261 Shares 7546 views

Raqqa (Syria): informacje historyczne i zabytki

Raqqa (Syria) – jest jednym z najpiękniejszych miast na Bliskim Wschodzie. Historia tej prowincji jest ciekawe i skomplikowane, a zatem wymaga dokładnej analizy. Jest to jedno z miast bogatych w olej, który dzisiaj jest ośrodkiem państwa islamskiego.

Trochę informacji historycznych

Miasto Raqqa w Syrii, według niektórych źródeł, zostało założone w 244 pne. Pierwsza nazwa miasta – Kallinikos. W bizantyjskiej scenicznej miasta została zmieniona na Leontopol miasta, ale miejscowi byli nieugięty i nazwał swój klasztor na cześć założyciela króla. Współczesna nazwa miasta otrzymała tylko 693, gdy jego terytorium została podjęta pod kontrolą arabskich muzułmanów.

Współczesny etap

Po państwo islamskie , aby zwiększyć swoje wpływy na Bliskim Wschodzie, miasto Raqqa (Syria) znalazły się pod kontrolą przedstawicieli organizacji terrorystycznej LIH. Było to efektem zaciętej walce o ochronie Ar Raqqah. Wojna domowa uczestniczyli syryjskich sił państwowych i armii terrorystów państwa islamskiego. W sierpniu 2014 roku, lecz walka o kluczowej bazy Tabka stał się finał bitwy, co zaowocowało w prowincji Raqqa (Syria) stał kontrolowane przez rebeliantów. Dziś miasto ustanowił szariatu. Osada została wyznaczona jako stolicy państwa islamskiego.

Sytuacja w mieście Raqqa dzisiaj

Po zainstalowaniu w prowincji Raqqa z prawem szariatu, życie mieszkańców uległa drastycznej zmianie. Karze żadnego przestępstwa, a zwłaszcza kradzież i naruszenie praw islamu. Odciąć rękę za kradzież i naruszenie religijnych mieszkańców dogmatów spotka się z głową w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Ostrzejsze przepisy dotyczące pobytu damskiej. Wszystko płci pięknej powinny nosić welon w kolorze czarnym, a za naruszenie tej zasady będzie najbardziej poważne konsekwencje, łącznie z cenzurą publiczną. Kościoły chrześcijańskie są całkowicie zniszczona do ostatniego kamienia i spalone, a przeprowadzone prześladowania i karania pogan. Całkowicie zakazała sprzedaży napojów alkoholowych oraz papierosów.

Meczet Piątkowy – główną atrakcją miasta Raqqa

Jeden z najbardziej cenionych miejsc w regionie uznała Wielki Meczet, który znajduje się w mieście Raqqa (Syria). Ta struktura architektoniczna została zbudowana już w VIII wieku, za panowania kalifa Al-Mansur. nie udało się uratować z powodu ciągłych walk i bitew oryginalny meczetu. W przeszłości, ten religijny budynek miał 11 wież, które znajdowały się na peryferiach. Obecnie istnieje tylko jedna wieża, której wysokość wynosi 25 metrów. Ponadto napis przetrwał, wskazując nieoceniony wkład w odbudowę meczetu Nur al-Din. Dziedziniec Wielki Meczet jest unikalnym dowody arabskiej architektury.

Qasr al Banat – XII dzieło architektoniczne

Raqqa (Syria) – jest jednym z najstarszych miast na Bliskim Wschodzie. Dlatego nie jest skoncentrowana duża liczba zabytków, które można uszeregować i Maiden pałacu. Do tej pory Qasr al-Banat jest ruiny dawnej rezydencji. Ludzie, którzy widzieli je wyrazili entuzjastyczne słowa o tej architekturze. Wielu badaczy, którzy wielokrotnie prowadzone wykopaliska w mieście, doszli do jednomyślnego wniosku, że konstrukcja jest styl przypominający budynków wybudowanych w Iranie. obiektów użyteczności publicznej są połączone ze sklepionym sufitem. Na obecnym etapie kilku próbach przywrócenia pałac panieńskiego do stanu pierwotnego, a więc teren jest ogrodzony.

Bagdad Gate – świadectwem przeszłości

Nie mniej popularne przez naukowców słyną Bagdad Gate, czy raczej ich szczątki znajdują się w mieście Raqqa (Syria). Według archeologów, który dostał podczas wykopalisk i badań, budowa bramy odbyła się w XII wieku. Odróżnia przedmiot kulturowego i historycznego dziedzictwa niepowtarzalnym stylu. Mesopatamsky styl wyróżnia rodzaj ozdobnej cegły murów i pół łuków, które można zobaczyć na szczycie kamiennych bram.

Bagdad Brama w południowo-wschodniej części stolicy państwa islamskiego. Dostęp do atrakcji otwartych dla publiczności, ale w ostatnich latach cudzoziemcy odwiedzający ruin nie jest zalecany dla zdrowia i bezpieczeństwa życia bezpieczeństwa.

Reasumując można stwierdzić, że prowincja Raqqa z tego samego miasta jest obiektem dziedzictwa kulturowego i historycznego. Jednak do tej pory, miasto, jak i wszystkich atrakcji, które są w nim, że są zagrożone, który nazywany jest w stanie współczesnym świecie islamskim.