690 Shares 6065 views

Gogol pomnik w Petersburgu: historia powstania

Wszyscy ulubione klasyczny rosyjski Nikołaj Gogol Vasilevich wciąż intrygujący i tajemniczy osobowość. A przed rozpoczęciem omawiania Gogol pomnik w Petersburgu (zdjęć, które można zobaczyć w tym artykule), dowiadujemy się, że łączy go z tym pięknym, ale przerażające dla niego i pochmurny miasta. Aby to zrobić, trochę nurkowania w jego znanych danych biograficznych zrobić.

Tak, ten geniusz urodził się w Sorochintsy powiat Mirgorod 1 kwietnia 1809 r. Jego rodzina szlachecka Gogol-Yanovsky był bardzo stary i wierny. Rodzice dali ich syn nazwę na cześć św Nikolaya Chudotvortsa. Początkowo młody Gogol został wysłany do jednego z miejscowych nauczycieli do Połtawy, następnie przeniósł się do miasta Nizhyn Czernihowie regionu i studiował tam w wysokiej nauki szkolnej. Jego pierwsze prace podpisał pseudonimem V. Alov.

Petersburg w życiu pisarza

A teraz zbliżyć się do tego, co pomnik Gogola w Petersburgu został stworzony całkowicie przez przypadek. To miasto stało się prawdziwą szkołą przetrwania dla niego, która ucierpiała z powodu jego dość słaby i zdrowia. W grudniu 1828 roku (pisarz w czasie 19 lat), przeniósł się do Petersburga, gdzie chciał zrealizować wszystkie swoje plany literackie i inicjatywy. Ale wielkie miasto spotkała go, nie szczęśliwie, a wszystko z powodu skromnych środków Gogol nie pozwolił mu się odwrócić, a jego marzenia się spełniają, ale nie tak szybko, jak to sobie zaplanował. Pisał listy do domu, miesza się z rozczarowaniem i niejasnej nadziei na lepszą przyszłość. Ale Gogol stopniowo zaczęło się rozpadać i eksperyment. Początkowo próbował wejść do teatru, a następnie stać się oficerem i zaczął pisać.

życie bez radości

W rezultacie, pomimo wszystkich swoich wysiłków, aktorów nie został przyjęty. Życie było monotonne i pozbawione sensu i, ogólnie rzecz biorąc, to było nie do zniesienia dla jego delikatnej i wrażliwej psychice. Tylko miłość literatury, a także pisanie stało zbawienie i jedyną szansą dla autoekspresji. Jakiś czas Gogol przebywał w towarzystwie swoich rodaków – byłych towarzyszy. Po tym wszystkim, zauważył od razu, że Małorosja w Petersburgu świeckie społeczeństwo jest przedmiotem szczególnego zainteresowania i żywość. Ze względu na powtarzające się awarie sprawdzonych ich poetyckie myślami pisarzem dla ojczyzny. Doprowadziły one zbiór wspaniałych opowiadań, „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka” (1829-1832).

Gogol pomnik w Petersburgu: Historia

W 1952 roku władze miasta dawnej stolicy miał pomysł na budowę pomnika Gogola na cześć 100. rocznicy jego śmierci. Wybierz lokalizację – Plac Manege, który jest w pobliżu Newskim Prospekcie, a tam położył pierwszy kamień węgielny. Jednak to zajmie więcej niż dziesięć lat, kiedy po raz kolejny powrócić do tej kwestii. Ale pomnik będzie zupełnie innym miejscem. Otwarcie nastąpi to 8 grudnia 1997. Inicjatorami tego czasu będzie Stowarzyszenie „The Club” Newski Prospekt”. Budowa została przeprowadzona nie tylko na ich koszt, ale także przy wsparciu innych organizacji publicznych i przedsiębiorstw, z których listę można znaleźć na odwrocie pomnika. Projekt stał się autor Biełow Mihail, student Anikushina MK – słynny Petersburg rzeźbiarz, twórca pomnika Puszkina.

Ten piękny pomnik został wzniesiony na starej bruschatoy ulicy Petersburga, pierwszego pieszego, który został nazwany Małe Stables. Ta nazwa – rodzinnej aborygenów, ale w 18. wieku został on zmieniony na Boże Narodzenie, a następnie w okresie radzieckim okazało ulicę Sophia Perovskoy. Dawna nazwa powrócił dopiero w 1992 r.

opis

Gogol pomnik w Petersburgu wysokość jest nieco mniejsza niż 5 metrów (cokole – 1,5 m, postać – 3,4 m). Cokół wykonany jest z granitu kamieniołomu Viborg Kamiennogorsk. Wszystkie inne prace na kamieniu, jego cięcie i polerowanie wykonywane Petersburg Mocowania warsztat AV Rytova. Pomnik zdobi świateł sąsiadujących harmonijnie połączyć go ze wspaniałej scenerii mieście. Ich założyciele dokonały firma „Aspekt”.

Jeśli spojrzeć na pomnik N. V. Gogolyu w Petersburgu, stworzył wrażenie, że jest to swego rodzaju ilustracją słów z historii „Newski Prospekt”, pisarz powiedział: „Och, nie wierzę, że Newski Prospekt” zapoznają się z życiem Petersburgu geniuszu literatura rosyjska pozwoli sąsiedztwie Muzeum N.V. Gogolya, który został zorganizowany przez lokalnych właścicieli i międzynarodowego klubu Petersburgers. W muzeum znajduje się na Malaya Konyushennaya 1. Chociaż nie ma oryginalne rękopisy i przedmioty pisarza, ale odbywają się wieczory twórcze, gdzie można rozmawiać o literaturze i dzieł pisarza, a także zobaczyć w filmowej adaptacji swoich dzieł.

Gogol pomnik w Petersburgu: Adres

Można dostać się do pomnika przez stację „Newski Prospekt” metra. Potem trzeba iść 100 metrów na drodze do Admiralicji. Następnie po prawej stronie, aby zagłębić się dalsze 50 metrów do małego Stables, 9.

Gogol pomnik w Petersburgu został wprowadzony jako uznanie i cześć obywateli Gogola, który poświęcił swój cykl prac na miasto „Petersburg historie”. W tym miejscu był szczególny okres jego pracy.

On stoi z rękami skrzyżowanymi, w długim płaszczu. Jego głowa jest lekko obrócił się w lewo, spójrz przemyślany i niespokojny. Pisarz całkowicie zanurzony w idei pisania jego nowa nieśmiertelna.