82 Shares 4136 views

Suzuki Swift – opinie właścicieli z Rosji i krajów WNP

Pierwsze samochody Suzuki Swift pojawiły się w odległych 1983 roku, a ponieważ ten mały, ale szybki samochód przeżył pięć pokoleń własnych modernizacji. W 1995 r. Uruchomiono fabrykę Suzuki Swift na Węgrzech, a od tej chwili szeroka dystrybucja takich samochodów rozpoczęła się w Europie. W Rosji i krajach CIS Suzuki Swift jest znacznie mniej powszechne, ale doświadczenie w obsłudze tych maszyn w warunkach rosyjskich jest znaczne. Co krajowi właściciele stylu Swift?

Jeśli chodzi o Suzuki Swift, opinie właściciela niemal zawsze zaczyna się od pochwalenia jego szybkich osiągów. Najwyraźniej nie chodzi o to, że samochód noszący nazwę Swift, tłumaczony z angielskiego jako "szybki", a nawet "gorący". Doskonała dynamika podkręcania, zdolność do utrzymywania ruchu przez maksymalną prędkość na autostradzie przez długi czas i pewnie, możliwość szybkiego wykonywania manewrów w mieście wyróżnia się jako właściciele modeli z silnikiem 1,5-litrowym, a także właściciele samochodów z silnikiem o pojemności 1,3 litra. Maksymalne zużycie paliwa, które jest opisane przez właściciela Suzuki Swift z silnikiem o ośmiu zaworach wynoszącym 1,3 litra, przekraczało 100 000 km: 6 litrów benzyny na 100 km – wzdłuż autostrady z prędkością nie większą niż 120 km / h, 8 litrów w trybie miejskim i 10 litrów Litery – podczas jazdy z maksymalną prędkością.

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, nasi męscy kierowcy tradycyjnie polegają bardziej na "mechanice", "maszynach" jak kobiety. Jednakże w przypadku skrzyni biegów typu tronic, zwłaszcza w przypadku długotrwałego działania w Suzuki Swift, opinie są negatywne: awarie się zdarzają, nie ma naprawy i serwisowania, nie ma specjalistów.

Jeśli chodzi o manewrowość i kontrolę Suzuki Swift – opinie właścicieli są jednoznacznie pozytywne. Chwalić możliwość parkowania w dowolnym miejscu, mały promień skrętu. Sterowanie Suzuki Swift ze zmienną prędkością przekładni ślimakowej pozwala na szybsze obracanie kół, im większa jest kierownica odbiegająca od położenia środkowego. Przy dużych prędkościach na torze funkcja ta pozwala na "nie wstydać się z boku na bok" z niewielkimi obrotami steru. Na hamulcach opinie Suzuki Swift są również pozytywne, nawet w przypadku braku systemów ABS i EBD w starszych modelach. Ale sztywność zawieszenia i niewielki prześwit może powodować krytykę. Wspomniano również, że ze względu na lekkość samochodu należy zachować ostrożność w kierownictwie z silnym bocznym wiatrem, samochód "rzuca fala powietrza przeciw samochody".

Samochód Suzuki Swift zasługuje na wiele dobrych opinii na temat ergonomii kabiny, wygody kontroli i wystarczającej przestrzeni dla pasażerów w samochodzie tej klasy. Objętość bagażnika nie powoduje zachwytu, ale transformacja kabiny umożliwia transport ładunków masowych. Niektórzy właściciele narzekają na niedogodność pozycjonowania pedałów nożnych. Działanie klimatyzatora, cyrkulacja powietrza w kabinie, wygoda bocznego widoku kierowcy nie powodują żadnych narzekzeń – tylko pozytywnych emocji.

Nawet w odniesieniu do 1997 Suzuki Swift, opinie o niezawodności i konserwacji są pozytywne. Samochody te są bardzo rzadkie i pomimo wysokiego kosztu japońskich części zamiennych kosztują ich właścicieli niedrogo.

Ogólnie rzecz biorąc, referencje Suzuki Swift zapewniają dynamiczny, niezawodny samochód, który czuje się świetnie w dużym mieście i pewnie zachowuje się na torze o dużej szybkości.