jest Skorpion.

Gwiazdy w południowej części Korony

Alfekka Meridian jest alfa konstelacji, oznacza to, że jest to najjaśniejsza gwiazda w Koronie Południowej. Nawet najjaśniejsze gwiazdy konstelacji nie przekracza 5m pozornej wielkości. Alfekka jest niebieski olbrzym. Jest 2,5-krotnie większa niż Słońca i znajduje się w odległości 130 lat świetlnych. Jest to jedyna gwiazda o nazwie w tej konstelacji.

druga najjaśniejsza gwiazda jest znacznie poza pierwszymi (około 500 lat świetlnych od Słońca). To jest pomarańczowy olbrzym, który jest 43 razy większy niż nasza gwiazda. Trzeci wielkości gwiazdki (gamma) jest binarny gwiazda.

W Południowej Korony jest chmura pyłu kosmicznego rozciąganie osiem lat świetlnych, a gromada kulista NGC 6541 w odległości 15000 lat świetlnych, które otwarto w XIX wieku.

Inne pozycje, które mogą zainteresować astronomów – mgławica. W tej konstelacji można zobaczyć w trzech częściach, wszystkie z nich są niebieskie. Mgławica NGC 6729 posiada właściwości emisyjne i refleksyjne.

wniosek

Konstelacja na półkuli południowej, trochę jak konstelacji Corona Borealis. Choć jego nazwisko jest prawdopodobnie zobowiązany do północy „imiennika”, to konstelacja ma wiele funkcji.