444 Shares 2825 views

Zawór zwrotny do przepompowni: opinie, cena

Aby rozwiązać problemy zaopatrzenia w wodę raz na zawsze, nie jest dobrym wyjściem – urządzenie własnej przepompowni. Na rdzeń jest układ, który składa się z pompy, ruchliwej pompowania wody ze studni czy studzienek i rur, który zapewnia jej doprowadzenie do miejsca poboru wody.

Jednostką każdego elementu systemu – jest bardzo ważny i kluczowy etap, więc wszystko wymaga podejścia zasadniczo, z obowiązkowym uwzględnieniem wszystkich możliwych ryzyk. Dość istotne jest, że temperatura rury, która jest połączona z pompą musi być stale wypełnione wodą, tak, że swobodnie przekręceniu. A to wymaga, aby zainstalować zawór zwrotny dla przepompowni. Tradycyjnie jest on ustawiony w parze z gruboziarnistym filtrem. Jego celem jest ochrona pompy przed uderzeniem przez różnych zanieczyszczeń osadzonych na siatce filtracyjnej.

funkcje

Zawór zwrotny do stacji pomp jest przeznaczony do montażu na wszystkich liniach. Zwłaszcza w najważniejszych miejscach. Jest on przeznaczony do ochrony pompy z niepożądanego przepływu zwrotnego wody, która może dojść do uszkodzenia lub całkowitego obezwładnienia. Jest to dość ważne i istotne, nie tylko dla dużych zakładów produkcyjnych, ale także dla krajowych systemów zaopatrzenia w wodę. Tak, że daje się zawór zwrotny do stacji pomp, jakie są zalety systemu, w którym jest używany, a to jest konieczne do jego stosowania – wszystko to zostanie opisane później.

o pompach

Większość pomp zainstalowane poziomo, ale nie w przypadku, gdy jest to zawór zwrotny, przeznaczony do umieszczenia urządzenia w pionie. Jest to zapewnione dzięki temu, że urządzenie jest zamontowane w filtr i reduktor charakteryzuje się małym rozmiarze, co pozwala wykonywać prac montażowych, nawet w ograniczonej przestrzeni – w odwiercie lub w odwiercie. W celu bardziej jasno i zrozumieć, co dokładnie jest znaczenie tego elementu zaworów wymaganych do zapoznania się z terminem, takich jak uderzenia hydraulicznego. Ten nagły powrót przepływu wody, często ma miejsce, gdy nie ma uszkodzenia rurociągu.

o urządzeniu

Po uruchomieniu instalacji i podłączenie przepompowni z ich rąk, program pomoże Ci określić, jak zawór zwrotny powinien być umieszczony. Najczęściej jest on umieszczony w pobliżu punktu próbkowania, w celu stworzenia niezbędnego ciśnienia wewnątrz systemu. Obecność filtra siatkowego jest dodatkowa pomoc do oczyszczania wody. Składa się z korpusu, który jest wykonany z mosiądzu, wszystkie połączenia śrubowe muszą być również mosiądz. Podobnie jak wszystkie inne rodzaje nowoczesnych zaworów, urządzenie zawiera specjalne uszczelki i charakteryzuje się strukturą sprężyny. Sprężyna jest zwykle wykonane ze stali nierdzewnej. Jest wtykowe wtyczki, które są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. W większości przypadków jeden zestaw dla zaworu zwrotnego przepompowni, ale mogą istnieć dwa, jeśli zajdzie taka potrzeba.

cechy szczególne

W przewodzie tłocznym bezpośrednio po pompa jest zwykle ustawiony specjalny zawór. Natychmiast zwykle umieszczony zawór zwrotny do zapobiegania przepływu zwrotnego. Co dzieje się w przypadku rozwiązania pompy. Dla niego i prądu odwrotnej silnik nie stwarza żadnego zagrożenia. W większości przypadków systemy z wieloma pompami zaworów stosowanych dla tego typu stacji ochrony powodzią w wyniku katastrofy rur i rynien do zapobiegania ciśnienia tłoczenia.

Jeśli średnica rury wynosi 600 mm, następnie zawór jest obojętne pokrywę. Przy większych średnicach, zazwyczaj stosuje się urządzenie mnogostvorchatoe ma wiele okrągłych otworów z pokrywkami. Przy pogłębianiu stację poniżej poziomu gruntu jest wymagane zainstalowanie zaworów zwrotnych na przewodach zamykających niezależnych. Jeśli zdarzy ci się złamać rury na stacji, urządzenia te nie pozwalają budynek zalać przepływ zastawki. Z tego samego celu, zwykle montowane do kanalizacji wody w dół do wąwozu w najbliższym (w przypadku, gdy wystąpi awaria na przewodach Station). Jeżeli istnieje możliwość zejścia brakuje, trzeba zainstalować specjalną pompę, która będzie wypompować wodę, a także pit w podłodze dla niego. W tym celu, w odpowiednim urządzeniu próżniowym z pierścieniem cieczowym, znamienny niezbyt wysoka wydajność.

Cechy konstrukcyjne

Zawory do ogrzewania, jak również do zaopatrzenia w wodę, mogą mieć różne cechy strukturalne. Wiosna konstrukcja sprawia, że jest łatwy w montażu i demontażu urządzenia i wymienić pewne elementy niedostępne. My, jednorazowy wersja urządzenia jest taka sama, jak w składany, z tą różnicą, że jego ciało podczas montażu jest przylutowane razem z sitkiem, więc nie mogą być podzielone. Zawory do ogrzewania i wody powinna być dobrej jakości. Nie powinny one przechodzić nawet wodę z powrotem, ponieważ nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zazwyczaj instalacja urządzenie zorientowane bezpośrednio przed pompą nie jest wyposażony w sitko. Kierunek montażu jest całkowicie zależne od kierunku wskazywanym przez strzałkę, która wskazuje, w którym przemieszczać przepływ wody wewnątrz rurociągu.

Prawidłowa instalacja

Jeśli zawór zwrotny ustawiony nieprawidłowo, to można zapomnieć o automatyzacji pompowni, bo ciągle trzeba kontrolować wszystko samemu. Jeżeli którykolwiek zostaną zagwarantowane stabilność i trwałość całego kompleksu. Ważne jest, aby dobrze uszczelniona Wszystkie połączenia z rurą ssącą z zaworem zwrotnym. Można użyć lnianego lub FUM-taśmę. Ważne jest, aby zrozumieć, że wszystkie stawy są pod ciągłym działaniem wody, więc trzeba zapewnić ich jakość, tylko w tym przypadku, można oczekiwać, że będziesz mógł używać długo zawór zwrotny (mosiądz).

Cena i opinii – są dwa parametry, które wpływają na wybór. Według kosztu, istnieją różne opcje (średnio od 200 do 1500 rubli.), Więc można polegać na opinii konsumentów. Dość często jest to zawór mosiądz dalej najwyższej jakości wszystkich.